Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

lord_ice out

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
deRoberto

deRoberto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 29.04.2008
Bafta in tot ce vrei sa faci de-acum inainte si poate mai treci si pe-aici cand te-apuca nostalgia. De cand am intrat pe Softpedia mai ales in sectiunea asta am vazut reply-uri de-ale tale la multe thread-uri, si ai ajutat pe multi, chiar daca uneori ai mai fost si ironic si ai deranjat unii cocalari. Inca o data bafta! :unsure:

#20
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Se va intoarce ... :) ... oltenii nu zic niciodata "niciodata" ;)

#21
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
http://forum.softped...howtopic=502888
Ca sa cititi si voi de cate rahaturi dai in viata asta, la 1 martie e foarte probabil sa renunt la toate site-urile mele si definitiv la internet.
Poate daca vreodata vom iesi din criza si un posibil job mi-o va permite, voi mai reinvesti in net, momentan pastrez doar site-urile in engleza.

Daca va intereseaza un site/domeniu al meu, ma gasiti pe mess!


#22
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Da, se cunoaste, inainte aveam 2-3 cereri de cotatii la seo pe zi, acum cam 1-2 pe saptamana... :(
Dar is tanar si foarte ambitios...ma pot acomoda in orice domeniu...mai is si domenii neafectate, sunt convins...

Edited by lord_ice, 13 February 2009 - 17:21.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

http://forum.softped...howtopic=502888
Ca sa cititi si voi de cate rahaturi dai in viata asta, la 1 martie e foarte probabil sa renunt la toate site-urile mele si definitiv la internet.
Poate daca vreodata vom iesi din criza si un posibil job mi-o va permite, voi mai reinvesti in net, momentan pastrez doar site-urile in engleza
Lași toate căcaturile să te oprească ? Treaba aia ar trebui să te ambiționeze, nu să te demoralizeze ;)

#24
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Posti0nutzb, on Feb 14 2009, 14:31, said:

Lași toate căcaturile să te oprească ? Treaba aia ar trebui să te ambiționeze, nu să te demoralizeze ;)

:nonobad: Nu e vb de aia, v-am aratat-o ca fapt divers.
Dar cu scaderea adsense si cu lipsa clientilor din ultima vreme, e crima...si nu stiu daca mai merita sa pierd timpul pe net, pentru ca asta devine...o pierdere de timp...din ce traiesc? Cu aer? Nu pot!

Oricum, pana la 1 martie ma mai invart pe aici...dupa, cine stie.

Edited by lord_ice, 14 February 2009 - 16:31.


#25
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
aoleu,e mort adsense? si eu care vroiam sa implementez adsense ,sau adbrite (mai slab) pe forum si pe blog...

#26
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Sa imi spui si mie cum merge Adbrite, dar nu cred ca o duce mai bine decat adsense.
Oricum, e clar ca economia este lovita, dar e loc de ma rau... :(

In ceea e priveste optiunea ta, consider ca este una gresita din start.
Da, poti alege sa nu mai stai pe forum, sa faci lucruri mai importante, insa din exterior nu aceasta pare problema principala.

Orice exces duce la probleme. E inevitabil.

Nu cred ca o decizie transanta in acest sens va rezolva problema.
Poti oricand sa intri si sa scrii un reply.
De aici pana a fi dependent, si pana a sta zi si noapte pe forum/internet.. este  mare diferenta.

Per total.. pune ordine in viata ta si in prioritati.
Nu cred ca asta implica faptul ca nu vei mai avea timp sa ne vizitezi ;)

#27
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Nu cred ca s-a pus niciodata problema de a fi dependent de forum, lol, nu petrec atat de mult timp online pe forum (nu?), doar raspund mult. :)
Nu softpedia e problema mea, ci faptul ca de vre-un an nu prea mai am o viata personala, in sensul de....love problems...

Am zis ca-mi fac ordine in site-uri si tot, dar sincer nu reusesc sa gasesc cheful, inainte eram entuziast, visam cand era vb de un site nou, dar sincer inafara de site-urile pentru care am luat bani si unde am muncit pana am reusit, la ale mele nu exista decat 1 singur succes real , si la acela scrie altcineva, eu doar din joi in pasti...si am ajuns sa am o parere de looser despre mine cumulat si cu lipsa acuta de clienti seriosi din acest nou an....anyway, sunt doar intr-o perioada mai grea si trebuie sa-mi revin, sa mai dau din site-uri, is prea multe si sa ma ocup strict de ce am eu de facut....pentru c ainvartindu-ma intre ele fac numai maruntisuri...

Am avut o perioada grea dpdv al moralului meu, de aici a rezultat si threadul acest ce reflecta decizia, situatia e asa cum e, nu depinde doar de mine daca voi mai scrie sau nu, pentru mine softpedia reprezenta un centru de idei, da...suna idiot, dar scriind aici si dand o opinie sau un sfat cautam idei de ibl-uri si alte "nebunii" pentru joburile mele...nu sunt dependent de Softpedia, lol...dependent de net, deasemenea nu-s, pentru ca in zile cand chiar gasesc ceva de facut si nu am vre-un contract uit ca am pc!

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postlord_ice, on Feb 14 2009, 19:36, said:

Am zis ca-mi fac ordine in site-uri si tot, dar sincer nu reusesc sa gasesc cheful, inainte eram entuziast, visam cand era vb de un site nou, dar sincer inafara de site-urile pentru care am luat bani si unde am muncit pana am reusit, la ale mele nu exista decat 1 singur succes real , si la acela scrie altcineva, eu doar din joi in pasti...
Pai de ce site-urile tale nu sunt o prioritate?

Le-ai lasat pe toate sa moara cum ai lasat afacerea cu webhostingul (pe motiv ca faci bani de la un website pt un client, cat din webhosting intr-un an) ?

Prioritar nu ar trebui sa fie ceea ce-ti aduce mai multi bani, ci ceea ce iti aduce venit pasiv.

Oricum, incearca sa faci si ceva pentru care vizitatorii ti-ar plati bani, adsense-ul e prea fragil.

Edited by don_dannielo, 15 February 2009 - 14:21.


#29
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
mai ai sanse sa faci ceva cu adsense,pe un blog cu 100 vizitatori zilnic,si forum 100 vizitatori?nu prea cred,right?:((

#30
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Eu nu mai fac cu un forum de 1000+ unici pe zi si reclame puse strategic + optimizat foarte bine. Adsense out...nu putem decat sa speram ca se va duce criza :)

#31
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postdon_dannielo, on Feb 15 2009, 14:19, said:

Pai de ce site-urile tale nu sunt o prioritate?

Le-ai lasat pe toate sa moara cum ai lasat afacerea cu webhostingul (pe motiv ca faci bani de la un website pt un client, cat din webhosting intr-un an) ?

Prioritar nu ar trebui sa fie ceea ce-ti aduce mai multi bani, ci ceea ce iti aduce venit pasiv.

Oricum, incearca sa faci si ceva pentru care vizitatorii ti-ar plati bani, adsense-ul e prea fragil.

Prioritara e meseria, urmata de hobby, hobbyurile insa is hobbyuri.


Site-urile nu-s o prioritate deoarece revenue-ul este foarte low in momentul acesta.
As vrea sa mai dau din ele, deoarece incepe sa-mi cada serverul, traficul e mare...as vrea sa ma concentrez pe 2-3 site-uri...insa nici nu as vrea sa pun aici o lista de site-uri de vanzare, am pus 3, a mai ramas unul , forumisti.com probabil cel mai ieftin dentre toate :)
Script-video.net se apropie de 1000 unici pe zi conform google analitics world wide, si nu e nimic de site, dar scriptul a fost preluat de foarte multe forumuri si ...a devenit cunoscut in scurt timp.
Adsense e shit  <_<
Abrite pe site in romana e dezastru.

Ma intreb dc platesc un dedicat, ca sa fac oamenii fericiti pe site-urile mele asa...moca :)
1c per click ...fata de 0.90 mediu la script-video ...pfoai...e de ras  :lol: si de plans  :confuzzled:

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

nu sunt dependent de Softpedia
Așa ziceți toți mă :w00t:

#33
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Posti0nutzb, on Feb 15 2009, 19:02, said:

Așa ziceți toți mă :w00t:

:lol: uitandu-ma la nr tau de posturi, as fi tacut!

#34
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009

View Postlord_ice, on Feb 15 2009, 21:46, said:

:lol: uitandu-ma la nr tau de posturi, as fi tacut!
vezi ca esti post+ nu conteaza numarul lor,ci continutul!  -_-

#35
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Post---, on Feb 15 2009, 22:19, said:

vezi ca esti post+ nu conteaza numarul lor,ci continutul!  -_-

:lol: andronic pe tine chiar nu te duce capul...era vb de timp petrecut pe forum, nu discuta nimeni despre posturi...mda...nu toti inteleg chestiile subtile :)

#36
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

View Postlord_ice, on Feb 3 2009, 23:11, said:

Multumesc! La fel!
Numai bine tuturor!
Iti urez o viata plina de toate bucuriile ei,multumesc si eu ca ai trecut pe aici,fii sigur ca ai ramas vrei nu vrei tinut minte si ai lasat "patul facut" in urma ta ca semn de o persoana ordonata.
    
  PS.Te voi urma si eu curand.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate