Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Subtitrari

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
scharaoschi

scharaoschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2009
Salut tuturor.
Am si eu nevoie de cineva care se pricepe sa traduca filme cu subtitle workshop, daca se poate si daca are timp.
Ca sa cer sa ma invete cineva poate fi complicat.
Cred ca e mai bine sa traduca cineva care se pricepe cu programul si care ii place sa faca subtitrari
am niste filme mai vechi faine anii '90
Idul meu de messenger este scharaoschi cine vrea poate sa ia legatura cu mine,
sau astept un mesaj aici.
Multumes tuturor.

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Sa traduca este una. Asta presupune faptul ca ai deja o titrare (in engleza sau alta limba) deja facuta si sincronizata.
Sa faca titrare este cam altceva. Asta presupune sa o faci de la zero, cu tot cu sincronizare.
Ambele chestii se pot face cu Subtitle Workshop.
Prima: apesi CTRL+U, scrii traducerea la Translation. Apoi meniul Save > translated....
A doua: incarci filmul, asculti sunetul/vocile, inserezi rinduri de titrare cu tasta Insert, pui timpii (jos, manual, cifre sau folosind sagetile/butoanele speciale).
Poti sa faci sincronizarea, ceva mai usor, folosind programul asta: http://www.divxland.org/subtitler.php
Vizionezi filmul, asculti vocile, dai click pe un buton pentru a marca timpii pentru titrare. APoi incarci in Subtitle Workshop si scrii replicile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate