Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Pofte

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Aria asta e prea serioasă, frățiorilor, hai să ne și distrăm. Impărtășiți-ne cele mai haioase pofte - toată lumea știe că gravidele au pofte, nu?

Eu n-am suferit de pofte alimentare. În schimb îmi trebuia să ascult Black Sabbath, să citesc cărți cu pirați, să mă uit la fotbal și să am ceva galben. Orice, galben să fie. Și îmi căram colegele prin cele mai infecte crâșme că mi se făcea de o halbă de bere.

Maica-mea îl trimitea pe tata noaptea după cocoși (popcorn, care-va-să-zică). Noroc că tata nu era așa fraier ca alți tătici și ținea la un coleg o provizie de cucuruzi: mai dădeau o tablă, mai goleau un pahar de vin, apoi apărea cu cocoșii și declara că a bătut tot Clujul după ei.

#2
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Visam minunat, imi era mila sa ma trezesc...

Mancam 1 kg de muraturi zilnic, de la facultate ma opream la piata si cumparam rosii murate, seara nu mai erau.

Pofte am avut dar de alta natura si nu-i frumos sa povestesc acilea  :blush:

#3
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
despre ălea nu discutăm... că poate intră fiică-mea pe aici și vă dau eu vouă dacă începe să-mi pună întrebări ciudate.

#4
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
ba discutam, da' asa, codificat  ;)  e adevarat ca in timpul sarcinii creste pofta de ... dulce?  :rolleyes:

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postcharme, on Feb 17 2009, 13:16, said:

ba discutam, da' asa, codificat  ;)  e adevarat ca in timpul sarcinii creste pofta de ... dulce?  :rolleyes:
o, daaaaa! aproape că faci diabet! :P

#6
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Daaaaaaaa, sarcina e o combinatie hormonala exploziva, toate reactiile sunt la maxim, de la emotii gen plans la telenovele si extrema cu crize de nervi, le ai pe toate. Si pofte de dulce :)

#7
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postmaltese, on Feb 17 2009, 13:23, said:

Daaaaaaaa, sarcina e o combinatie hormonala exploziva, toate reactiile sunt la maxim, de la emotii gen plans la telenovele si extrema cu crize de nervi, le ai pe toate. Si pofte de dulce :)


de astea negative stiam. tot e bine ca dupa lacrimi si isterii mai ai cu cine ... sa-mparti ciocolata  ;)

#8
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005
Ce păcat că unele vor afla chestiile astea doar din cărți sau de pe la cunoștințe :console:

#9
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postmufa, on Feb 17 2009, 13:32, said:

Ce păcat că unele vor afla chestiile astea doar din cărți sau de pe la cunoștințe :console:

e bine ca le afla macar asa  :kisstogether:

#10
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Postmufa, on Feb 17 2009, 13:32, said:

Ce păcat că unele vor afla chestiile astea doar din cărți sau de pe la cunoștințe :console:

Domnu' Mufa vi s-a facut pofta de un estrogen si ceva progesteron?? B)

Daca vrem sa descurajam aspirantele la statutul de gravida trebuie sa le relatam si cum acesti hormoni dispar brusc dupa nastere lasand loc depresiei, apatiei si dezgustului de dulce.

#11
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postmaltese, on Feb 17 2009, 13:37, said:

Domnu' Mufa vi s-a facut pofta de un estrogen si ceva progesteron?? B)

Daca vrem sa descurajam aspirantele la statutul de gravida trebuie sa le relatam si cum acesti hormoni dispar brusc dupa nastere lasand loc depresiei, apatiei si dezgustului de dulce.

remarca era cu adresa, ca altfel nu pricep de ce n-ar fi motto-ul ariei :) da' daca stau sa ma gandesc, partea cu muraturi si lacrimi din senin cred ca e cea pe care regret cel mai putin spre deloc ca n-o experimentez.

neaspirantele stiu (of cors, tot de la cunostinte) ca nu-i universal valabil :) si mai stiu ca exista tatici nitel speriati si reticenti.

na ca facem varza topicul adei  :P  scuzati neaspiranta si mai povestiti pofte, pe langa cea clasica de muraturi.

Edited by charme, 17 February 2009 - 13:44.


#12
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007

View Postcharme, on Feb 17 2009, 13:16, said:

ba discutam, da' asa, codificat  ;)  e adevarat ca in timpul sarcinii creste pofta de ... dulce?  :rolleyes:

moaaaaaaah, si ce cresteeeeee :P

din pacate, sotul nu era asa doritor de... dulce <_<  frica, deh!

am mincat din martie pina in august cite o caserola de inghetata pe saptamina :lol: si corcoduse, si caise verzi, ca o capra mincam toate verziturile, toate acriturile, am avut noroc de am prins perioada cu capsuni, cirese, visine. in fiecare zi cind mergeam la scoala, treceam prin piata, luam un kil de fructe (ca un facut, imi era in drum), si rontaiam pina ajungeam in cancelarie.

#13
Domnu_Gadea

Domnu_Gadea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.04.2008

View Postmaltese, on Feb 17 2009, 13:23, said:

Daaaaaaaa, sarcina e o combinatie hormonala exploziva, toate reactiile sunt la maxim, de la emotii gen plans la telenovele si extrema cu crize de nervi, le ai pe toate. Si pofte de dulce :)
inseamna ca a mea e insarcinata tot timpu  :ewwpu:

#14
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Pofta de "dulce" vine dupa trimestrul 1? :lol:

Ca deocamdata suntem la greturi, dar astept! :band:

#15
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Postmelcu79, on Feb 17 2009, 14:32, said:

Pofta de "dulce" vine dupa trimestrul 1? :lol:

Da, prin trimestrul 2 si se termina la maternitate

Ca deocamdata suntem la greturi, dar astept! :band:

Asteptare placuta si scurta ;)


#16
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007
O minora ce pofte are (16 ani) ?
Nu de alta,dar nu scap de ea,ma gandeam sa fac invers proportional,ca m-am cam saturat de charme-ul ei. :D

Edited by E_manuel1, 18 February 2009 - 09:26.


#17
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostE_manuel1, on Feb 18 2009, 08:58, said:

O minora ce pofte are (16 ani) ?
Nu de alta,dar nu scap de ea,ma gandeam sa fac invers proportional,ca m-am cam saturat de charme-ul ei. :D
Emi, tati, ai gresit aria, zau!

#18
fir_de_soare

fir_de_soare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 31.08.2008

View PostDomnu_Gadea, on Feb 17 2009, 13:57, said:

inseamna ca a mea e insarcinata tot timpu  :ewwpu:
Probabil... e insarcinata cu tine. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate