Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Tenis - ATP & WTA

- - - - -
  • Please log in to reply
3515 replies to this topic

#37
psyblink

psyblink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.03.2008
Serviciul lui Fedex a fost foarte bun, in rest nu prea am ce sa zic n-a fost foarte spectaculos. In schimb, Nadal - Djokovic ..... Djokovic chiar merita sa castige, la cat a alergat pentru ca stie ca daca va mai pierde cateva meciuri in fata lu nadal o sa fie ca Federer, care a plans dupa australian open ca si-a dat seama ca il bate nadal pe orice suprafata :(

#38
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
atunci a plans ptr ca si-a dat seama ca nu mai e cel mai bun !

#39
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Clasamentul la zi:
1. Nadal 14960p.
2. Federer 10470p.
3. Murray 9020p.
4. Djokovic 8830p.

1. Safina Dinara 9801p.
2. Williams Serena 783spam.spam
3. Williams Venus 7237p.
4. Dementieva Elena 6931p.
..............................................
40. Cirstea Sorana 1420p.
59. Niculescu Monica 999p.
78. Gallovits Edina 779p.

Safina se distanteaza la aproape 2000 de puncte de Serena si are de aparat in aceasta saptamana 0 puncte, dara va trebui sa traga tare pana la Rolland Garros fiindca atunci i se vor scadea cele 1400 de puncte acumulate din finala de anul trecut.
Serena are de aparat 220 de puncte in aceasta saptamana. Urmeaza Open-ul de la Varsovia si turneul international de la Strasbourg.

#40
psyblink

psyblink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.03.2008

View PostTaquito, on May 18 2009, 10:27, said:

atunci a plans ptr ca si-a dat seama ca nu mai e cel mai bun !
Crezi ca i-a trebuit atat de mult ca sa ajunga la revelatia asta, ca nu mai era cel mai bun ? L-a batut Nadal pe zgura ( nimic impresionat ) l-a batut si la Wimbledon pe iarba, l-a batut si la AO pe bitum, carpet ce e, urma si Us openu .. A fost dovada clara ca nu mai poate sa-i faca fata, pentru moment sa speram  :rolleyes:

#41
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Pe Federer il despart 4490 de puncte de Nadal inaintea Roland Garros-ului. Nadal are de aparat 2450 de puncte in urmatoarele 3 saptamani, pe cand Fedex doar 1850p.
Nr. 3 mondial, Murray, e la doar 190 de puncte in fata lui Djokovic, si are de aparat 150 de puncte spre deosebire de sarb care are de aparat cele 900 de puncte de la Rolland Garros 2008.
Diferenta intre Djokovic si del Potro este de fix 4000 de puncte, asadar sarbul poate sta bine-mersi pe pozitia a patra.

Edited by duculeana, 25 May 2009 - 19:02.


#42
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Credeti ca vin vremuri grele pentru marele Nadal, acum ca s-au cam terminat turneele pe zgura? Anul asta mai avem inca 6 pe zgura, dar toate de 250 puncte, cu exceptia unuia de 500. Va paerticipa Nadal si la aceastea sau va rupe gura targului si pe iarba, acolo unde a castigat doar 2 turnee, spre deosebire de Fedex care are 10? V-ati fi asteptat ca Djokovic sa fie eliminat inca din saisprezecimi? Eu unul nu, dar chiar si asa va putea sta linistit pe locul 4 multa vreme, deoarece del Potro e fix la 4000 de puncte in urma lui.
Sa vedem la dublu daca fratii Bryan isi vor putea recupera primele 2 pozitii in clasament in fata lui Nestor si Zimonjic si cat va mai rezista Vensu Williams la simplu pe pozitia a treia, dupa ce si ea a fost eliminata prematur de la Rolland Garros. Cred ca asteapta potul cel mare de la Wimbledon, impreuna cu soara sa Serena.

#43
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
De ce credeti ca la dublu cei mai buni sunt cei foarte in varsta (35-36 de ani, vezi Nestor, Bjorkman-retras, Bhupathi etc) si nu regasim in acest clasament nici macar in primii 20 un singur jucator si de simplu? De ex. fratii Bryan au dominat dublul in ultimii ani, alaturi de Bhupathi, Nestor, Zimonjic, Paes.
De ce Nadal si Fedex au ales doar turneele de simplu si nu participa si la dublu? Sau Del Potro, Djokovic, Davydenko, Tsonga etc? Veti spune ca un jucator nu poate fi la fel de bun si la dublu si la simplu, iar eu va voi contrazice cu exemple concrete: Navratilova, surorile Williams etc. Ele cum au putut?

#44
psyblink

psyblink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.03.2008
In sfarsit, a castigat Federer Roland Garros-ul :) . Soderling a parut scos din joc, desi sper sa joace la fel si sa-l vad in top 10
Din nou, serviciul lui Fedex impecabil .. bravo Roger :D

#45
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Practic a mai castigat doar 600 de puncte in clasament, prin eliminarea celor 1400 de la RG-ul de anul trecut. Acum pentru victorie se dau 2000 de puncte. Si Soderling va urca mult in clasament, cu cele 1200 de puncte primite.

#46
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postmircea21, on 2nd February 2009, 01:13, said:

Ce-ar fi totusi ca Federer sa egaleze recordul lui Sampras la Roland Garros, intr-o finala cu Nadal?! Ce frumos ar fi...
Uite ca am avut dreptate, partial :). Nu a fost Nadal in finala, dar Roger a egalat recordul lui Sampras cum nu se putea mai frumos.

O comparatie intre cei 2 titani ai tenisului masculin (Federer vs Sampras) aici.

Clasamentul ATP:
1 Rafael Nadal   13140p
2 Roger Federer   11270p
3 Andy Murray   9230p
4 Novak Djokovic   8020p
Wimbledon-ul o sa fie foarte interesant, mai ales ca Roger a scapat de presiunea castigarii Roland Garros-ului si a egalarii recordului lui Sampras. De ce mai are nevoie? Foarte simplu - sa-si recucereasca coroana pierduta anul trecut la Wimbledon in fata lui Nadal.

#47
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Rafa are de aparat pana la sfarsitul anului 6150p. iar Fedex ~5600 de puncte. Diferenta cred ca se va face la Wimbledon, acolo unde Rafa e cam slab, si la Halle. Daca pierde in astea doua, s-ar putea sa nu-si mai poata recupera nr.1 pana la sfarsitul anului.

#48
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postduculeana, on 7th June 2009, 20:26, said:

Diferenta cred ca se va face la Wimbledon, acolo unde Rafa e cam slab, si la Halle. Daca pierde in astea doua, s-ar putea sa nu-si mai poata recupera nr.1 pana la sfarsitul anului.
Rafa nu va pierde locul 1 prea usor, si in niciun caz fara lupta. Nu va fi la Queens anul acesta pentru ca vrea sa se pregateasca foarte bine pentru Wimbledon. Dar la Halle va fi un turneu foarte interesant cu Djokovic, Verdasco si Tsonga. Ii va fi greu lui Roger sa castige pentru a 5-a oara. Chiar as vrea sa vad o finala la Hallle Federer - Djokovic. Nu cred ca s-au intalnit pana acum pe iarba. Daca va castiga la Halle, Fedex va ajunge la 60-lea titlu la profesionisti si va incepe Wimbledon-ul cu un moral extraordinar. Dar marea lui lupta va fi si va ramane cu Nadal, singurul om care l-a invins intr-o finala de Mare Slem.

#49
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Calendarul ramas pe 2009 al lui Nadal:
http://www.rafaelnad...ournaments/list
Asadar Rafa participa la doar 2 turnee pe iarba in acest an, la Queens si Wimbledon.
Sezonul de zgura s-a terminat pentru el, va mai participa la 4 turnee hard outdoor si 2 hard indoor.
Pe suprafata Hard, Rafa are doar 9 turnee castigate si a fost de 6 ori pe locul 2.
Va reusi sa repete performanta de la Indian Wells?
1
Nadal, Rafael (ESP)
13140
0
19

2
Federer, Roger (SUI)
11070
0
18

3
Murray, Andy (GBR)
9230
0
21

4
Djokovic, Novak (SRB)
8020
0
23

5
Del Potro, Juan Martin (ARG)
5480
0
25

6
Roddick, Andy (USA)
4400
0
23

7
Simon, Gilles (FRA)
3970
0
29

8
Verdasco, Fernando (ESP)
3710
0
24

9
Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
3510
0
23

10
Gonzalez, Fernando (CHI)
3165
+2
19
Soderling urca 13 pozitii, pana pe 12, iar Hane 2 pozitii pana pe 31.
Clasamentul WTA:
1 1 Safina, Dinara 27/04/86 RUS 9801 19
2 2 Williams, Serena 26/09/81 USA 8158 17
3 3 Williams, Venus 17/06/80 USA 7217 16
4 4 Dementieva, Elena 15/10/81 RUS 6591 21
5 7 Kuznetsova, Svetlana 27/06/85 RUS 6191 19
6 5 Jankovic, Jelena 28/02/85 SRB 6100 21
7 6 Zvonareva, Vera 07/09/84 RUS 5360 24
8 9 Azarenka, Victoria 31/07/89 BLR 4746 18
9 10 Wozniacki, Caroline 11/07/90 DEN 4350 28
10 11 Petrova, Nadia 08/06/82 RUS 3760 25
Sorana Carstea urca pe 27! Bravo ei ;)

#50
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postduculeana, on 8th June 2009, 08:36, said:

Asadar Rafa participa la doar 2 turnee pe iarba in acest an, la Queens si Wimbledon.
Tu te uiti la tenis? Rafa a declarat ca nu va fi la Queens tocmai datorita problemelor avute la genunchi in ultimul timp. Va fi veni direct la Wimbledon unde spera sa fie in cea mai buna forma fizica.

#51
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
1. Murray a castigat la Queens primul sau turneu pe iarba si se va duce la Wimbledon plin de incredere. Oricum, daca ii intra primul serviciu, atunci va fi greu de invins.
2. Djokovic a pierdut finala la Halle in fata "localnicului" Hass si cred ca va avea mari probleme sa ajunga in tururile superioare la Wimbledom.
3. Hertogenbosch -> Sorana Carstea a batut-o pe buna ei prietena Monica Niculescu. Sper sa faca o figura frumoasa si la Wimbledon, desi aici ii va fi mult mai greu.

#52
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

View Postmircea21, on 15th June 2009, 15:11, said:

3. Hertogenbosch -> Sorana Carstea a batut-o pe buna ei prietena Monica Niculescu. Sper sa faca o figura frumoasa si la Wimbledon, desi aici ii va fi mult mai greu.
He he, am vazut-o ieri pe Sorana la dublu(pe viu):rolleyes:  Am zis: daca la TV la Roland Garos n-am putut s-o vad, atunci macar pe viu sa ma uit la ea :D . N-am vazut decat primul set. Mai bine asa ca oricum a pierdut. In realitate e la fel de draguta ca la TV, da parca ieri nici ea nici Safina nu prea aveau chef de tennis. Au avut 4-1 in setu 1 si au pierdut :lol: Si mi-au tras organizatorii o tzeapa afisand marti pe pagina turneului ca Pavel/Tecau ar fi castigat primul tur <_<  Noa, tot s-o meritat, am paparatat-o pe Sorana de nu s-o vazut :D

#53
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Nadal a spus PAS pentru Wimbledon. Se pare ca problemele lui la genunchi sunt mai serioase decat ne-am fi asteptat cu totii. Intr-un fel, era de asteptat asta, la ritmul in care joaca fiecare meci. Sa vedem cand va reveni ...
Cale libera pentru Fedex, pentru a reveni pe locul 1. Nu am facut calcule, dar cred ca nu are nevoie nici de semifinale pentru a reveni pe primul loc. Dar sunt sigur ca altceva in afara de al 6-lea triumf pe iarba londoneza si la 15-lea turneu major castigat nu-l intereseaza.

View PostIvanna, on 18th June 2009, 16:16, said:

Noa, tot s-o meritat, am paparatat-o pe Sorana de nu s-o vazut
Si nu i-ai cerut un autograf si pt mine? :)

#54
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postmircea21, on 20th June 2009, 17:04, said:

Cale libera pentru Fedex, pentru a reveni pe locul 1. Nu am facut calcule, dar cred ca nu are nevoie nici de semifinale pentru a reveni pe primul loc. Dar sunt sigur ca altceva in afara de al 6-lea triumf pe iarba londoneza si la 15-lea turneu major castigat nu-l intereseaza.

Si nu i-ai cerut un autograf si pt mine? :)
Din cate am citit pe GSP are nevoie de castigarea finalei pentru a reveni pe primul loc.Citez:
"Diferența actuală dintre cei doi este de 2115 puncte, iar prin retragerea sa, ibericul pierde 2000 de puncte. Astfel că, dacă Roger va ajunge din nou în finală, diferența va fi de doar 115 puncte. Dacă Federer cîștigă cel de-al șaselea Wimbledon al carierei, va reveni pe primul loc!"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate