Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cedry2k

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
deci conteaza si hainele pe care le porti,nu se pune problema.
deci indeed nu prea se merita sa faci hip-hop cum zic si cei de la c.t.c
o intrebare!
as avea sanse sa fac un featuring cu artisti gen cedry2k,cei de la c.t.c,multi altii?
ca doar sustin miscarea!

#20
hackzor

hackzor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 14.02.2009
frate deja visezi ... trebuie sa muncesti mult ca sa poti colabora cu nume mari din hip hop ... trebuie sa fii cat de cat cunoscut .... uita-te la cumicu care a scos vre-o 2 albume .. si abia pe al 2-lea album are cateva feet-uri cu artisti mai cunoscuti ... inainte de a te visa cum canti cu cedry2k doc si etc .. lanseaza-te in cluburi canta moca sau in cel mai bun caz pe bani putini si usor usor dak ai mesaj o sa fii din ce in ce mai cunoscut dupaia totul vine de la sine ;)

#21
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
dar poate mai sunt artisti prin botosani sau suceava,sau fac featuring?:))

#22
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
nu te gandi la asta acum e prea devreme...tu incearca sa scoti o piesa sa vezi ce efect are asupra ascultatorilor

#23
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
si daca e sa scot o piesa,trebuie sa o pun moka pe net?
mie mi-ar place sa creez piese gen la text sa fie underground,gen cedryk dar la negative,asa umpic mai active,nici chiar nostalgice gen.asta cu rime foarte rapide,si under

#24
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
asa ar fi indicat,sa-si faca viitorii fani o parere,sa fie atrasi sa-ti cumpere albumul...intelegi tu :D

#25
black_lotus

black_lotus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 27.01.2009
sa ma gandesc...tu-l acuzi pe cedry2k ca e fake ...ca sa-i scazi din valoare si sa cante alaturi de tine in concert?

#26
sequential_one

sequential_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.02.2008
e incredibil ce citesc. bai copii ratati, voi vedeti ce scrieti ?
" --- " - asculti degeaba hip-hop underground frate, daca nu intelegi mesajul, daca nu te uiti in jur, si daca practic nu ajunge la tine ceea ce transmite melodia.

cat despre "adelinpuya", e clara treaba. alt copil redus care s-a trezit cu ideea ca e mare mc, stie tot despre hip-hop, dar el se incalta cu fesul cand se duce la scoala. vai de capul tau...

#27
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
cuae, nu ma cred mare MC si nu am zis niciodata ca as sti totul despre hip'hop.dar crede-ma ca stiu mai multe lucruri decat tine despre aceasta cultura.te bagi in seama desi nu ma cunosti,am chiar o melodie legata de toti frustratii care comenteaza fara sa stie cine sunt cu adevarat.daca vreti vi-o trimit.si nu frate,nu ma incalt cu fesul,nu mai vorbi din proprie experienta.nu vorbi fara sa sti ;)

#28
sequential_one

sequential_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.02.2008
asta e problema, ca toti pustii ca tine care isi iau haine de doua ori mai mari, stau pe un forum si grohaie "versuri" scrise din "experienta" lor de viata se cred mari cunoscatori. prietene, atunci cand nu o sa mai spui ca trebuie neaparat sa te imbraci larg ca sa fii apreciat ca si mc, si cand o sa iti schimbi gandirea ta mizera, atunci sa dai sfaturi la altii.
si, dimpotriva, chiar dovedesti faptul ca te incalti cu fesul.

#29
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
daca vrei sa sti nu ma imbrac larg mereu,dar la concerte nu poti aparea in costum deci mai taci din gura si nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala

#30
sequential_one

sequential_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.02.2008
tinere, te faci de ras. mai bine iti vezi de scoala.

#31
NcN

NcN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.03.2009
mane Hip-hopul nu se caracterizeaza prin cum arati ca om ci prin ceea ce iese din tine ca om...ce poti darui celui ce te asculta....eu sunt de parere ca trebuie sa simti ceea ce asculti, nu e deajuns doar sa ti urechea deschisa...si cei care inteleg chestia asta o sa imi dea dreptate posibil...Pace!

#32
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Post---, on Feb 15 2009, 21:33, said:

da frate,dar totusi 3 ani de zile??da-o incolo,ca tare greu e sa faci niste negative,si sa te interesezi ca sa nu coincida cu alte piese..
in rest da frate,te inteleg,e super,dar hai ca e culmea..
Am un amic care face hip-hop/rap (habar n-am care e diferenta dintre astea 2) si tin minte ca la o singura piesa a lucrat cam un an. E impropiru zis "a lucrat". Piesa trebuia dezvoltata, trebuia facut un negativ si mai stiu eu ce implica "crearea"(nu e tocmai potrivit termenul asta, eh?) unei piese.

Eu as zice asa: ori ai prea multe idei si nu stii pe care sa le dezvolti, ori iti astepti sclipirile de geniu. :)

@AdelinPuya

Daca tot vrei sa-ti faci reclama te rog trimite-mi mie piesa de care vorbeai. :)

P.S. Promit ca voi asculta niste piese semnate Cedry2k si voi reveni cu niste impresii de "pagan"(in ale genurilor muzicale :D )

#33
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
singurul care pare sa mai stie cate ceva despre hh pe aici este NcN..in rest numai copii fara experienta de viata si care habar nu au cu ce se mananca rapul..

#34
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

View PostAdelinPuya, on Mar 15 2009, 21:23, said:

numai copii fara experienta de viata si care habar nu au cu ce se mananca rapul..

:lol:   :lol:    :lol:  Adelin(a) , tu nu esti ala de 14 anisori ? Tu vorbesti de experienta de viata ?  :lol:   :lol:

Maine-poimaine te vad si pe tine cantand in duet cu gutza , cum a facut alt "rapper celebru" de la noi , asa , ca tine , smechere  :roflmao:

#35
hoopstar1523

hoopstar1523

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.01.2009

View PostAdelinPuya, on Mar 15 2009, 21:23, said:

singurul care pare sa mai stie cate ceva despre hh pe aici este NcN..in rest numai copii fara experienta de viata si care habar nu au cu ce se mananca rapul..
Graise marele rapper Adelin care e trecut prin viata,face rap de calitate,si toate astea numai la 14 ani...n-ai o treaba,sincer sa fiu...mai ai de mancat mamaliga.

#36
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostAdelinPuya, on Mar 15 2009, 21:23, said:

singurul care pare sa mai stie cate ceva despre hh pe aici este NcN..in rest numai copii fara experienta de viata si care habar nu au cu ce se mananca rapul..
Adelin tată, ai grijă cu arfele astea, la vârsta ta nu face bine. Altfel spus, nu mai abera cu ce tare și mare ești tu, lasă-l pe cedry2k în pace că nu ești de nivelul lui și întoarce-te la Puya al tău și dă-te mare că ești ?reppăr? ;)

Edited by Mr.Jinx, 19 March 2009 - 16:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate