Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Abuz Politia Targoviste februarie 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

Quote

Politia Targoviste duce la sectie un trecator de pe strada, care ''indraznise'' sa fotografieze masina politiei parcata in statia de autobuz.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bGVLzxj1hk4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Asa ii trebuie, mama lui de infractor.

Corecteaza in titlu - MILITIA

#3
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
avea autorizație de pozat? n-avea, bine i-a făcut, să-i dea bătaie, mama lui de terorist, care obstrucționa el miliția.

#4
mariusxcom

mariusxcom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 06.06.2006
cica vor sa ii faca dosar penal celui care a facut poze..

tare de tot !

#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Cica...i-au facut deja :lol:

#6
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
Altfel decat papagali nici ca poti sa-i numesti. Poate aveau de prins pe unu care mergea cu 100 kmh in oras, poate trebuia sa-l prinda pe unu care mergea fara carnet nu pe unu care face o poza idiotilor cum incalca legea. Maine imi iau aparatul si le fac o poza dedicat sa ma vada ca le fac poza. Pe langa asta astia sunt din epoca de piatra cand l-au pus sa predea acumulatorul si sa pastreze telefonu, ei nu au aflat ca datele mai nou se stocheaza pe card de memoria sau in memoria telefonului ?  :deadtongue:

Articolul 272 din care lege ?  :huh: Din capul lui acoperit cu cascheta?!

Felicitari celui care a sustinut pana la capat cauza contra Politiei sper sa faca plangerea la Parchet asa cum a spus, e foarte cooorect ceea ce a facut ca a filmat totul fiindca poate constitui aparare in favoarea lui. Merita facuti de ras in fata la o tara intreaga, cu ce se ocupa politia cand ii atinge plictiseala. Am avut de-a face cu un idiot din asta in Targoviste si m-am dus frumos la el sa-i cer o indrumare cum pot iesi din Targoviste spre Bucuresti, raspunsul lui a fost: " hai da`i drumu mai departe lasa-ma in pace", imi venea sa-l impusc.  :fyou:  

Cel care a facut filmuletul are garantata o lada de bere din Constanta de la mine, il felicit inca odata sper ca s-a rezolvat in favoarea lui.

Romania.  <_< (asta spune tot)

Edited by danbubba, 14 February 2009 - 21:43.


#7
irana

irana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 16.02.2009
am vazut stirea asta la tv
incredibil <_<

#8
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qQmckomtlUA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
:roflmao: :roflmao:  " Nu ne cereti si noua acceptul asa ? "  Ce cap de porumbel poate sa zic asa ceva ?

Ce ar fi sa ma intanlesc cu unu care vrea sa ma bata si sa ii zic , ba zici cand dai ...... Ba vezi ca dau .  :roflmaofast:


:photo:

Edited by aWp_viTal, 07 March 2009 - 15:12.


#10
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,265
  • Înscris: 22.07.2005
Oameni proti...
militieni prosti nu merge.

#11
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008
Si unii se mai sparg de ras cand spun pensionarii in loc de politie - militie :thumbdown:

#12
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View Postdanbubba, on 14th February 2009, 22:38, said:

Pe langa asta astia sunt din epoca de piatra cand l-au pus sa predea acumulatorul si sa pastreze telefonu, ei nu au aflat ca datele mai nou se stocheaza pe card de memoria sau in memoria telefonului ?  :deadtongue:

Pe ei nu-i interesa ce-a filmat deja. Îi interesa să nu filmeze cum îi dau ei cu pulanu peste gură. Îl ademeneau promițându-i că nu-i iau telefonul, ci doar bateria.

View Postdanbubba, on 14th February 2009, 22:38, said:

Cel care a facut filmuletul are garantata o lada de bere din Constanta de la mine, il felicit inca odata sper ca s-a rezolvat in favoarea lui.

Cred că în toată țara are garantată cel puțin o ladă de bere :D
Sar și io cu una de la oradea  :coolspeak:

Sunt curios să aflu detalii. A fost un om pe fază și cu coaie. Ulterior e ușor să vorbesc, dar dacă era și mai pe fază, întreba „Mă rețineți? Nu? Atunci la revedere.” De aia a și insistat să i se pună cătușele. Că atunci trebuie să apară acte, declarații etc.

A...și ca să citez din comentariile autorului pe youtube (bănuiesc că sunt comentariile lui, dar puteau să le scrie și alții ca să se mai răcească subiectul):

Quote

Am onoarea sa raportez urmatoarele: Militia a renuntat sa imi mai faca dosar penal pentru sfidarea justitiei; pe de alta parte, eu am depus plangere penala impotriva militianului, sa vedem daca parchetul va decide inceperea urmaririi penale. In cursul procesului, ma voi constitui parte civila cu intentia de a le cere o caruta de bani, sper ca instanta sa mi-i si dea :)
PS. Incidentul meu cu militienii nu a fost iscat dinadins din partea mea, pur si simplu s-a intamplat.

Edited by Fr3ak, 08 June 2009 - 13:34.


#13
georgeandrei

georgeandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.06.2008

View PostFr3ak, on 8th June 2009, 14:20, said:

Pe ei nu-i interesa ce-a filmat deja. Îi interesa să nu filmeze cum îi dau ei cu pulanu peste gură. Îl ademeneau promițându-i că nu-i iau telefonul, ci doar bateria.



Cred că în toată țara are garantată cel puțin o ladă de bere :D
Sar și io cu una de la oradea  :coolspeak:

Sunt curios să aflu detalii. A fost un om pe fază și cu coaie. Ulterior e ușor să vorbesc, dar dacă era și mai pe fază, întreba ?Mă rețineți? Nu? Atunci la revedere.? De aia a și insistat să i se pună cătușele. Că atunci trebuie să apară acte, declarații etc.

A...și ca să citez din comentariile autorului pe youtube (bănuiesc că sunt comentariile lui, dar puteau să le scrie și alții ca să se mai răcească subiectul):


Eu sunt individul care a facut filmuletul iar citatul de mai sus de pe youtube imi apartine. Vad ca multa lume mi-a promis navete cu bere, asa ca va astept donatiile cu draga inima :)

Lasand gluma la o parte, nu pot sa nu constat, cu amaraciune, ca la aproape 5 luni de la producerea incidentului, nu s-a luat nici o masura impotriva vinovatilor si toti incearca musamalizarea cazului. Toti, adica autoritatile care trebuie sa faca dreptate. Din pacate pentru autoritatile astea insa, eu am ambitie cat pentr 1000 de persoane, asa ca nu ma las cu una cu doua; am depus plangere penala impotriva politistului insa dosarul e inca in cercetare, ca procurorul zice ca e ocupat :)) Daca se ajunge la proces, o sa cer si daune morale de 50000 de euro, desi nu cred ca vreun judecator sanatos la cap o sa imi dea banii astia :) Pe de alta parte, dosarul penal pe care vroia sa mi-l faca politia a ramas la stadiul de intoxicare, metoda pe care se pricep ei sa o foloseasca cel mai bine.

Edited by Ravy, 19 June 2009 - 09:27.


#14
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Asta este sistemul romanesc , nu inteleg de ce va mirati . Un sistem prost , cu multe capete de creta . Multa  :finger: .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate