Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Filme supraapreciate

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
E asa de "apreciat" ca a murit Heath Ledger, de care n-am auzit in viata mea. A ajuns vedeta dup-aia si filmul la fel.

A fost un Batman ca toti Supermanii si Spidermanii, nu inteleg ce atata valva.

Edited by don_dannielo, 17 February 2009 - 18:07.


#20
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
don...si e vina mea ca nu te uiti la filme? Ca nu ai auzit de Ledger? Pai moshu...a fost nominalizat si la Oscar tipu ala de care nu ai auzit. Plus ca se zicea despre el ca o sa fie un mare actor chiar si cat timp a fost in viata.
Daca nu murea Ledger...o luam prin absurd, rolul lui nu se schimba in nici un fel. Ramanea la fel de bun si daca era in viata. Cum are sa schimbe decesul unei persoane interpretarea acesteia intr-un film? Pentru ca multi spun ca acest rol l-a impins la sinucidere? Ca s-au auzit povesti cum ca a stat in camera e hotel luni intregi studiind rolul? Astea pot fi fabricatii facute chiar de tipii de la makerting din cadrul filmului. Sunt povesti pe care le-am citit toti, nu avem de unde sa stim ca pot fi adevarate...

Cat despre film...nu stiu, dar mi se pare o tampenie sa fie considerat un film facut atat de bine si scris atat de bine doar ca unul din actorii ce au jucat in el a murit. E scris bine pentru ca povestea e spusa foarte bine si are o sumedenie de detalii...scenele se imbina perfect intre ele si de vreo 5 ori de cate ori l-am vazut pana acum nu am vazut inca o greseala la acest capitol. E foarte inchegat si prezinta o lume foarte complexa. Asta e ce am vazut eu. Plus ca e mai real de mii de ori decat Supermanii si Spider-Manii ceilalti...

#21
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Memento -> a fost chiar greu de digerat
No country for old men -> inchis dupa 30 min, m-am dus  furios pe IMDB sa-i dau nota 4, am ramas cu falca in pamant cand am vazut ce nota avea...
Toate filmele cu batai si arte martiale, si schwartzenegeri robotizati (putine exceptii aici)

@ Nu stiu cum de nu v-a putut placea Pulp Fiction.. Dar ma rog, calitatea n-are poate aceeasi valoare pt. toti.

#22
hugzabee

hugzabee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 07.04.2008
no country for old men
the dark knight
indiana jonesurile
taxi driver

andrei rubliov e cel mai plictisitor film posibil. dupa ce m-am uitat la primul cd mi-am dat seama ca nici macar nu stiu cine e andrei rubliov si l-am inchis. rahat ridicat la rang de arta  :death:

Edited by hugzabee, 22 February 2009 - 02:23.


#23
psyblink

psyblink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.03.2008
the dark knight :|

#24
Berlin

Berlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 20.12.2005
Kill Bill 1,2.Mai bine ma uit la filme cu Steven Seagal decat la aberatiile astea.
El Laberinto del fauno.Spiridusi + fascisti evil....mai bine nu.

Edited by Berlin, 22 February 2009 - 15:34.


#25
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostBerlin, on Feb 22 2009, 15:27, said:

Kill Bill 1,2.Mai bine ma uit la filme cu Steven Seagal decat la aberatiile astea.

eu zic sa te uiti pe geam mai bine decat in oglinda :lol:

Pune niste comentarii mai pertinente...

#26
Millena

Millena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 24.08.2008
Slumdog Millionaire <_<

#27
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
"Evita Solaris de Tarkovski, Odiseea Spatiala, Portocala Mecanica..sunt plictisitoare...mergi la "Puicuta cu cocosel 2-Razbunarea cocoselului", e de actiune" - mda, alt fin cunoscator al cinematografiei. La 23 de ani. Sau asa vrea sa para. E cool sa fii "cool", stiu. Lasa-ma sa ghicesc: citesti Cioran si ai la gat fular in carouri alb-negre? Eventual ochelari rectangulari cu rama groasa? Barba de 2 zile? Oricum, cu lista asta de filme o sa prinzi ceva art-chicks prin beciuri culte, trust me. Some day it'll all work out for you.

E foarte usor sa jignesti pe cineva, nu crezi? Abtine-te data viitoare.

Slumdog Millionaire? Fara cuvinte. Manelizarea cinematografiei. Pacat.

#28
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Filmul de la Oscar cu 8 premii Slumdog Millionaire
un dezastru cap coada

#29
Millena

Millena

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 24.08.2008

View Postsicko, on Feb 24 2009, 11:22, said:

"Evita Solaris de Tarkovski, Odiseea Spatiala, Portocala Mecanica..sunt plictisitoare...mergi la "Puicuta cu cocosel 2-Razbunarea cocoselului", e de actiune" - mda, alt fin cunoscator al cinematografiei. La 23 de ani. Sau asa vrea sa para. E cool sa fii "cool", stiu. Lasa-ma sa ghicesc: citesti Cioran si ai la gat fular in carouri alb-negre? Eventual ochelari rectangulari cu rama groasa? Barba de 2 zile? Oricum, cu lista asta de filme o sa prinzi ceva art-chicks prin beciuri culte, trust me. Some day it'll all work out for you.

E foarte usor sa jignesti pe cineva, nu crezi? Abtine-te data viitoare.

Slumdog Millionaire? Fara cuvinte. Manelizarea cinematografiei. Pacat.


Tre` sa imi bag putin nasul offtopic aici, ma scuzati..  faci exact ce condamni.. de cand il asociem pe Cioran cu fulare in carouri si bla bla??



Mai e un film care m-a dezamagit putin.. dar e o parere persoanala bazata mai mult pe faptul ca nu-mi place Tom Cruise. Valkyrie.

#30
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004
-_-

View PostMillena, on Feb 24 2009, 11:30, said:

Tre` sa imi bag putin nasul offtopic aici, ma scuzati..  faci exact ce condamni.. de cand il asociem pe Cioran cu fulare in carouri si bla bla??


De cand o fac? De cand sunt inconjurat de tot felul de semi-docti de 20 de ani care au pareri avizate in orice domeniu. Care citesc(sau "citesc") Cioran(e un exemplu) exclusiv pt. a se integra in "lumea buna". Cu forta, adica. E usor sa pozezi in ce iti propui. E si mai usor sa faci o insiruire de "cult movies" si sa-i privesti de sus pe ceilalti. Am incercat si eu sa jignesc, la fel cum o facea si el in postul propriu. Fumand o pipa, probabil. Ca, deh, doar n-o fuma Marlboro ca un muritor de rand.  -_-
I rest my case, si-mi pare sincer rau pt. izbucnire. Dar...ce-i mult e mult.

#31
idb

idb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 04.01.2008
- Tropic Thunder
- Pineapple Express
- Wanted
- Righteous Kill (ma asteptam la cu totul altceva de la actori asa celebrii)

Edited by idb, 24 February 2009 - 11:45.


#32
Cirozel

Cirozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.05.2005
Sunt de acord cu voi la unele, la pulp fiction si taxi driver nu-s de acord, nici la slumdob millionaire  si nici la memento.
I do agree on Wanted si Pineapple Espress. La celelalte nu comentez.

#33
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010
de departe "fluericiul" lui florin serban.  o ineptie de film mai mare ca asta rar.. raaar mi-a fost sa urmaresc. nu stiam cum sa fac sa ies din sala fara sa deranjez celelalte victime. scenariu prost, actori penibili si neconvingatori, fitze cat cuprinde.

#34
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,731
  • Înscris: 28.12.2008
The expendables
2012
Wanted

#35
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009
In the loop (2009) - l-am oprit dupa 15 min ca mi se scorojea monitoru' de la atata plictiseala.
Matrix - cu greu am rezistat sa il vad pana la capat
Requiem for a Dream - mi s-a parut un nonsens
Kick-Ass - o mare tampenie cu o nota incredibila in imdb (zici ca acolo au votat doar neamurile si cei implicati in acest film)
Yes Man - alta tampenie marca Jim Carrey, un actor extrem de talentat care joaca niste roluri extrem de imbecile in niste filme extrem de idioate
Body of Lies - mi s-a parut mediocru
Forrest Gump - desi Tom Hanks e printre actorii mei preferati, filmu' asta mi s-a parut plictisitor

#36
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010
Websitestory - ii faceau astia pe KISS FM publicitate in prostie, cand el e un film de nota 5 maxim.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate