Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Mass Effect 2

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Salut!!!
De 2 zile m-am apucat de ME2!!!
Ce sa zic...ULTRA , MEGA ,SUPER .etc Tare :lol:
Grafica excelenta !!!
Uitati aici o mica povestioara in romana si cerinte de sistem
Descriere: Doi ani mai târziu, după ce comandantul Shepard Pozhinateley pentru respingerea invaziei, umanitatea are un nou dușman. Pe marginea locuite cosmosului cineva distruge treptat oamenii colonie. Pentru a opri amenințare iminentă, Shepard să coopereze cu o rețea de Cerberus - o organizație nemilos, care proclamă supraviețuirea omenirii cu orice preț.

Pentru a indeplini acest Shepard importantă misiune trebuie să adune o echipă foarte puternică și preia comanda nava spatiala cele mai puternice din galaxie. Dar, chiar și cu resurse de asemenea, majoritatea consideră că este o asociație fără speranță. Commander Shepard trebuie să dovedească sceptici că au fost greșit.

Game Features:
De la creatorii ™ prima Mass Effect, Star Wars ®: Knights of the Old Republic ™ și Dragon Age: Origins ™ - a doua parte a unei trilogii incitant de Mass Effect!
Creați o echipă unică de luptători și să vizitați colțurile cele mai periculoase din univers!
Cei care au trecut de prima parte a jocului Mass Effect, vor putea sa descarce datele salvate și de a continua povestea comandantului Shepard de la punctul în care s-au oprit. New users, de asemenea, nu va rămâne în insultă: aventurile lor va fi nu mai puțin interesant, mai ales pentru că a doua parte a jocului depășește prima în aproape toate parametri.
Aflați elementele de bază de tactica, conduce o echipa de elita, învață 19 clase unice de arme - și obrushte toate furia lor asupra inamicului, folosind noul sistem îmbunătățit de luptă.
Noul sistem de control, concepute pentru lupte dinamice, vă va permite să controleze complet situația și caută victoria în toate condițiile.
Cele mai îndepărtate colțuri și periculos al spațiului locuit de așteptare pentru tine și echipa ta. Vizitați planeta misterioasă populate de numeroase personaje colorate.
Exploreaza lumea unică și îndeplinească sarcinile suplimentare în scopul de a afla mai multe despre univers, Mass Effect.
By:DinamooBucuresti ( nu eu :lol: )
PC MINIMUM System Requirements:

OS = Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
Processor = 1.8GHz Intel Core 2 Duo or equivalent AMD CPU
Memory = 1 GB RAM for Windows XP / 2 GB RAM for Windows Vista and Windows 7
Hard Drive = 15 GB
DVD ROM = 1x Speed
Sound Card = DirectX 9.0c compatible
Direct X = DirectX 9.0c August 2008 (included)
Input = Keyboard / Mouse
Video Card = 256 MB (with Pixel Shader 3.0 support). Supported Chipsets: NVIDIA GeForce 6800 or greater; ATI Radeon X1600 Pro or greater. Please note that NVIDIA GeForce 7300, 8100, 8200, 8300, 8400, and 9300; ATI Radeon HD3200, and HD4350 are below minimum system requirements. Updates to your video and sound card drivers may be required. Intel and S3 video cards are not officially supported in Mass Effect 2.

#20
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postalekz31, on 25th January 2010, 22:25, said:

Ce sa zic...ULTRA , MEGA ,SUPER .etc Tare :lol:

Deh, daca nu mai se face Heavy Rain pentru PC. Insa e un shooter cu accente RPG nu invers.

#21
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Povestea conteza (pentru mine, cel putin)!

Imi place la nebunie, desi anumite chestii ma deranjeaza (unificarea use/sprint/cover, de exemplu)

Off: cati dintre voi ati citit cartile ME? Ascension si Revelation?

#22
Mitzha

Mitzha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.12.2007
Fratilor daca ma puteti ajuta la inceput am ales tipul de player greshti am ales sentimel shi asha dori altul daca imi poate spune cineva daca pot shi cu mpot sa-l schimb fara sa creez alt personaj ....Multumesc anticipat!

#23
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Șiiiii... IATĂ-L! :coolspeak: Cei de la Gheishop încă nici nu îl au pe stoc.

Attached Files

  • Attached File  CDN.jpg   98.42K   34 downloads


#24
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001

View PostCodename, on 1st February 2010, 14:58, said:

Șiiiii... IATĂ-L! :coolspeak: Cei de la Gheishop încă nici nu îl au pe stoc.

Un sfat. Ignorati distribuitorii autohtoni pentru ca nu sunt niciodata pregatiti. thehut.co.uk livreaza in Romania, transport foarte ieftin si preturi mai bune ca in Romania. Ai fi putut avea jocul acasa in ziua lansarii

Edited by Fubar, 01 February 2010 - 15:05.


#25
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
am pana acum 23h de joc
cui ii place SF-ul va iubi acest joc...
e super

#26
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Nu stiu altii cum sunt, dar mie jocul asta mi se pare INFECT  :w00t: E asa.. retardisim parca. Miscarile, actiunea, dialogurile... totul parca e creat pentru o categorie de varsta intre 7 si 14 ani. Daca ar fi sa-i dau eu o nota, mai mult de 6 nu ar vedea :) Joc versiunea de Xbox (deh, PS3 nu a aparut) si sunt uimit de ce citesc despre joc.

Pentru mine e FIX o dezamagire imensa precum Batman, alt joc mega laudat si FIX la fel de ratardisim creat. Nu dati cu pietre, e doar parerea mea  :lol:

Ca idee, mi-au placut ENORM jocuri precum Borderlands (terminat de 3 ori, si caruia i-as da un 9 cu felicitari), Fallout 3 (absolut GENIAL), Bad Company (atat de amuzant si placut) etc etc. Insa chestiile astea atat de laudate, Batman (de nota 5 pt mine) si Mass Effect 2, mi se par RIDICOLE. Stupide. Plictisitoare.

Si guess what, sunt mare fan SF, citesc la greu SF etc etc. Si totusi NU imi place deloc acest Mass Effect 2. Pur si simplu nu sunt in target  :angry:  Si as fi vrut sa-mi placa... ca parca prea il lauda unii.

Imi scapa mie ceva? Am jucat ceva din el, doar de curiozitate, ca am zis ca poate nu "a inceput inca". Dar am tot jucat... si... e la fel de stupid. :rolleyes:

PS: il gasiti de cumparat la MediaGalaxy (PC/Xbox). Cei de la Diverta au inca rafturile PLINE de Mass effect 1. O tactica stupida si smechereasca de a vinde jocurile de pe stoc din ... 2007.

Edited by Monitoxus, 03 February 2010 - 19:54.


#27
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
ME 2 nu am încercat.
Mie Batman mi-a plăcut, a fost palpitant, poate a ajuns plictisitor aproape de jumatate, dar în rest merită un nouă, zic eu.
Anyway, fiecare cu părerea lui.

#28
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
io l-am terminat zilele astea. merge. sistemul de level-up din mass effect 1 mi-a placut mai mult. prefer in schimb sistemul de arme si upgraduri din ME2. misiunea "the convict" mi-a placut cel mai mult din toate. imi lipsesc elemente de RPG, imi lipseste faptul ca nu exista un sistem de perfectionare al armelor ca in ME1 si prea putine talente biotice.
prea putine assignmenturi si hartile prea mici si lineare. in schimb sunt mai diversificate ca la ME1. am renuntat cu bucurie la mako. la ME1 adesea am avut feelingul ca joc KOTOR2 cu un alt skin.
colac peste pupaza, in anumite privinte mai bun ca ME1 in altele nu. e OK si nu-mi pare rau de bani. l-am luat prin Steam.

imi luasem si cartile alea 2 de Drew Karpyshyn, care nici ele nu-s rele, desi "Ascension" parca-i mai putin reusita ca prima.

Edited by Pengoon, 10 February 2010 - 16:07.


#29
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
am terminat si eu jocul cu tot cu dlc ... pacat ca am pierdut salvarile de la mass effect 1 :D
povestea e interesanta dar mi s-a parut scurt jocul, dupa mine dragon age a fost mult mai consistent, se vede ca bioware a pus accentul mai mult pe personaje, ce se comporta etraordinar si reactioneaza neasteptat insa puteau lucra mai mult la poveste ...
@monitoxus ... jocul e foarte asemanator cu fallout 3 ... dar nu e asa de maro ci mai colorat :P ... nu vad de ce nu iti place, povestea personajelor e uimitoare ... incearca si dragon age origins ;)
Spoiler

Edited by eroarex, 16 February 2010 - 20:30.


#30
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Posteroarex, on 16th February 2010, 20:26, said:

dupa mine dragon age a fost mult mai consistent

Mass Effect 3 va fi similar cu Dragon Age - in sensul ca vei aduna diverse armate - Quarian Migrant Fleet , Geth - inclusiv heretics , Krogans fara genophage , Rachni si bineinteles Alliance - ca sa ii infrangi pe Reapers. Apropo, Sentinel cu Reave seamana cu Arcane Warrior/Blood Mage :)

#31
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View PostAMDG, on 17th February 2010, 13:51, said:

Mass Effect 3 va fi similar cu Dragon Age - in sensul ca vei aduna diverse armate - Quarian Migrant Fleet , Geth - inclusiv heretics , Krogans fara genophage , Rachni si bineinteles Alliance - ca sa ii infrangi pe Reapers. Apropo, Sentinel cu Reave seamana cu Arcane Warrior/Blood Mage :)
pai jocul e facut de aceeasi firma bioware ... abia astept me3 :D

#32
mindhunter007

mindhunter007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.01.2010
Salut. M-am apucat de ME2, am facut prima misiune. Ce vreau sa va intreb, am vazut ca sunt mai multe galaxii, trebuie sa faci misiunile intr-o anumita ordine?. Si inca ceva am vazut ca poti explora planete pe care gasesti diverse minerale, la ce iti folosesc aceste minerale in ME2?

Daca puteti sa-mi spuneti cum trebuie jucat acest joc, am inteles ca trebuie facuta echipa, etc. (asta pentru ca nu am jucat ME1).

#33
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
l-am instalat si eu in seara asta... ce sa spun. e ok. doar ca nu prea mai e RPG. l-as incadra mai degraba in genul hack & slash cu pusti si pistoale :D

Level-up = 0. alegi o putere, si asta e. s-a terminat.

ca si gameplay in schimb, este frumos. reuseste sa imbine foarte bine dialogul/filmuletele cu actiunea propriu-zisa, astfel incat nu devine plictisitor nici o clipa (am jucat 4 ore fara sa imi iau ochii de la el). Povestea mi se pare destul de buna si inchegata pana acum. per total as spune ca merita jucat, mai ales daca v-a placut mass effect 1 ;)

#34
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
@eroarex
Spoiler

Edited by AlexGP, 23 February 2010 - 19:04.


#35
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Am reușit și eu să joc ME2 și este INCREDIBIL.
M-a entuziasmat așa de tare încât făceam reprize de 2-3 ore joc încontinuu, și eu nu prea joc atâta deodată.


UN ANUNȚ IMPORTANT PENTRU ACTUALII ȘI VIITORII JUCĂTORI DE MASS EFFECT 2!
În caz că vreți să faceți o faptă bună, dați-mi și mie salvările de la ME2 pe PM, tocmai înainte de chestia când
Spoiler
Când ajungeți acolo, dați CTRL-ALT-DELETE, sau CTRL-SHIFT-ESC în W7, mergeți în Documents---->BioWare---->Mass Effect 2 și trimiteți-mi conținutul folderului. Eu mi-am pierdut salvările de la misiunea aia. Nu îmi pasă dacă sunteți Paragon sau Renegade, ce arme ați deblocat, ce componenți ai echipei ați
Spoiler
Ca răsplată simbolică, ofer un Thank You, 5 stele și un custom cover la ME2 făcut de mine în Photoshop ( nu vă așteptați la nu știu ce minunății, sunt cam nepriceput în PS ).

Dacă o să le primesc, o să dau un anunț aici pe topic.

Edited by mattbaker, 04 March 2010 - 14:52.


#36
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Mattbaker, nu mai ai nicio salvare? Nici macar inainte de suicide mission?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate