Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?
 Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....
 Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Apartament Iași
 Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Steaua - Villareal

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

Poll: Care va fi rezultatul meciului? (69 member(s) have cast votes)

Care va fi rezultatul meciului?

1. Ne calificam! (36 votes [52.17%])

Percentage of vote: 52.17%

2. Nu ne calificam! (5 votes [7.25%])

Percentage of vote: 7.25%

3. Nu ne calificam, dar nici nu ne facem de rusine! (21 votes [30.43%])

Percentage of vote: 30.43%

4. Ne bat de ne iese forbalul din cap! (7 votes [10.14%])

Percentage of vote: 10.14%

Vote Guests cannot vote

Byt

Byt

Active Member

• Grup: Members
Preturile astea sunt pentru retur !
Eu l-am luat in septembrie pentru TOATE meciurile echipei Steaua pe stadionul Ghencea in sezonul 2004-2005.
Era 200.000 la peluze , 500.000 la tribuna 2 si parca 1.500.000 la tribuna 1
Eu nu sunt mare stelist ( de fapt nu sunt deloc - tin cu craiova :D ) si am zis ca vreau sa vad meciuri fara sa bag prea multi bani in buzunarul lui jiji ..

G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

Member

Byt, on Mar 15 2005, 16:05, said:

Preturile astea sunt pentru retur !
Eu l-am luat in septembrie pentru TOATE meciurile echipei Steaua pe stadionul Ghencea in sezonul 2004-2005.
Era 200.000 la peluze , 500.000 la tribuna 2 si parca 1.500.000 la tribuna 1
Eu nu sunt mare stelist ( de fapt nu sunt deloc - tin cu craiova :D ) si am zis ca vreau sa vad meciuri fara sa bag prea multi bani in buzunarul lui jiji ..

<{POST_SNAPBACK}>

ce bani ii bagi lu jiji in buzunar?
si-a scos el vreun ban din fotbal?
a bagat atatea milioane de $ pentru fotbalul romanesc, si uite ca are performanta.
mai bine ziceai asta daca te duceai la dinamovisti, acolo e foame de bani, numai interese sunt , sa vanda jucatori, sa isi fiecare comision, fara performata in europa.

radu6000

radu6000

Member

:w00t: Da de unde scoate milioanele alea ??? Din sapat la porumb???
Cat despre performanta ai dreptate au inceput romanii sa joace mai bine pe aratura . So mai bine ma uit doar la Liga Campionilor unde intradevar se joaca fotbal  :P

TOPCATBV

TOPCATBV

Guru Member

• Grup: Senior Members
care a fost scorul?

radu6000

radu6000

Member

0-0 dupa ce unu de la Villareal a dat cu piciorul intr-un bolovan de la 6 metri

fourmi

fourmi

Member

M-am intors de la "meci". Folosesc ghilimelele, pentru ca, desi am avut bilet, mi-a fost interzis accesul in stadion pe motiv ca "e plin, bah!". Am vazut meciul pe un ecran langa stadion...
"De ce n-ai venit, bah, la ora 5?" ma intreba un politist...De p***a ma-tii, i-am zis, ca am si servici...boul dracu.... :death: .
Am facut deja reclamatie la ANPC...
Ati mai patzit-o careva?

radu6000

radu6000

Member

:D Asta-i culmea suporterului roman=sa ai bilet la meci si sa nu ai loc pe stadion :D

woulfy

woulfy

Active Member

Acum depinde cand ai venit si tu pentru ca gandeste-te ca ei aveau interesul sa fie stadionul PLIN pentru a incuraja echipa!!! Si probabil de pe la 7 si ceva au lasat sa intre oameni si fara bilet.
Imi dau seama ca trebuie sa fie nasoala faza ca sa nu poti intra cu bilet, dar totusi mergi la meci nu la teatru, trebuie sa vii mai devreme.
Important e sa bata STEAUA pe El Madrigal (sau sa faca un egal favorabil) si atunci cu siguranta vei uita incidentul.

HAI STEAUA!

fourmi

fourmi

Member

Sefu' woulfy, perfect de acord cu tine. Cu cateva mici precizari:
1. pe stadion nu s-a dat drumul la liber. asta e sigur, am stat 1/2 ora nas in nas cu jandarmii..(in cel mai rau caz s-au rupt cotoarele de la bilete in 2, astfel incat pe un bilet au intrat 2).
2. am mai fost la muuulte meciuri si iti garantez ca daca ajungi cu o ora inainte, e ok.
deci: am ajuns la 7 fix, meciul incepea la 8...

<<Important e sa bata STEAUA pe El Madrigal (sau sa faca un egal favorabil) si atunci cu siguranta vei uita incidentul.>>
DOAMNE'AJUTA!

PS. desi la intrare in stadion erau cateva sute (poate mii, fara exagerare) de suporteri, doar maxim 200 aveau bilete sau abonamente. Stiu asta pentru ca, imagine that, ne-au lasat intr-un final sa trecem de primul filtru, dar nu ne-au lasat sa mai trecem la intrarea in peluze. Deci cu cateva zeci de coceni & paie...

PPS. o faza super tere: vine un nene, saracu', cu bilet la fotoliu! Locul 7, aproape de Jiji. Pe cuvant de onoare. Ala nu ocupa nici un loc in plus...normal, flit...
Asa ca ...judecati si voi...
Aaa, si urmariti stirile protv, vin astia cu cover-ul...right now.

salsaGalaxy

salsaGalaxy

Junior Member

se pare ca e nasol hopul asta ....dar eu zic ca avem cam 60% sa castigam ...cred ca nu se asteptau sa jucam asha de bine .....le-a cam intrat frica in oase !

G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

Member

radu6000, on Mar 16 2005, 19:44, said:

:w00t: Da de unde scoate milioanele alea ??? Din sapat la porumb???
Cat despre performanta ai dreptate au inceput romanii sa joace mai bine pe aratura . So mai bine ma uit doar la Liga Campionilor unde intradevar se joaca fotbal  :P

<{POST_SNAPBACK}>

acele milioane de dolari le scoate din aafceri
nu din fotbal
uite de exemplu cati bani a dat la calificarea cu valencia? 400.000 de para
cam asa, si cat a dat la calificarea din grupe? tot cate 20.000 de caciula. se ridica tot la un milion. doar pt cupele europene

el cati bani si-a scos?
de unde?
zi-mi tu ce bani primeste becali din fotbal?

nu punem la socoteala salariile jucatorilor, ca ajungem deja la sume mari si deja afirmatiile tale nu au acoperire.

Slash

Slash

Active Member

ma sandule, daca omul asta nu a scos nici un ban din fotbal si a pierdut o gramada, atunci e prost...
dar treaba e ca jiji nu-i chiar asa prost (incult, da, dar prost, nu) incat sa nu aprecieze o afarcere buna. fotbalul e o investitie pe termen lung, si nu una din care sa-ti scoti banii in cateva luni, asa ca stai tu linistit ca o sa-si scoata el banii cu varf si-ndesat.  ;)

G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

Member

da ma slashoi
e asa cum zici, dar uite ca nu e disperat de bani din fotbal cum e porcea sa s\vand jucatori sa scoata bani, becali ii tine in tara si le da salarii mari ca sa faca performanta. si uite, daca i-ar da stadionul, ar investi in el. asa il tine ministerul apararii nationale si nici nu investesc in el.
si degeaba rad astia de terenul stelei, ca becali e varza. de fapta romania e varza ca ea ar trebui investi in stadion nu becali, sia sa a cheltuit cu schimbarea scaunelor si altor chestii.

si are un as in maneca becali, baga el bani cad baga dar daca se supara si vinde clubul isi ia masiv bani pe el. mai mult decat si-a bagat.
oricum ceea ce face face bine pentru steaua, nu ca ala de la rapid, cum il cheama căpos ala, care cica e patron si saracii jucatori fug imediat cum vin la rapid. si căpos isi ia banii. asta e fotbalul romanesc.
tare de tot
numai steaua e mai rasarita
FORTZA STEAUA!
sper sa ne calificam

woulfy

woulfy

Active Member

daca e sa fim off-topic sunt si eu:
Sandu - pana acum ceva timp si eu gandeam la fel despre gigi, dar de ceva timp sunt tare sceptic din mai multe motive:
1. (si asta e cel mai important) De ce si-a racit relatia cu Zenga??? Pana acum cateva luni era lapte si miere intre el, meme si Zenga. Acum cand e intrebat de Zenga se cam codeste si nu raspunde direct. NU a  zis niciodata ca Zenga are un merit IMENS pt  ca Steaua a ajuns pana aici. Mai mult decat atat, am vazut ca sta in loja cu nea Piti, se imbratiseaza cu el, declara (dupa meciul cu viliareall) ca Steaua nu joaca cum vrea el... Oare asa face cineva care vrea cu adevarat binele Stelei. Asta ca sa nu mai zic ca nu vrea sa-i prelungeasca contractul care ii expira in vara si cluburi ca Atletico ii dau tarcoale! Vai de capul nostru sa se intoarca Piti...
2. In ultimul timp se implica ffff mult in echipa. I-a facut vant lui Neaga care nu e el cel mai zmeu, dar isi merita locul la Steaua si il impune pe Cristea in primul 11, desi nu totdeauna merita.
3. Toata stima ca da salarii mari jucatorilor, dar asta e o strategie proasta pt jucatorul roman. Exemplul cel mai bun e dinamo, unde sunt salariile anule mici si asta ii stimuleaza sa puna osul la munca la fiecare meci din campionat, chiar si la cele cu primele de 500 euro. Pe cand la Steaua se vede clar diferenta de atitudine intre meciuri in functie de valoarea primei.

magister

magister

Member

cum meciul a fost mai mult o lupta in noroi combinata cu ceva echilibristica si numai fotbal nu, am aplecat si eu mai mult urechea la ce aberau comentatorii. imi era dor de Gradinescu  :inlove:  (pe celalalt parca-l cheama Cosmescu). eh, in lipsa fotbalului, baietii astia se intreceau in a debita expresii rasuflate si ilogice... tot asa si la mai mare.

nici cu nemtii nu-mi e rusine: la un meci din ultima etapa a Ligii Campionilor, meci in care juca Bayern, era un comentator, pfuai, moartea pasiunii  :)  Comentariu monoton (chiar si la faze "incinse"), aceeasi tonalitate, uneori vorbea total pe langa subiect...parca ar fi comentat o plimbare duminicala prin parc :)

nea Ilie Dobre, unde esti bre?! sa le arati apaticilor astora ce-i ala comentariu sportiv si cum se "traieste" un meci  :D

Edited by magister, 18 March 2005 - 00:12.

salsaGalaxy

salsaGalaxy

Junior Member

daca castigam jucam cu astia :
Steaua sau Villarreal - AZ Alkmaar

au iesit primii din urne!

salsaGalaxy

salsaGalaxy

Junior Member

Tragerea la sorți pentru sferturile de finală

1. Steaua sau Villarreal - AZ Alkmaar

2. ÞSKA Moscova - Auxerre

3. Newcastle - Sporting Lisabona

4. Austria Viena - Parma

Tragerea la sorți pentru semifinale

1. Austria Viena sau Parma - ÞSKA Moscova sau Auxerre

2. Newcastle sau Sporting Lisabona - Steaua sau Villarreal / AZ Alkmaar

Ordinea pentru finală

Învingătoarea din semifinala 2 - Învingătoarea din semifinala 1

18 martie 2005

sursa: www.gsp.ro

nu puteam sa picam si noi cu Moscova ....

Edited by salsaGalaxy, 18 March 2005 - 14:29.

G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

Member

woulfy, on Mar 17 2005, 20:09, said:

daca e sa fim off-topic sunt si eu:
Sandu - pana acum ceva timp si eu gandeam la fel despre gigi, dar de ceva timp sunt tare sceptic din mai multe motive:
1. (si asta e cel mai important) De ce si-a racit relatia cu Zenga??? Pana acum cateva luni era lapte si miere intre el, meme si Zenga. Acum cand e intrebat de Zenga se cam codeste si nu raspunde direct. NU a  zis niciodata ca Zenga are un merit IMENS pt  ca Steaua a ajuns pana aici. Mai mult decat atat, am vazut ca sta in loja cu nea Piti, se imbratiseaza cu el, declara (dupa meciul cu viliareall) ca Steaua nu joaca cum vrea el... Oare asa face cineva care vrea cu adevarat binele Stelei. Asta ca sa nu mai zic ca nu vrea sa-i prelungeasca contractul care ii expira in vara si cluburi ca Atletico ii dau tarcoale! Vai de capul nostru sa se intoarca Piti...
2. In ultimul timp se implica ffff mult in echipa. I-a facut vant lui Neaga care nu e el cel mai zmeu, dar isi merita locul la Steaua si il impune pe Cristea in primul 11, desi nu totdeauna merita.
3. Toata stima ca da salarii mari jucatorilor, dar asta e o strategie proasta pt jucatorul roman. Exemplul cel mai bun e dinamo, unde sunt salariile anule mici si asta ii stimuleaza sa puna osul la munca la fiecare meci din campionat, chiar si la cele cu primele de 500 euro. Pe cand la Steaua se vede clar diferenta de atitudine intre meciuri in functie de valoarea primei.

<{POST_SNAPBACK}>

becali nu a zis ca nu joaca cum vrea el, ci ca inca nu a ajuns steaua asta steaua care si-o doreste el. deci inca nu a atins apogeul dorit de becali, e o diferenta, dar sutn progrese mari.

juatorii de la dinamo pun osul la treaba sa fuga in afara la salarii mari. astia de la steaua pun osul la treaba sa le dea becali mai multi bani, tot aia e. si nu poti sa zici ca steaua nu pune osul la treaba, uite unde a ajuns, air dinamo degeaba a luat eventul, au fost scosi de partizan care, cu sansa, puteau fi scosi de otelul.

si ia bataie si de la national,  si nu stiu ce ami cauta stelea in fotbal.:D
e la baie!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate