Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sony-Ericsson Satio

- - - - -
  • Please log in to reply
430 replies to this topic

#19
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View PostTimeWriter, on Feb 17 2009, 16:37, said:

De fapt, lansarea e în Q3, adică prin octombrie-noiembrie.
adevarat ... luati exemplul lui Xperia ...
ca si el Idou nu e facut de SE  <_<

#20
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Și asta e ceva de rău? :D

#21
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View PostTimeWriter, on Feb 17 2009, 23:17, said:

Și asta e ceva de rău? :D
pai cam da ... o sa apara abia in noiembrie  :crying: :crying: :crybaby: :crybaby: :crybaby:
uite cum face samsungu azi prezinta telefonul si maine e pe piata ;)

#22
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Mda...ce rau imi pare de SE-ul asta ca nu are mufa de 3,5...dar daca va avea un adaptor se va rezolva :)

Sunt tare curios ce poze e in stare sa faca.... :D Ma pus pe ganduri in legatura cu N97...

Oricum m-am convins...ce este "Sony Ericsson" si imi place defapt este Subcontractat de ei...EX: Xperia si Idou :lol:

Pacat si de lansare...tare mie ca pana o sa apara acest minunat Sony mai apare un Nokia (Deja are inca doua Touch Screen-uri in vedere) cu camera de 12 Megapixeli + Lentile Carll Zeiss, 3,5 Jack , Touch Screen si o memorie mica de doar 32 de GB care o sa le ia fata rau la Sony...

Stiti...Sony e prea visator! Anunta de cand le trece prin cap conceptul aparitia si pe urma concurenta isi ia masuri de precautie...1 an de zile nu e chiar putin timp :D

#23
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Nu e chiar un an de zile totuși. Nokia de abia și-au anunțat următorul dispozitiv de 8 MP, care are totuși șanse să facă poze mai bune decât Idou, chiar dacă are mai puțini MP. Însă nu îmi place deloc cum arată.

#24
bunciuleo

bunciuleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.02.2007

View PostTimeWriter, on Feb 19 2009, 19:48, said:

Nu e chiar un an de zile totuși. Nokia de abia și-au anunțat următorul dispozitiv de 8 MP, care are totuși șanse să facă poze mai bune decât Idou, chiar dacă are mai puțini MP. Însă nu îmi place deloc cum arată.
Stai linistit frate ca am avut o gramada de nokia si din pacate la camera m-a batut orice SE din gama k sau C cu acelasi nr de magapixeli!!! Incearca sa pui o bicicleta cu rotile in sus, dai tare la pedala si fotograiaza spitzele daca poti cu un nokia! SE-ul poate sa faca asta in sckimb nokia da gresh (nici acum nu inteleg de ce?)

#25
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Pentru că telefoanele alea SE aveau bliț cu xenon, iar cele Nokia nu. Acel bliț cu xenon vine împreună cu un shutter mecanic care oferă un fel de stabilizare a imaginii, de aia iasă așa de bine. Ia încearcă tu să faci asta cu N82 sau 6220 classic, o să ai același rezultat ca la un SE.

#26
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Am si sony ericsson si am si nokia. Sony ericsson sunt mult mai stabile si de calitate fata de nokia.

#27
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
La ce rezolutie va filma ???
Eu m-as multumi cu 720*480@30fps(dar 30 fps reale fara sacadari)

#28
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
sa zicem sarumana daca o sa filmeze vga :)

#29
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Daca va filma HD 720 cu sunet stereo la 30 framuri pe secunda dar fara efecte gen valuri de imagine sau sacadari ar fi excelent. Iar la 12 Mp cred ca s-ar putea si un zoom inteligent de 4 x digital pe video :)

#30
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Când o să apară telefoane cu camere de 50 MP o să facă și zoom inteligent. Până atunci nu, că în 2012 ce mai scot? :P

#31
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
Este un computer mobil, dupa parerea mea.
Imi place design-ul, in special ca l-au dotat cu un ecran maricel.
Pretul cu siguranta va fi piperat, dar asta e, nu gasesti la tot pasul asa ceva.

#32
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Nu stiti unde va fi asezat difuzorul?Din cate am vazut eu nu maim dat seama unde e.

#33
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Sunt niște poze ale unei unități pre-beta. Această unitate are difuzorul în locul căștii.

#34
bunciuleo

bunciuleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.02.2007

View PostTimeWriter, on Feb 19 2009, 19:48, said:

Nu e chiar un an de zile totuși. Nokia de abia și-au anunțat următorul dispozitiv de 8 MP, care are totuși șanse să facă poze mai bune decât Idou, chiar dacă are mai puțini MP. Însă nu îmi place deloc cum arată.

Nu cred ca nokia va reusi sa faca poze mai bune decat se-ul. La imagini fixe poate! Io cu n96, 5mp si un prieten cu k810i 3 mp in miscare ale mele ies incetosate sau cu umbre iar ale lui se vad bine! Din cate vad pe net se pare ca am cheltuit o gramada de bani pe nokia degeaba! Puteam sa-mi iau se-uri de aceeasi calitate la pret mult mai bun! As da n96 pe un c905 sau pana la urma si pe un c902 ca si ala e mai bun decat al meu  :( .

#35
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
"Secretul" este blițul cu xenon, el îngheață imaginea. Nimic mai mult. Fă o poză cu SE-ul ăla fără bliț și mai discutăm.

#36
bunciuleo

bunciuleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.02.2007

View PostTimeWriter, on Mar 18 2009, 14:32, said:

"Secretul" este blițul cu xenon, el îngheață imaginea. Nimic mai mult. Fă o poză cu SE-ul ăla fără bliț și mai discutăm.
Nu ma intereseaza care e secretul! E mult  mai ieftin decat al meu! Rezulta ca nokia nu-si merita banii! In afara de desing nu au nimik bun! De fapt sunt bune dar foarte piperate! Majoritatea colegilor mei se lauda cu Se-uri iar noi cei cu nokia ne facem de ras! Ne e rusine sa spunem cat am dat pe ele! Din vara ma trec si io pe Se! E mult mai convenabil!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate