Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cine sunt românii ?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
chispas

chispas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 20.07.2009

View PostBogdan R, on 22nd June 2009, 14:21, said:

Eliade, Caragiale, Cioran, Ionesco, Brancusi, Palade...


cioran a scris "schimbarea la fata a romaniei".

#20
Angelica_23

Angelica_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 21.10.2009

View Postchestionar, on 10th June 2009, 19:08, said:

Foarte bine spus, aceasta este si concluzia mea. As vrea sa facem o lista, de fapt impartita in doua parti: lista alba si lista neagra:

Incepem cu Lista Alba

Romanii sunt
multi
nu toti romanii sunt tigani
muncitori si rapizi
curajosi
rezistenti la suferinta
aspect fizic acceptabil
crestini
unii sunt bine calculati
iubitori
au capacitati bune de memorare
distractivi
Buna ziua dragi Foristi,eu nu inteleg de ce acest roman face acest comentariu de prost gust,in primul rand romanii sunt cum sunt dar nu trebuie sa generalizam de ce?ca in fiecare tara fiecare padure are uscaciunile lor asa ca eu propun sa nu mai ungem tara de cacat de este vai de ea ,noi in loc sa o aparam si sa facem tot posibilul sa schimbam cultura si gandirea oamenilor spunem lucruri care nu ar trebui spuse.
La fel un forist de pe aici spune ca romani sunt niste bulangi,vreau sa ii transmit acestui forist ca si el e roman si atat timpcat el afirma ca romani sunt bulagi si el este bulangiu pt ca e roman.
Eu tot ce pot spune de romania e ca a fost prost condusa, si nu pot afirma ca romanai sunt vulgari si analfabeti...etc,sunt romani si romani tot ce pot spune e ca romania in cativa ani va fi pe lista principalelor tarii cu putere .
Un salut la toti/toate forisiti/le


Lista Neagra:

indiferenti
copiatori, lipsiti de originalitate
se aprind repede
vulnerabili
fara logica uneori
nerabdatori
iresponsabili
bolnavi
spioni (capra vecinului)
aspect social nesuferiti
unii crestini sunt prefacuti
ingramaditi
fitzosi dar ipocriti
mandri si fuduli uneori
saritori la bataie
invidiosi
memoria ii ajuta sa recite ca niste roboti uneori


#21
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

...etc,sunt romani si romani tot ce pot spune e ca romania in cativa ani va fi pe lista principalelor tarii cu putere .
toate cele, bineinteles sub carmuirea unui guvern intelept, sa-i spunem de "salvare nationala" :naughty:
si de unde draq' sa apara brusc cei responsabili pentru aceasta mirifica dezvoltare? ca deocamdata ce se vede la orizont e o noua perioada de 5 ani sub reincarnarea capitanului Bligh.
[nostradamus mode]
am io o prezicere mai realista: in 20 de ani suntem, relativ la alte tari, cam tot acolo unde suntem acuma.
[/nostradamus mode]

#22
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004

View PostPengoon, on 26th October 2009, 21:07, said:

am io o prezicere mai realista: in 20 de ani suntem, relativ la alte tari, cam tot acolo unde suntem acuma.
Ce pretentii poti avea de la un popor care, dintre toate institutiile, are cea mai mare incredere in biserica?

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007

View Postbeastie, on 26th October 2009, 13:35, said:

Ce pretentii poti avea de la un popor care, dintre toate institutiile, are cea mai mare incredere in biserica?
Adevarul e ca nici in Politie, Justitie, Parlament etc etc nu prea poti avea incredere :(
Parerea mea...

#24
valyds

valyds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.07.2009

View PostBogdan R, on 26th October 2009, 15:55, said:

Adevarul e ca nici in Politie, Justitie, Parlament etc etc nu prea poti avea incredere :(
Parerea mea...
da ai dreptate numai ca asta e ceea ce vor romanii,ca la fiine cine a ales sistemul asta de c...priviti un pic campania electorala,o bere si un mic iar votul e asigurat...

#25
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

Quote

un sfert din sud e compus din tigani, iar restul din fani ai acestora
Bine spus :lol:

Quote

Ce pretentii poti avea de la un popor care, dintre toate institutiile, are cea mai mare incredere in biserica?
În așa ceva poți avea încredere doar dacă-ți place să te amăgești singur.

#26
SirJoker

SirJoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.09.2007
Referitor la comportamentul romanilor plecati in strainatate, din cate cunosc eu, cei din Italia sunt cei mai jalnici. Pentru ca oamenii culti si cu potential nu au avut nici un motiv sa paraseasca tara (cel putin in prima faza) pentru "un trai mai bun", ciobanii au ocupat locurile din fata a catapultei si flamanzi fiind de afirmare, au facut ravagii indiferent unde au aterizat. De multe ori m-am intrebat cum ar fi fost ca tara noastra sa fii fost calcata de o natie precum romanii, care sa se comporte exact cum o fac in Italia de ani de zile. Ma refer la crime, jafuri, violuri, prostitutie, droguri, munca la negru, etc .. Nu am reusit niciodata sa ajung la o concluzie exacta, dar orice calcul as face, rezultatul va fi unul nefericit. Sigur ca romani cu astfel de comportament mai sunt si in alte tari europene si nu numai, insa eu zic ca nu la un asa nivel.
Ar mai fi si un mic procent de romani care incearca cat mai mult sa isi vada de treaba si sa indeplineasca obiectivul pentru care sunt acolo, dar ei sunt prea putini si de aceea de multe ori se considera inexistenti. Mai sunt si romanii care se vad italieni, care in super-market vorbesc in limba italiana intre ei, ca si cum sunt de cand lumea acolo, iar motivul principal la treaba asta cred ca este rusinea pe care am creato vis-a-vis de neamul nostru.
Sper ca intr-o zi totul sa fie altfel cand vine vorba de comportamentul romanilor, cu toate ca sansele sunt minime avand in vedere cultura si educatia de care ducem lipsa.


Mult succes tuturor !

#27
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
padure fara uscaturi nu exista.
parca trebuia sa scriem cum suntem vazuti in alte tarii,nu ce parere avem noi despre noi pt ca aici doar asta am citit.
celor care au postat mai inainte si au atribuit romanilor anumite defecte cu care eu nu sunt de acord,iar daca ei asa se vad sincr imi e mila de ei,iar daca asa ai vede lumea pe ei este doar pt ca asa sunt ei dar nu pot genera doar pt simplu fapt ca asa ai vad lumea pe ei.
dupa aproape zece ani petrecuti in afara romaniei va pot spune ca romanii au o calitate pe care cei din europa nu o posed nici macar o natie,si aceea de a  se integra,adapta si progresa,fapt pt care am auzit multi ca ne apreciaza.
cati europeni vin in romania fara sa aibe absolut nimic doar niste datorii in romania cit casa care au fost facute pt a ajunge in occident,si in cativa ani sa fie integrat in totalitate si de mult ori sunt munt mult mai realizati decit cei de acolo dar din aceeasi categorie sociala sa spunem.
eu unul in 4 ani am ajuns sa fiu cu mult mai instarit decit colegii mei car erau nascuti acolo si care la momentul cind eu invatam limba ei o stiau,la fel si o meserie.
normal ca avem si noi multe defecte dar nu sun tem cu nimic mai prejos decit ei,ba dimpotriva.
noi am ajuns unde suntem datorita celor care ne conduc si nii meritam pt ca suntem supusi,iar supunerea la noi este un defect dar peste tot este o calitate.
adu in romania un neamt,italian,francez sau ce vreti voi,lasa-l intr-o gara din romania fara nici un ban si sa vezi ce se alege de el in 5ani.
o sa fie in stare sa isi aduca familia in romania pe banii lui,sa invete o meserie,limba la perfectie,sa aiba un statut social aproape mediu,eu unul nu cred ca este vreunul in stare si chiar daca ar fi este exceptia ce confirma regula.
aparte uscaturile padurii,lumea ne vede foarte bine pt ca sunt uimiti cit de mult efort depunem pt a ne integra si cit de bine o facem si chiar ei spun ca in locul nostru ei erau morti demult.
cineva zicea mai inainte ca nu esti descurcaret daca ai un loc de munca pt ca acel loc de munca nu il vrea nimeni si de aceea il primesti tu,bate baraganul cu creeri acea persoana.
explic si de ce,pt ca acel loc de munca nu e ca statea liber de zeci de ani si ma astepta pe mine sa vin eu din romania sa il ocup,pe acel loc de munca a existat dintotdeaunaun muncitor care avea un anumit randament a fost inlocuit cu mine un"tigan"care fara sa stiu pe ce lume sunt,fara sa stapinesc bine limba am fost in stare sa ai iau postul,in general posturile de munca pe care le primesc romanii nu e ca ramin vacante, sunt inlocuiti cu noi pt ca avem un randament mai bun.
este adevarat ca in marea majoritate a cazurilor noi suntem platiti mai putin sau muncim ceva mai mult pt aceeasi bani dar  in ani acest lucru va fii un avantaj pt noi.
singurul nostru defect este ca nu suntem uniti si din acest punct de vedere comunitatile de musulmani din romania in special au toata stima mea si consider ca avem mult de invatat de la ei pe aceasta tema

p.s in general lumea care ne atribuiesc titulatura de tigani si considera ca romani sunt numai prostituatele,pesti si betivi credeti-ma ca au un nivel intelectual  sub minim,in general lumea cu creer stiu sa faca diferenta.

Edited by mardraaxi, 20 January 2011 - 21:58.


#28
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

dupa aproape zece ani petrecuti in afara romaniei va pot spune ca romanii au o calitate pe care cei din europa nu o posed nici macar o natie,si aceea de a se integra,adapta si progresa,fapt pt care am auzit multi ca ne apreciaza.
d-aia-i plin occidentu de emigranti/capsunari care se plang ca iarna nu-i ca vara si ca-n strainatate nu-i ca-n romania numa cu bani mai multi.
astia se integreaza mai ca e la x.

Quote

adu in romania un neamt,italian,francez sau ce vreti voi,lasa-l intr-o gara din romania fara nici un ban si sa vezi ce se alege de el in 5ani.
ete pleosc. tu cand te trezesti in germania fara nici un ban in gara ce faci? in cel mai bun caz gasesti de lucru la negru, ceea deja-i ilegal.
bag de seama ca in majoritatea cazurilor "descurcaret" implica o jonglerie ilegala.

#29
Calin-Ionut

Calin-Ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 31.01.2008

View PostSirJoker, on 3rd January 2011, 17:42, said:

Referitor la comportamentul romanilor plecati in strainatate, din cate cunosc eu, cei din Italia sunt cei mai jalnici. Pentru ca oamenii culti si cu potential nu au avut nici un motiv sa paraseasca tara (cel putin in prima faza) pentru "un trai mai bun", ciobanii au ocupat locurile din fata a catapultei si flamanzi fiind de afirmare, au facut ravagii indiferent unde au aterizat. De multe ori m-am intrebat cum ar fi fost ca tara noastra sa fii fost calcata de o natie precum romanii, care sa se comporte exact cum o fac in Italia de ani de zile. Ma refer la crime, jafuri, violuri, prostitutie, droguri, munca la negru, etc .. Nu am reusit niciodata sa ajung la o concluzie exacta, dar orice calcul as face, rezultatul va fi unul nefericit. Sigur ca romani cu astfel de comportament mai sunt si in alte tari europene si nu numai, insa eu zic ca nu la un asa nivel.
Ar mai fi si un mic procent de romani care incearca cat mai mult sa isi vada de treaba si sa indeplineasca obiectivul pentru care sunt acolo, dar ei sunt prea putini si de aceea de multe ori se considera inexistenti. Mai sunt si romanii care se vad italieni, care in super-market vorbesc in limba italiana intre ei, ca si cum sunt de cand lumea acolo, iar motivul principal la treaba asta cred ca este rusinea pe care am creato vis-a-vis de neamul nostru.
Sper ca intr-o zi totul sa fie altfel cand vine vorba de comportamentul romanilor, cu toate ca sansele sunt minime avand in vedere cultura si educatia de care ducem lipsa.


Mult succes tuturor !
Draga SirJoker........sunt unul dintre sutele de mii de romani plegati sa castige mai bine in Italia decat in Romania .....De ce am ales Italia ? Pentru ca eu aveam pe fratele mamei aici....Sunt in Italia de aproape 13 ani.....NICIODATA  nu mi-a fost rusine ca sunt ROMAN.Niciodata nu am negat ca sunt ROMAN.Ba chiar SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN !!! Problema cu romanii care fac ilegalitati in Italia din pacate tine si de caracteristica locului.....In nordul Italiei ( unde sunt si eu -ceva mai la nord de Milano)......locul de munca este ceva fix......care dureaza in timp.....Toata lumea se manifesta ca roboteii- casa-munca ,munca -( virgula) -casa.In centrul Italiei......si mai ales in sudul aceasteia este predominanta munca cu ziua......Am fost o singura data cu camionul (eram sofer pe camion) mai la sud de Roma ......si mi-am facut cruce :)) In timpul muncii cei de la depozitul de unde trebuia sa incarc marfa erau afara cu totii la cefea si la fumat........linistiti...toti pe la ora 14.....nefiind o ora obisnuita de pauza ( la italieni de obicei se face ora de pauza intre 12 si 13.30 ).......i-am intrebat  daca sunt in pauza si mi-au raspuns ca nu.......Ei bine,in nord , in cel mai scurt timp te-ar fi incarcat sau descarcat foarte rapid -daca aveai loc liber neocupat de alt camion.........In sudul Italiei este foate normal sa mergi fara asigurare la masina sau fara casca pe motoreta sau motocicleta.........Mai ales la Napoli. Sunt sate in Italia de sud in care poate 90 % din populatie nu are loc de munca stabil....Ce fac atunci ei....."se aranjeaza"....cum...munca la negru mai ales, iar apoi mai primesc ajutoare de la stat.Au fost cazuri in care angajati ai statului Italian ,la Roma mergeau sa "timbreze"-sa "semneze prezenta" si apoi plecau linistiti la mare ,la cumparaturi sau chiar........la alta slujba !!! :lol: .....Seara ,constiinciosi ,semnau de iesire si plecau frumos catre casa........Din acest mediu ....sudist plin de ilegalitati provin 95% dintre Politistii,Carabinierii si Armata Italiana.....De ce ??? Pentru ca presupune munca mai putina,bine platita si mai ales....sigura.Si mai este ceva......daca esti prins ca ai facut ceva grav.....ei cele mai mari sanse sa te lase liber......inclusiv crima........Te trimit in arest domiciliar......Stiai ca daca in Italia vine hotul in casa ta,noaptea si cade pe scari de isi rupe piciorul poate sa te dea in judecata ???? ( Chestia asta nu o cunosc sigur .......dar foarte multi italieni mi-au spus-o).Am cunoscut un baiat ,roman de prin Neamt care ,ajuns clandestin in Italia si-a "fabricat" un permis de conducere falsificat....grosolan......pentru ca al lui romanesc ii fusese anulat in Tara din pricina unui accident....L-au prins Carabinierii la Gara Centrale din Milano,impreuna cu un alt roman care avea actele in regula........Ce i-au facut ??? L-au dus la Questura....fotografii,amprente-lasat liber.........Atentie !!! Era CLANDESTIN !!!...Acesta s-a intors la masina.......binenteles fara acte si s-a intors conducand masina la 20 de km nord de Milano in localitatea unde locuiesc si eu........dar mai mult !!! Se plangea de-a dreptul ca acesti Carabinieri i-au confiscat permisul de conducere falsificat pentru care el platise la falsificatori circa 100.000 de lire (50 euro) !!! :worthy: ..........................Nu peste mult timp,beat crita ,fara casca,fara asigurare la motoreta ,urmarit de politie -a intrat intr-un stalp .......Ce i-au facut ??? L-au tinut 12 ore in Questura........fotografii,amprente....lasat liber ......CLANDESTIN !!! :death: .................
Te mai miri atunci de ce se intampla atatea in Italia si nu in ,sa spunem ...Elvetia ???

#30
Calin-Ionut

Calin-Ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 31.01.2008
Sunt mandru ca sunt Roman si de faptul ca sunt respectat ca roman aici unde sunt.........sunt foarte foarte putini romani pe care ii cunosc  aici sa nu merite respect.......toti muncim onest ,legal.....platim taxe si stam in chirie sau in apartamente cumparate in rate.......Cultura medie a romanilor cred totusi ca o intrece pe cea a Italienilor..........iar daca ceva le lipseste acestora....este cultura civica........In Romania daca am atras cuiva atentia ,in mod civilizat , ca " i-a cazut " o hartie pe jos.....acesta ,rusinat a ridicat imediat hartia sau sticla de plastic sau pachetul gol de tigari si le-au aruncat acolo unde trebuie........Am repetat experienta in Italia ( in Nordul.."civilizat" ) .........si cand am atras atentia asupra hartiei sau pachetului de tigari aruncate pe jos m-au privit oarecum interzisi....ca pe un extraterestru.... :lol: .....Ba chiar cand povesteam astfel de lucruri prietenilor italieni imi spuneau ca nu este bine ce fac ca nu se stie daca respectivul are sau nu pistol, la el !!! :lol: .....La italieni,cat este vorba de masina lor.......daca le-ai atins-o usor de tot.........trebuie neaparat despagubit.........ba chiar se preface ca are dureri de gat ....ca sa fie cat mai mult despagubit de asigurarea ta........In curtea lui....aranjat elegant ,cu mult gust,foarte curata ..........peste gard...domeniul public......mizerie la greu........Legat de Politia lor......In urma cu 6-7 ani ma intorceam ,iarna pe zapada,cu camionul "acasa".....peste un pod ....doua TIR-uri blocau drumul.......coada mare ,toate masinile blocate..........Intr-un tarziu a aparut o masina a Politiei Rutiere ,o Subaru cu tractiune integrala -cu lanturi la toate rotile...........au facut slalom linistiti printre noi ...........s-au uitat din masina fara sa se opreasca si........dusi au fost !!!.....In aceeasi iarna intorcandu-ma in Tara ,prin judetul Sibiu ....frig si zapada........coada de cativa kilometri ....a trebuit sa ma opresc in panta........Odata eliberat drumul nu mai reuseam sa o iau din loc.......Ei bine,pe ger si viscol naprasnic niste jandarmi si politisti de la Politia noastra mi-au impins masina ajutandu-ma sa o iau din loc............Cine or fi fost ei.......le multumesc si pe aceasta cale ....si respect pentru gestul lor.......chiar daca nu au respectat decat niste ordine.........m-au scos din belele.......Iata mici episoade......Desigur la noi nu sunt caini cu covrigi in coada ......dar nu suntem nici asa ca grecii ( nu cred sa avem nivelul lor de coruptie -unde era valabila formula 4-4-2.......adica din taxele datorate statului .....40% mita la garda de finante......40% banii tai si ...20 % taxe efectiv platita-sursa informatiei....un ziar economic italian)  sau sudul Italiei.........unde sunt cartiere ( mai ales la Napoli ) unde politia efectiv nu intra niciodata............

#31
Calin-Ionut

Calin-Ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 31.01.2008
Sa mai spun ceea ce am citit despre greci.........populatie pe care eu o consideram mult superioara noua din punct de vedere economic ??? Exista la Atena o taxa pe piscine........ei bine erau declarate circa 370......Prin satelit au descoperit circa 17000 !!! ( cifra pare ametitoare....dar asta am citit).......Ce au facut grecii ??? Au pus prelate deasupra de culoarea irbii sau a betonului !!! :lol: .......Cu toate ca Grecia este tara cea mai amenintata de faliment.......este tara din UE cu cea mai mare densitate de Porsche pe cap de locuitor !!! La Larissa am citit ca exista mai multe Ferarri ,Lamborghini si Porsche decat locuitori care au declarat venituri de peste 50.000 de dolari pe an !!! In Atena peste 90 % din medici au declarat venituri atat de mici incat practic aceste venituri nu le-ar ajunge sa plateasca chiria studiourilor medicale unde isi desfasoara activitatea !!!......Mai este un caz a unui individ care,in colaborare cu ceva persoane din Garda lor de Finante.......a facut firme fictive si a cerut si obtinut de la statul Grec returnari de TVA de aproape 1 MILIARD de Euro !!! :worthy: ........Binenteles ca el este doar campion printre multi altii -care desi arestati nu au returnat nimic statului pagubit......Iar apoi statul grec avea niste cheltuieli uriase........datorate salariilor prea mari raportate le veniturile bugetare.......oamenii faceau greve,sindicate puternice......asa ca nu mai exista meserie fara sporuri......Pana si cei de la Filarmonica aveau spor de periculozitate ca atunci cand suflau in instrumente li se putea face rau sau primi ceva boala infectiva  :lol: :lol: :lol:   ........Coafezele spor de toxicitate pentru ca lucrau cu vopsele de par care sunt toxice !!!.......Un contabil care lucrase pana la 60 de ani-cu salar de circa 2000 de euro .....iesise la pensie cu .....3000 de euro pe luna si protesta impotriva reducerilor de pensii.......pentru ca el muncise o viata intreaga si avea dreptul la o pensie decenta !!!
  Haideti sa vedem si ceea ce este prin alte parti de Uniune Europeana inainte de a ne considera un popor inapoiat ...........Eu unul consider ca ne-am civilizat foarte foarte mult.........intr-adevar este un proces indelungat si greoi ....dar ......eu spun ca vom merge spre bine.........Romania are un potential economic foarte mare ....inca nedezvoltat datorita crizei economice mondiale actuale.......dar odata trecuta criza........sa nu uitam ca prin 2007 sau 2008 am avut cea mai mare crestere economica din UE.....circa 8%.......................................................
Nu neg ca mai sunt multe-multe de facut.........si in primul rand si cel mai important este de gasit o solutie prin care clasa politica sa fie mai bine controlata de catre POPOR -ADEVARATA PUTERE SUPREMA .....Tocmai lipsa acestui control duce la derapajele clasei politice pe care le vedem acum ,si care se traduc in marile furturi economice........contracte "SECRETIZATE" cu marii jucatori de pe piata energiei Romanesti........si nu doar aceasta.......Stiati ca in Constitutie se prevede ca puterea Parlamentului emana-asa cum este norma ,de la POPOR ??? O.K....Dar mai exista o lege care prevede ca REFERENDUMUL ESTE DOAR CONSULTATIV ?????......Pai cum vine asta ??? Adica atunci cand votam pe parlamentari si pe Presedinte ....suntem maturi politic.......Cand poporul isi exprima parerea-dorinta asupra unei chestiuni dezbatute in cadrul unui REFERENDUM .......aceasta parere este doar consulativa ???? :cursing: .......Adica daca POPORUL spune ca vrea ceva prin REFERENDUM.......iar domnii parlamentari nu sunt de acord..........ei bine,se face cum vor ei ........parerea poporului fiind doar consultativa ..pe motiv ca poporul nu este suficient de matur politic......
Dar cand ii alegem........suntem suficient de maturi ???

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate