Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Parchet fals pe podea denivelata

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gabyel2006

gabyel2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 06.02.2007
Salut
Am podea din scandura si vreau sa pun parche fals de 7,3 mm.
multi mi-au zis sa scot podeaua si sa torn sapa dar nu vreau sa o scot.
Nu se poate nivela cu altceva?
Spre exemplu am auzit sa pun nisip peste podea si sa nivelez apoi deasupra sa pun parchetul fals

Ce ziceti, cum ziceti?

Ce as putea folosi in loc sa torn sapa?

ms

#2
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Scoti podeaua ,o indrepti,o pui la loc si bati parchetul,dar iti atrag atentia ca podeaua va putrezi daca e pusa pe grinzi/pamant pentru ca parchetul laminat este relativ etans si umezeala nu mai are pe unde iesi.Solutia corecta este tot sapa.

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
asa o sa pierzi si ceva din inaltime - merita? oricum, care e logica de a nu scoate podeaua?
off-topic: parchet fals?  :lol:   cum adica fals?

#4
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Nu poti cu o masina de raschetat ?

Totusi ce e parchetul fals ?  :P

#5
Bassmann

Bassmann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 12.08.2007
toarna sapa
risti sa ti se umfle podeaua veche de la umezeala si ai sa te trezesti cu tot parchetul tau fals cu o ditamai burta

#6
gabyel2006

gabyel2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 06.02.2007

View Postborn2lose, on Feb 21 2009, 10:45, said:

asa o sa pierzi si ceva din inaltime - merita? oricum, care e logica de a nu scoate podeaua?
off-topic: parchet fals?  :lol:   cum adica fals?


Nu as fi vrut sa mai pierd timp cu sapa si e mai multa munca.as fi vrut sa fac singur treaba asta cu parchetul.

parchet fals->adik nu sunt scandurele dinalea mici cum se punea inainte.E parchet de 130x15x0,73 cm bucata, intelegi? poate nu m-am exprimat eu bine

View PostBassmann, on Feb 21 2009, 16:43, said:

toarna sapa
risti sa ti se umfle podeaua veche de la umezeala si ai sa te trezesti cu tot parchetul tau fals cu o ditamai burta



Daca torn sapa nu tine rece pe jos?
Dupa mine as vrea si ieftin si bun....stiu ca nu se poate dar poate gasesc o solutie de mijloc

#7
is-yzy

is-yzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.11.2007

View Post99ton, on Feb 21 2009, 09:09, said:

Scoti podeaua ,o indrepti,o pui la loc si bati parchetul,dar iti atrag atentia ca podeaua va putrezi daca e pusa pe grinzi/pamant pentru ca parchetul laminat este relativ etans si umezeala nu mai are pe unde iesi.Solutia corecta este tot sapa.

foarte interesant ce spui

Uite ce ma gandeam sa fac si sa-mi spui daca e OK.
La parter sub placa am 4cm de extrudat. Peste placa vroiam sa pun inca 8cm de extrudat (sau 10 de expandat) intercalat cu grinzi de lemn de acceasi inaltime, peste care sa pun pardoseala de lemn (sau OSB). Peste aceasta pardoseala ar urma instalat parchet laminat sau gresie dupa caz.

Este OK?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate