Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Romtelecom nu a cumparat Boom TV

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Daca nu stiai, Boom face anual audit... stiu si la ce companie au apelat si stiu ca la auditul din 2008 Boom valora cel putin 65 de milioane euro
Iar atunci cand discuta cu potentiali cumparatori cer 100 de milioane in prima faza... personal , nu cred sa lase mai jos de aceasta suma (care include tot - atat abonati cat si infrastructura plus chirie Amos pana in 2014 daca nu ma insel)

Am aflat acum ca in scurt timp si Romtelecom va avea o noua dezmintire... vor spune ca nu s-a semnat nimic si sunt doar discutii de principiu

Edited by rz, 04 February 2009 - 18:04.


#38
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postrz, on Feb 4 2009, 20:01, said:

Daca nu stiai, Boom face anual audit... stiu si la ce companie au apelat si stiu ca la auditul din 2008 Boom valora cel putin 65 de milioane euro
Iar atunci cand discuta cu potentiali cumparatori cer 100 de milioane in prima faza... personal , nu cred sa lase mai jos de aceasta suma (care include tot - atat abonati cat si infrastructura plus chirie Amos pana in 2014 daca nu ma insel)

Am aflat ca in scurt timp Romtelecom va face o dezmintire... vor spune ca nu s-a semnat nimic si sunt doar discutii de principiu

OK! fie ca tine,eu atata zic;VANDUT!! :D

#39
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Argumentele pentru care ar vinde Boom sunt clare, motiv pentru care au existat discutiile chiar dinainte de inceputul Dolce.
Ce as vrea sa vad eu: un singur argument pentru care Dolce ar avea ceva de castigat ceva din toata povestea asta... mie sincer imi scapa (atentie: e vorba de castig pentru firma, nu doar pentru angajati ;-)

#40
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003

View Postmtest, on Feb 4 2009, 18:08, said:

Argumentele pentru care ar vinde Boom sunt clare, motiv pentru care au existat discutiile chiar dinainte de inceputul Dolce.
Ce as vrea sa vad eu: un singur argument pentru care Dolce ar avea ceva de castigat ceva din toata povestea asta... mie sincer imi scapa (atentie: e vorba de castig pentru firma, nu doar pentru angajati ;-)

Nu dolce doreste neaparat sa preia Boom... nemtii vor asta!

Motivul e simplu... lansare T- in Romania > platforma cu cel putin 800.000 abonati > ARPU 10-11 euro/abonat (asta dupa ce dolce se va alinia la preturile actuale Boom)

Dolce deja s-a aliniat la 7.99 euro (atat este la boom pachetul de baza) pentru abonatii non-telecom, dupa promotia cu x luni gratuite... Boom vinde receptoare suplimentare cu 50 euro adica pretul practicat de dolce
Acestea ar fi primele semne pentru o eventuala noua platforma comuna intitulata T-...

Edited by rz, 04 February 2009 - 18:42.


#41
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Deci vor Boom pentru TP-urile de pe AMOS? Altceva nu vad ce ar avea de oferit.

#42
salve

salve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.06.2006

View Postrz, on Feb 4 2009, 18:42, said:

Nu dolce doreste neaparat sa preia Boom... nemtii vor asta!

Motivul e simplu... lansare T- in Romania > platforma cu cel putin 800.000 abonati > ARPU 10-11 euro/abonat (asta dupa ce dolce se va alinia la preturile actuale Boom)

Dolce deja s-a aliniat la 7.99 euro (atat este la boom pachetul de baza) pentru abonatii non-telecom, dupa promotia cu x luni gratuite... Boom vinde receptoare suplimentare cu 50 euro adica pretul practicat de dolce
Acestea ar fi primele semne pentru o eventuala noua platforma comuna intitulata T-...


Deci, incet, incet se confirma tranzactia...

#43
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Sa fim seriosi... fotbal din Spania, Italia, CL din toamna, inca 3 canale cu filme, 2 canale educative pentru copii, pachet HD disponibil imediat pe Amos, nu este tentant pentru investitori ?
Mai are rost sa comparam ARPU de la BOOM cu ARPU de la dolce sau digi

View Postsalve, on Feb 4 2009, 18:49, said:

Deci, incet, incet se confirma tranzactia...

Deocamdata sunt doar discutii... :D


''Romtelecom a negat încheierea unui acord de preluare.

"Așa cum am mai declarat, evaluăm permanent orice fel de oportunități de dezvoltare a activităților noastre, inclusiv posibile achiziții de alte companii care să aducă valoare și avantaje competitive Romtelecom. În ceea ce privește Boom TV, putem să spunem că, până la acest moment, nu am făcut nicio ofertă și nu am încheiat niciun acord de preluare, informațiile apărute în acest sens fiind inexacte", se menționează într-o luare de poziție oficială remisă MEDIAFAX de reprezentanții Romtelecom.''


#44
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postrz, on Feb 4 2009, 21:10, said:

Sa fim seriosi... fotbal din Spania, Italia, CL din toamna, inca 3 canale cu filme, 2 canale educative pentru copii, pachet HD disponibil imediat pe Amos, nu este tentant pentru investitori ?
Mai are rost sa comparam ARPU de la BOOM cu ARPU de la dolce sau digi



Deocamdata sunt doar discutii... :D


''Romtelecom a negat încheierea unui acord de preluare.

"

Unde apare negarea RTC azi;04/02/2009? nicaieri!!

#45
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Eu am anuntat la ora 18:00 ca Romtelecom va avea o noua dezmintire...

Dezmintirea a aparut la ora 18:16 si urmeaza sa apara zilele urmatoare in toata media

http://www.mediafax....ml?1686;3861231

#46
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
pe ce canal se introduce DOLCE SPORT 1 si 2 ?

Edited by amadeus79, 04 February 2009 - 19:25.


#47
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Cauta-le mai bine in lista Dolce... eu stiam ca deja au aparut in grila Dolce
Maine urmeaza sa apara si canalele proprii de la Boom... poimaine se muta si antenele

#48
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postspany, on Feb 4 2009, 19:15, said:

Unde apare negarea RTC azi;04/02/2009? nicaieri!!
@spany, schimba securistul, nu e prima oara cand greseste :)

#49
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postrz, on Feb 4 2009, 19:29, said:

Cauta-le mai bine in lista Dolce... eu stiam ca deja au aparut in grila Dolce
Maine urmeaza sa apara si canalele proprii de la Boom... poimaine se muta si antenele

:) :) :)

#50
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Pentru oricine vrea o oferta mai buna (mai ales cresterea calitatii grilei de programe,prin includerea in grila lui DOLCE a canalelor de televiziune de la BOOM,mai ales cel sportiv),dorinta este clara : ROMTELECOM sa preia BOOM.
Probabil dintre cei 200000 de abonati BOOM,99.99 % isi doresc acest lucru...ceilalti 20 de abonati care refuza (sa creada sau sa nu isi doreasca)oferta aceasta foarte atragatoare si totodata foarte buna pentru abonati...au interese care nu tin de dorinta de a privi programe de calitate sau de a plati preturi decente.

#51
dthguy

dthguy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 22.10.2007
În ceea ce privește Boom TV, putem să spunem că, până la acest moment, nu am făcut nicio ofertă și nu am încheiat niciun acord de preluare, informațiile apărute în acest sens fiind inexacte", se menționează într-o luare de poziție oficială remisă MEDIAFAX de reprezentanții Romtelecom.

pai nu Romtelecom a negociat preluarea Boom...DT a discutat... asta este informatia exacta...
iar Romtelecom spune doar ca informatiile sunt INEXACTE, nu FALSE...deci...este clar...toti stiu si de la Romtelecom si de la Boom...doar sa se semneze mai trebuie...

#52
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Ce e cert, e ca noua entitate care s-ar crea ar avea cea mai tare grila posibila, cu putine lipsuri. DAR, sa nu ne agitam prea mult. Ce-o fi, vom vedea !

#53
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

View Postsoftpedic, on Feb 5 2009, 00:15, said:

Ce e cert, e ca noua entitate care s-ar crea ar avea cea mai tare grila posibila, cu putine lipsuri. DAR, sa nu ne agitam prea mult. Ce-o fi, vom vedea !
Va fi o grila buna,dar cu destule lipsuri(mgm,jimjam,universal,sci fi etc.) pt. a egala un dth strain.Pt.romani,sa fie taraf si otv ca restul nu mai conteaza :mellow:

Edited by mattbaker, 05 February 2009 - 08:28.


#54
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
site-ul broadbandtvnews.com preia si el ceea ce s-a discutat in Romania zilele acestea

http://www.broadband...ws.com/?p=13770

Edited by rz, 05 February 2009 - 09:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate