Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Romtelecom nu a cumparat Boom TV

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003

View Postrecl-sr, on 2nd August 2009, 12:05, said:

Boom Sport Oane, de ce este pe Dolce? Mie nu mi-ar conveni ca si operator sa imprumut postul altei platforme mai ales ca acel post iti imbuiba capul cu reclame Boom Extrasatelit.

Mie, ca operator, imi convine de minune sa imi fac reclama gratuita la un operator cu 800.000 de abonati si pe langa asta sa mai incasez si 50 eurocenti de la cei care vor sa il vada...

#74
Werner_Heisenberg

Werner_Heisenberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.05.2009

View Postrz, on 2nd August 2009, 22:50, said:

Mie, ca operator, imi convine de minune sa imi fac reclama gratuita la un operator cu 800.000 de abonati si pe langa asta sa mai incasez si 50 eurocenti de la cei care vor sa il vada...

Boom nu primeste 50 de centi de la Dolce pentru Boom Sport One.
Background-ul este cu totul altul.

Nu ar fi exclus ca la un moment dat sa iasa din oferta Dolce.

Edited by Werner_Heisenberg, 02 August 2009 - 22:05.


#75
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Posibil sa ma insel (m-am gandit la tariful perceput de Dolce pentru telesport si boom sport) dar o suma de bani banuiesc ca se primeste... probabil ca atunci cand iese din oferta Dolce se spera la atragerea unor clienti pasionati de sport dar totusi nu cred ca vor fi mai mult de 10.000
Oricum ideea este buna... reclama si potentiali clienti fara costuri pentru DTH Television Grup

Edited by rz, 03 August 2009 - 10:20.


#76
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006
pai credeti ca BSO a intrat la Dolce in mai pentru a iesi din grila lor in august sau septembrie? nu prea cred....
As vrea sa intre si BST la Dolce si sa se faca un pachet separat Fotbal sau Football la un pret de 0.5-1 euro, ca sa poata fi activat la cerere de oricine doreste sa vizioneze fotbal la tv.  :P

#77
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
am vazut masinile boom .... au afise dolce.... pe ele...sau dolce au boom.....  a fuzionat cumva dolce cu boom?

Edited by Florin64x, 05 August 2009 - 18:25.


#78
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009
ce vorbiti voi aici mi se par tampenii! eu instalez dolce dar sa pun afis de boom pe masina... etare aiurea eu cred ca la anul focus va fi cel mai tare veti vedea! pregatesc ei o surpriza!!1

#79
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postkondratov, on 14th August 2009, 21:29, said:

ce vorbiti voi aici mi se par tampenii! eu instalez dolce dar sa pun afis de boom pe masina... etare aiurea eu cred ca la anul focus va fi cel mai tare veti vedea! pregatesc ei o surpriza!!1
Pai, daca intra pe FOCUS cu grila aia super de pe UPC Digital ( iau citeva transpondere ), au toate sansele sa ajunga tari.

#80
Werner_Heisenberg

Werner_Heisenberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.05.2009

View PostWerner_Heisenberg, on 2nd August 2009, 23:01, said:

Boom nu primeste 50 de centi de la Dolce pentru Boom Sport One.
Background-ul este cu totul altul.

Nu ar fi exclus ca la un moment dat sa iasa din oferta Dolce.


in noiembrie se va decide daca se continua cu Boom Sport.

#81
filiew

filiew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 14.03.2008
eu unul m am lamurit cu dolce......ce au facut ei acum recent?    au introdus canalul boom sport 1 insa l au cuplat cu telesport si sport klub impreuna si au ridicat pretul pachetului cu 1.4 euro fara tva.....deci in concluzie daca inainte aveam sport klub gratis inclus in planul tarifar variety acum trebuie sa l  platesc....asa ca deabia astept sa mi expire contractul si ma mut la digitv..... sper sa o faca cat mai multi si sa se desfiinteze acesti impostori
doar nu sunt nebun sa platesc 33 de lei pe 55 de canale cat timp la digitv platesc numai 23 de lei si am si digisport si gsp si sport 1

#82
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postfiliew, on 19th August 2009, 20:46, said:

eu unul m am lamurit cu dolce......ce au facut ei acum recent?    au introdus canalul boom sport 1 insa l au cuplat cu telesport si sport klub impreuna si au ridicat pretul pachetului cu 1.4 euro fara tva.....deci in concluzie daca inainte aveam sport klub gratis inclus in planul tarifar variety acum trebuie sa l  platesc....asa ca deabia astept sa mi expire contractul si ma mut la digitv..... sper sa o faca cat mai multi si sa se desfiinteze acesti impostori
doar nu sunt nebun sa platesc 33 de lei pe 55 de canale cat timp la digitv platesc numai 23 de lei si am si digisport si gsp si sport 1
Si, dupa aia, de la DIGI unde pleci ?  :D  ( sau speri ca pomenile tin la nesfirsit ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate