Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Perseidele

Samsung doreste ca pana in 2025 n...

Despre "Drugtest 5000"
 La multi ani @pufonel!

lichid racire Tico Daewoo

Laptop Asus nou cu ssd 980gb scri...

Multimedia, Office - AV1, x265 De...
 Platformele online schimba ordine...

Impas succesiune

Share imagini iPhone HEIC?

xiaomi se blocheaza
 Carbonaut, not great, not terribl...

Amplificare semnal GSM

Oneplus 10T

Va doriți revenirea tramvaielor p...

Tot TV Tuner bata-l vina

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

Kermit

Kermit

New Member

• Grup: Members
sa va spun si eu problema mea: Tv Tuner ATI Wonder
- daca ii pun driverele originale + MMC 2.0 (parca)...nu stie Mpeg2, si nici compresie directa  AVI (cu utilitarul propiu) cu Divx..iar Vrtual Dub sub nici un chip nu vrea sa aiba si sunet

-cu MMC 7.1, si driverele implicite, stie Mpeg2, face si captura AVI cu Divix (15 min = 1.2 GB)...dar Virtual Dub zice "CAPTURE DEVICE WAS NOT DETECTED". OK zic iau si instalez Adobe Premiere si comprim cu el, AVI necomprimat (facut tot cu progu de la ATI)- totul OK, numai ca pe cei 12 GB ai mei pot maxim 25-30 min. Incerc o comprimare initiala cu Divx (prin utilitarul de la ATI), numai ca Adobe se supara si se inchide (o eroare de DivX).

poate puteti sa-mi spuneti unde gresesc???, ce varianta sa aleg...
sistem: 850 MHz, 384 Ram, GeForce 2 GTS, max 12 GB liberi pe HDD)
programe testate: powervcr3_0618_trial - nu are sonor
Unlead Studio - nu m-am prea prins ce stie sa faca

toti recomanda Virtual Dub...de ce la mine nu vrea sa merga????

multumesc
kermit

GunX

GunX

Moderator

• Grup: Senior Members
incearca sa lasi sunetul in pace, PCM si nu-l fa MP3 de la inceput

Kermit

Kermit

New Member

sunetul nu merge in nici un fel (PCM, MP3...sau orice alceva)

Darlock

Darlock

Member

Ar trebui să mearga captura DivX sau MPEG2 cu utilitarul de la ATI cu driverele WDM instalate (MMC7.1). Oricum la calculatricea pe care o ai o să-ti cam facă ceva frame-droping.

Pentru prelucrări ulterioare ar trebui să încerci să te folosesti de Virtualdub, nu de Adobe.

Notă: Mie mi-a functionat foarte bine si captura cu Ulead Video Studio. Doar că nu am reusit să fac si o programare de oră pentru captură (schedule).

Succes,

Kermit

Kermit

New Member

asa am facut si eu...pana la urma...se pare ca e singura solutie...vruiam Adobe pentru efecte, filtre...etc

cred ca o sa iau un HDD mai mare si o sa fac captura AVI necomprimat...caci alta solutie nu vad

multumesc pentru ajutor

GunX

GunX

Moderator

• Grup: Senior Members
nu face chiar necomprimat (nu o sa poti sa faci decat cu un HDD de 2.000$), cauta sa il faci MJPEG Software, e un codec facut de PicVideo, o compresie de 3:1 nu se observa deloc la ochi (e admisa si in Televiziune, in camerele video profesionale digitale) iar pe HDD in loc de 30GB, 10GB conteaza.....o compresie de 6:1 sau 9:1 iti recomand fara probleme....3:1 iara iti trebuie echipament destul de bunicel la rezolutii full

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate