Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Mass Effect 2

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
A fost lansat ieri un teaser trailer pentru Mass Effect 2!
[ http://www.hdimages.org/images/ew9bsieh8h86aisuxbcr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Trailerul poate fi vazut aici:
HD
SD


Din trailer se observa ca un geth are are o armura cu inscriptia "N7" pe ea, exact cum avea Cmd. Sheppard in primul joc!
Oare ce o insemna?

Edited by AlexGP, 21 February 2009 - 13:55.


#2
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Nimeni? nici macar o parere?

#3
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Mass Effect 1 a fost cel mai bun joc pe care l-am jucat in 2008.
Abia astept 2-ul. Sper sa fie cel putin la fel de bun.

#4
zoopp

zoopp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 09.12.2008
Mi-a placut f mult ME. Sper ca ME2 sa fie pe masura :D

#5
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
EA prezinta primele secvente cu gameplay-ul propriu-zis ...

#6
fablle

fablle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.04.2009
terminat primul mass effect,s-a meritat din plin.din trailer shepard este dat mort desi mai mult ca sigur nu o sa fie asa.cat despre joc in sine sunt sigur ca nu o sa dezamageasca,bioware stie ce face.om trai si om vedea

#7
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
http://www.gametrail.../49798?type=wmv

Un nou teaser trailer, acum de la E3!
S-ar parea ca Shepard nu e mort!

#8
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View PostAlexGP, on 29th May 2009, 15:12, said:

http://www.gametrail.../49798?type=wmv

Un nou teaser trailer, acum de la E3!
S-ar parea ca Shepard nu e mort!
nu e mort si are arme noi :D si inamici pe masura lor ... sper sa aibe o poveste la fel de buna ca de nu ...

#9
alex_5kg

alex_5kg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 07.07.2007
Interviu foarte detaliat legat de ME 2

Highlights:
-Shepardul "nostru" poate sa moara in ME2, dar in ME3, daca se intampla asta, o sa jucam un "oarecare" Shepard.. pare putin aiurea dar am incredere in Bioware
-O sa se transmita anumite statusri principale pe care v-ati bazat in ME1 ca bonus starting stasuri in ME2. I'm game with that.
-O sa putem juca alaturi de unii squad-mates din ME1, dar nu toti, multi o sa fie ocupati cu treburile lor
-Se pune accentul pe "pregatire". Cel mai probabil ca sa nu se mai intample ca in ME1, daca vroiai sa termini jocul, il terminai repejor daca nu stateai de chestii secundare. Acum o sa il termini.. dar o sa ai parte de finalu in care MOR TOTI. lol
-Interrupt sistemul nu e numai un "act assholish system", poti da si cu tifla "eroica". Citand din interviu, "throwing your weight around". Chiar vroiam ceva de gen.. cand ma roaga un tip de la coltul strazii daca pot sa ii iau banii inapoi de la pungasi, sa pot sa zic gen "Dude.. eu am salvat galaxia, m-am batut cu armate de cyborgi si am devenit Primul Specter uman.. SIGUR ca pot sa iti iau banii inapoi" -.-
-Reloading nu e reloading, e cooling. Sure.. Desi heat-managementul era o chestie destul de importanta in ME1.
-No more elevators.. we get something better
-ALIEN SEX!

Edited by alex_5kg, 20 June 2009 - 11:37.


#10
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postalex_5kg, on 20th June 2009, 12:35, said:

Interviu foarte detaliat legat de ME 2

Highlights:
-Shepardul "nostru" poate sa moara in ME2, dar in ME3, daca se intampla asta, o sa jucam un "oarecare" Shepard.. pare putin aiurea dar am incredere in Bioware
-O sa se transmita anumite statusri principale pe care v-ati bazat in ME1 ca bonus starting stasuri in ME2. I'm game with that.
-O sa putem juca alaturi de unii squad-mates din ME1, dar nu toti, multi o sa fie ocupati cu treburile lor
-Se pune accentul pe "pregatire". Cel mai probabil ca sa nu se mai intample ca in ME1, daca vroiai sa termini jocul, il terminai repejor daca nu stateai de chestii secundare. Acum o sa il termini.. dar o sa ai parte de finalu in care MOR TOTI. lol
-Interrupt sistemul nu e numai un "act assholish system", poti da si cu tifla "eroica". Citand din interviu, "throwing your weight around". Chiar vroiam ceva de gen.. cand ma roaga un tip de la coltul strazii daca pot sa ii iau banii inapoi de la pungasi, sa pot sa zic gen "Dude.. eu am salvat galaxia, m-am batut cu armate de cyborgi si am devenit Primul Specter uman.. SIGUR ca pot sa iti iau banii inapoi" -.-
-Reloading nu e reloading, e cooling. Sure.. Desi heat-managementul era o chestie destul de importanta in ME1.
-No more elevators.. we get something better
-ALIEN SEX!
bine ca ma am salvarile de la primul :D
cat depre finaluri de abia astept, cred ca povestea e ceea ce atrage, e chiar una bine inchegata fata de altele ... intre timp va recomand un dead space :D

#11
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postalex_5kg, on 20th June 2009, 12:35, said:

Interviu foarte detaliat legat de ME 2

Highlights:
-No more elevators.. we get something better - maglev-uri?
-ALIEN SEX! - WIN!


#12
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
La naiba, nu mai merge edit!

Intrati aici pentru bunatati! http://masseffect.bioware.com/media

#13
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
http://www.gametrail...ss-effect/52551

Un Dev Diary care ne prezinta foate multe detalii despre cum se desfasoara actiunea si dialogurile din joc!

#14
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
GC 09: Press Conference

#15
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Hai, frate, odata, cu ME2-ul! :)

#16
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Once players have assembled their squad from amongst the galaxy’s most powerful mystics, geniuses, and convicts, they must lead them on a suicide mission to discover why humans are vanishing from the galaxy. The success of the mission hinges on the squad recruited and their loyalty to the mission. Shepard’s future depends on it.

“The Mass Effect trilogy is an epic saga with consequences that will carry through from chapter to chapter” said Dr. Ray Muzyka, GM and CEO BioWare, VP EA. “Building out a diverse and loyal party is one of the features that makes the Mass Effect series unique. “The characters Commander Shepard recruits are not only pivotal to the storyline but essential to the players overall success.”

The new character revealed in the Mass Effect 2 squad is ‘Grunt’. A violent and unpredictable Krogan fighter, Grunt has never faced true defeat. His unsurpassed physical strength makes him a strong asset to Commander Shepard’s team, if he can be tamed, and if he can be trusted.

Grunt is the second party member to be revealed in the Mass Effect 2 universe following ‘Thane’ a deadly assassin who was first introduced in June. More details about the rest of Shepard’s crew will be revealed in the coming months.

Attached Files



#17
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
l-am jucat eu azi
arata bine

#18
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
l-am jucat aseara,am ramas uimit cum poate sa aibe o grafica atat de buna chiar si la 800x600  :thumbup:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate