Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Joc de strategie militara moderna

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Alexandru_cel_Sfant

Alexandru_cel_Sfant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.01.2009
Salut,
De ceva vreme caut un joc de strategie axat pe razboaiele din perioada contemporana (1960-2009) care sa fie acurat si realist (fara unitati fantasy ca in C&C Generals...), si sa nu aiba cerinte la PC prea mari (laptopul meu are procesor de 1000 mhz, 1000 mb. RAM, placa video 32 mb). M-ar interesa ceva axat pe conflicte terestre, batalii cu infanterie, tancuri, lupte in mediul urban, sa redea chestii adevarate (gen Vietnam, etc).

multumesc anticipat,
Alexandru cel Sfant

#2
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Pai nu cred ca la configuratia aia vei gasi ceva ce sa iti mearga. Jocuri de strategie ce au loc in era contemporana sunt destule (World in Conflict de exemplu), preferatul meu fiind Joint Task Force. Era un joc de la Jowood dar nu se prea gaseste --> World War III si Empire Earth (aici ai toate erele, inclusiv cea moderna). Daca vrei iti pot recomanda jocuri din WW2 (Sudden Strike, Blitzkrieg) dar nu cred ca vrei din alea.

Edited by Ovidiu93, 01 February 2009 - 18:45.


#3
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
dar de red alert 2 ce zici ? l-ai jucat ?
ar mai fi act of war http://www.gamespot....tion/index.html

#4
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Red Alert 2 :inlove: . Vechi dar bun !

#5
Roget

Roget

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.08.2008
ACt of war!

#6
catry86

catry86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.05.2007
Ar mai fi C&C Generals plus add-onul Zero Hour.

#7
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Rise of Nations Thrones and Patriots campania razboiului rece - dar nu prea sunt zone urbane.

#8
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Rise of Nations e cel mai bun pentru PC-ul tau, parerea mea.
A fost declarat strategia anului 2003, si inca se mai joaca online (am originalul).

#9
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Acurat si realist este Men of War , dar nu stiu daca iti rezista calculatorul.

Edited by SoldierHair, 23 September 2012 - 10:12.


#10
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 15.08.2011
un joc bun de strategie ar fi Anno 1701

problema e ca nu cred ca va rula pe configuratia ta

#11
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View PostGirl26, on 17 septembrie 2012 - 13:15, said:

Market Glory un joc economic, politic, social si militar in care aveti posibilitatea de a va converti moneda virtuala in bani reali.Foarte tare jocul!!Pentru mai multe detalii accesati http://marketglory.com/register/neto

E pe bune treaba cu banii adevarati? Adica daca am profit ii pot transforma in bani reali si ii pot extrage pentru bunuri personale?

#12
Corsarul

Corsarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.02.2006
Nu inteleg ce se intampla de tot dispar topicurile cu jocul asta online market glory fara sa se planga nimeni de el ca ar fi o teapa sau ceva :(( Sau tocmai asta e ideea sa nu se prinda prea multi ca pot obtine bani reali dintr-un joc. :( E un portal online la fel ca alte sute de portaluri cu jocuri online, mai bune sau mai putin bune in functie de gustul fiecaruia.
Eu am inceput sa il joc si pot sa spun ca e singurul joc care m-a facut sa raman online, desi am jucat multe jocuri online pana acum cum sunt triburile, ikariam, imperia etc. dar din toate, asta m-a convins ca e singurul joc care pe langa faptul ca te joci si bagi bani sa ai facilitati mai ai si sansa de a lua bani.
Daca nu dispare si topicul asta eu il sustin pana la proba contrarie. Jocul se numeste Market glory pentru cei care vor sa incerce sa intre pe joc sau sa imi trimita mesaj privat si trimit link-ul de conectare.... :(  Girl26 incerca sa il recomande si altora numai ca a disparut si mesajul ei.
Nu uitati este totusi un joc la fel ca multe altele care nu dispar de pe forumuri!!

#13
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Ar mai fi si Supremacy 1914. Perioada in care se desfasoara actiunea e ceva mai devreme decat ce vrei tu dar eu cred ca merita sa-l incerci.
http://www.supremacy...&lp=7&lpv=1&L=0

#14
horezupub

horezupub

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.04.2016
Joaca red alert

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate