Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

lord_ice out

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#1
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Anul trecut am fost foarte in forma pe aici, implicarea mea s-ar putea motiva cu un esec major in plan sentimental.
Asa ca am simtit nevoia acuta de comunicare, si am facut ceea ce ma pricep: am dat sfaturi, am ajutat, am criticat, m-am ceratat cu lumea :)
Sper ca in general am dat sfaturi,sper ca sfaturile mele sa fi fost utile.
Am avut un revenue bun, atat pe seo in principal cat si din ads si script tweaking/install.
In ultima vreme adsense a cazut, nu mai fac nici 30% din ce reuseam sa fac...proiectele is din ce in ce mai rare...site-urile mele, lasate in paragina...dar in schimb scriu aici si incerc sa ajut, rar primesc un merci, e bun si ala.
Chiria creste, iar acum nu mai sunt singur si cheltuielile au crescut imens...sunt pe cale sa inchid firma si nu stiu ce voi face de acum in colo, poate voi accepta o oferta de angajare, cine stie...
De ce va spun asta, pentru ca motivez "moartea lui lord_ice" ...adica parasesc Softpedia.
Pentru unii o fi foarte bine, pentru altii rau.
Dar trebuie sa ma concentrez mai mult pe proiectele comerciale, pe proiectele personale si pe site-urile proprii.
Criza m-a ajuns si pe mine, iar timpul trebuie folosit cat mai mult, daca in ultimele luni eram 15 ore pe zi in fata pc-ului, acum sper sa-mi petrec mai putin timp si cu mai mult folos.
Din pacate ajutorul oferit aici trebuie incetat.

Tin sa le multumesc tuturor care m-au ajutat, aveti respectul meu, celor care m-au remarcat si celor care m-au apreciat, va multumesc!

Multumesc Softpedia!

La revedere!

Va saluta cu respect cel pe care l-ati cunoscut ca lord_ice: Marius Patrascu!

Succes, si cat mai mult trafic tuturor!

Edited by lord_ice, 03 February 2009 - 23:06.


#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Succes in continuare.

#3
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Multumesc! La fel!
Numai bine tuturor!

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pleci la fel de brusc cum ai aparut
desi stiu raspunsurile la multe topicuri de pe aici, daca stiu ca n-am timp doar trec cu privirea intrebarea si ii las pe altii sa raspunda
daca in 2-3 zile nu raspunde nimeni, raspund eu

mi se pare copilareasca atitudinea asta cu "gata, plec ca m-a cuprins criza din cauza softpediei"
scrie-ti pe undeva sa intrii decat 15 min pe zi pe forum si aia e

e pacat sa pierzi informatii,ponturi,noutati de la oamenii de pe aici

#5
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Toate cele bune!

Edited by C.F.S., 03 February 2009 - 23:50.


#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
LOL...acum primesc info pe ym despre thread...dragilor incetati cu mesajele pe mess.

Again, am tot respectul ptr tine ptr ca esti un baita bun, un programator talentat si un tip care chiar ajuta (iti multumesc ptr multele interventii), te cunosc \"de mic\", ti-am dovedit asta...lord_ice a aparut brusc, ca o maturizare a altor 2 fosti useri ;)
M-am inscris pe softpedia, acum acum 6 ani cred, asta prima data .

O sa revin sa citesc, desigur, o sa continui sa ajut pe blog.

C.F.S., nu, nu ma numesc si bogdan :) am vazut ca mai sunt destui cu numele meu.Sa nu facem confuzii :)
C.F.S. nu trebuia sa editezi, ai fost chiar obiectiv, da, am zilele mele cand sunt rau din motive personale, nu stiu insa daca m-ai vazut vreodata sa fiu rau cu cineva care merita ;)
Iti multumesc de urare, la fel, as dori sa se inchida treadul asta, chestiile legate de mine de obicei devin telenovele...am parasit si alte 2 forumuri mari, pe unul eram s.m pe celalalt chiar admin, nu doar Softpedia...ma gandesc de mult la a pleca, poate fi considerat copilaresc, dar ...asta am decis :)

Edited by lord_ice, 03 February 2009 - 23:53.


#7
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

View Postcocalarihi5, on Feb 3 2009, 23:55, said:

papa useri,am fost inutil pe acest forum,sa nu va fie dor de mine!!!

Cred ca vorbesti despre tine...
Oricum, am observat ca pt Forumul Softpedia conteaza mai mult cantitatea de useri decat calitatea... nu am vazut nicaieri un user banat pt ca jignea aiurea pe altii.. de parca moderatorii ar avea norma de useri inregistrati....

#8
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Tot ce pot sa spun este ... sa faci cum crezi tu ca e mai bine, desi cred ca o sa te reintorci.

#9
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postcocalarihi5, on Feb 4 2009, 01:22, said:

tu chiar crezi ca el va pleca?eu nu pot lasa softpedia in pace chiar daca am 6 conturi banned,din care 4 nu aveam nici un warn.crezi ca nu am vrut?
se va intoarce intr-un scurt timp inapoi,cand da de cascaval...
el nu pupa-n cerc softpedia, lui ii place sa ajute

#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Imi pare rau sa aud asta Marius.
Si eu am facut unele strangeri de curea, am renuntat la triburile.ro (vreo 4 conturi de peste 400.000 puncte fiecare) pentru ca nu mai aveam timp si pentru mine.

As vrea sa stiu ca a fost o chestie de moment si ca nu ai vorbit serios.

#11
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Sper sa iti mearga bine si sa-ti realizezi planurile, fiecare stie ce e mai bine pentru el. Cu adevarat sfaturile tale erau foarte utile :clapping: , pe mine m-au ajutat. Multumesc.

Din cand in cand iti voi urmari si blogul, sper sa nu tragi obloanele si acolo.

Spor! :wave:

#12
REYKO

REYKO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.08.2008
Sincer imi pare rau....Softpedia pierde mult,nu mai sunt acei useri care raspund la obiect si care ajuta fara sa aiba macar un 'multumesc' drept apreciere...

As fi vrut sa ramai,dar cred ca decizia este difinitiva...oricum ramai o legenda..Mult succes.Nu te critic,asistenta pe care ai acordat-o prin replayiuri costa bani grei in occident.

Iti multumesc personal si IONEKO iti multumeste foarte mult,l-ai ajutat foarte mult,acum are un site cu trafic maricel si tu ai contribuit la asa ceva...Sper sa iti pastrezi pseudonimul,poate te gasim peste cativa ani detinatorul unui motor de cautare gen google :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:  

Multumim!!!

p.s.1.Rog ca postatorii gen cocalarii sa se abtina,aveti probleme in familie,aveti probleme in dragoste,scrietile pe o foaie si bagatile undeva...Scuza-ti vulgaritatile dar unii ar trebuii sa mai se maturizeze...
2.cocalarule te rog frumos invata relatiile pe softpedia si apoi mai vii cu replici,pana atunci ia un abecedar si citeste mama,nu de alta dar nu strica

Edited by REYKO, 04 February 2009 - 16:05.


#13
The_recruit

The_recruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 29.08.2005
Nu am realizat pana acuma ca poti deveni dependent pana si de un forum. Pacat ca se lasa un membru caruia ii mai place sa dea sfaturi. Nu am vazut prea multi pe aici oricum, dar pentru problemele mai serioase applicati cu incredere forumurilor externe de ex sitepoint.

#14
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
ba esti cu nervii?
zi ca te editeaza tata instant...
ce-ai?
nu renunti niciodata la nimic: pleci putin...
pana cand nimeni n-o sa mai planga...
nu trebuie sa dramatizezi, si: baga-ti mintile in cap, fa-ti saiturile struna, muta-te in bucuresti, pune-ti firma intr-o lumina mai buna, mai calca si tu camasile - nu le mai lua asa botite sub vesta, fa-ti ordine in noptiera si spala capacu de la veceu, fa o plimbare in parc de cel putin 3 ori pe saptamana, alearga in weekend, lasa-te de fumat, si nu te mai inchina icoanelor trecutului - nici chiar alora stralucitoare, ca nu te vor ajuta nenicule!
tu de cand n-ai mai citit o carte?
de cand nu te-ai mai dus la teatru?

ia, hai, cand vii in bucuresti da-mi un bāz!

#15
Maxxims

Maxxims

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 04.11.2006
Imi pare rau sa aud ca parasesti forumul. Ai ajutat multi utilizatori.

#16
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Mult noroc cu prietena si cu banii :P sa faci cat mai multi  . Bafta :X

Edited by demos, 06 February 2009 - 17:29.


#17
vim

vim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 09.10.2008
Mi se pare o solutie extrema. Daca nu ai timp, nu te obliga nimeni sa intri pe forum zilnic, ori sa dai reply la fiecare topic. Iti scadea si tie activitatea o perioada pana ajungeai la mal din nou si dupa aia reveneai in forta. :)
Anyway, numai bine si numai succese pe toate planurile.

#18
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
1. Multumesc tuturor de urari.
2. Cocalarii tot cocali sunt, chiar daca acum is cocalari hi5.
3. Nu am murit si nici nu am de gand prea curand :)
4. Soul, nu mai am nr tau ca mi-am f* telul vechi, o sa ma uit prin mesajele pe aici...poate chiar ne vedem prin Buc.
5. Va salut pe toti!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate