Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Manual intretinere sau reparatii Iveco Daily an 2001

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
euhxt

euhxt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.01.2010
si eu as fi interesat de manualul,reparatii si intretinere,va rog pe ([email protected]),MULTUMESC FRUMOS

#20
aiulian75

aiulian75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.11.2010
Salut, am avut si eu pana de curand un Peugeot Boxer cu motor 2,8 Hdi de Iveco. Avea o problema curioasa motorul asta, se tura de nebun,singur,in sarcina nu se cunostea prea mult, dar cand scoteam pe liber ajungea la 3500 de ture, sau pierdea putere cand il fortam un pic, in vreo depasire cand aveam nevoie de putere ma trezeam ca pierde puterea la jumatatea depasirii, acceleratia trebuia numai "mangaiata", pana ajungea la turatia optima. Iar cand s-a mai dus si turbosuflanta a fost prea mult pentru mine si l-am vandut primului care m-a intrebat cat vreau pe el :D .

#21
alin_totto

alin_totto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.01.2008
Buna,ma poate ajuta si pe mine cineva va rog frumos cu un manual service pt un iveco daily 3 din 2003.Adresa de mail este [email protected]

#22
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
http://ivecoforums.c.../1105767/1/#new

Manualul de service are aproape 200 MB si il gasesti de descarcat intr-unul dintre linkurile de acolo.

#23
gelu6969

gelu6969

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2012
salut asi dori diagrama distributie iveco daili motor 2500 td

#24
chatalin

chatalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.05.2006
am si eu nevoie sau de o indrumare de unde sa gasesc manual de intretinere si reparatii pentru iveco daily 2.8,[email protected]
multumesc

#25
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 20.02.2006
Am cautat pe net forum Iveco si, din pacate, nu am gasit in Romania... Am manualul de reparatii insa nu gasesc in el ce tip de ulei sa pun. Imi zice de Urania Daily, dar de care (5W30, 5W40, 10W40, etc)? Unde as putea gasi un manual de utilizare Iveco Daily? Ma gandesc ca acolo as gasi chestia asta cu uleiul + altele (ca de exemplu ce e cu butonul "Eco"?). Motorul este cel de 2.3, anul 2006, cabina dubla + platforma.

#26
Aditzzu33

Aditzzu33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.10.2014
Eu am un Iveco Daily 35S12 din 2005 si de cand l-am luat cu toate ca am toate manualele lui nu am tinut cont de ele in privinta uleiului i-am pus doar Castrol 5w-30 full sintetic si am acum peste 300.000 de km si merge foarte bine. Chiar daca unii spun ca Iveco e o utilitara slaba eu unul sunt chiar multumit de ea mai putin de partea electrica dar toate au problemele lor dar un ulei bun schimbat la timp si filtre noi face diferenta .

#27
robertiso

robertiso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2014
reparam cutii viteze de la autoutilitara la camion cu o experienta de peste 25 de ani

<a target="_blank" href="http://cutiivitezezf.ro/" >reparatii cutii viteze</a>

#28
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011
Salut.Ce diferenta este intre motorul de iveco daily 35c14 de 3.0 si cel c15 de 146cp,primul avand 140.Ce anume face aceasta diferenta?Ma refer la motoarele dupa 2010,cele EEV.

#29
costeldumi

costeldumi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.01.2012
schema ielectrica iveco daily 2003 pls

#30
corleone73

corleone73

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.05.2017
salutare am nevoie daca se poate de o schema electrica a pozitiei sigurantelor in panou ,iveco 35s13,2800,cm an 2002.ma poate ajuta cineva?Nu cupleaza vascocuplajul si nu stiu de ce nu-i vine tensiune

Edited by corleone73, 08 May 2017 - 20:22.


#31
geutu

geutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 07.01.2016
http://img1.uploadho...b5fa16e2a75.jpg
e un iveco 35c13 din 2003  motor 2800 sper sa te ajute

Edited by geutu, 09 May 2017 - 14:42.


#32
schonstein

schonstein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2014
Salut, tocmai mi-am cumparat un Iveco Daily 35C13 din 2005. patesc in special dimineata la rece sa nu imi indice viteza doar dupa ceva timp.Ma puteti ajuta va rog cu o schema electrica ? Plus ca mai am prin bord ceva cabluri care vreau sa le identific.

#33
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007
Schimb manual reparatii pentru Iveco an 1998 sau Iveco euro 4 pentru manual Ford Fiesta MK6 benzina.

Attached Files



#34
Dailyiveco

Dailyiveco

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.05.2018
Salutare, are cineva manual de reparatii pt. Iveco daily 2.8 din 1997? Nu imi merge turometrul, stiti cumva ce ar trebui sa verific? Multumesc anticipat!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate