Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

JOEY

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Simpaticul personaj Joey Tribbiani din serialul Friends revine pe micile ecrane, de data aceasta în show-ul cu același nume și decis să facă schimbări radicale în viața sa. În acest nou serial Joey se mută din New York în Los Angeles pentru a-și urma cariera sa de actor și pentru a ajunge un nume cu greutate în arena Hollywood-iană. Însă cum socoteala de acasă nu se potrivește niciodată cu cea din târg, Joey ajunge să treacă prin fel de fel de peripeții care mai de care mai comice alături de ușuratica lui soră Gina (Drea de Matteo), care este sprijinul lui Joey în noul oraș, și de fiul acesteia de 20 de ani, Michael (interpretat de Paulo Costanzo, pe care l-ați putut urmări în filmul Road Trip). Mai trebuie să o menționez aici și pe agenta lui Joey, Bobbie (Jennifer Coolidge, mama lui Stifler în American Pie) care este perfectă pentru acest rol. De asemenea merită știut faptul că serialul este produs de către trei dintre producătorii executivi care au produs și serialul Friends.

Filosofia lui Matt LeBlanc în momentul în care a început acest serial a fost aceea că odată ce ai găsit un personaj căruia îți face plăcere să-i dai viață și are priză mare la public, trebuie să continui cu acel personaj. Aici îi dau perfectă dreptate pentru că din moment ce un lucru merge bine nu are de ce să fie schimbat. Nu de puține ori am văzut actori care au jucat în filme celebre care practic i-au consacrat, după care apărând în alte pelicule am avut tentația să îi asociem cu personajele care știam că le intepretau de obicei, stricând astfel din farmecul filmului. Cred că toată lumea este de acord cu mine că Matt LeBlanc înseamnă Joey și Joey înseamnă Matt LeBlanc. Așadar am fost absolut încântat atunci când am aflat că personajul va continua să existe, fiind chiar Joey din Friends pe care îl știm și îndrăgim cu toții. Eu am fost cu atât mai mult bucuros cu cât Joey este chiar personajul meu preferat din serialul Friends prin năzbâtiile sale, gafele sale, dar și momentele de extremă sinceritate.

Deja USA Today a declarat serialul Joey drept cel mai bun sitcom din noul sezon!

În România, puteți urmări serialul Joey pe postul de televiziune HBO sâmbăta de la ora 20:30.

Pagina oficială a serialului: http://www.nbc.com/Joey/

Attached File  2JOTdwN04.jpg   21.44K   110 downloadsAttached File  2JOTdxN04.jpg   25.9K   75 downloadsAttached File  2JOTebN04.jpg   25.07K   78 downloadshment]Attached File  2JOTdzN04.jpg   24.05K   66 downloadsAttached File  2JOTdyN04.jpg   25.05K   56 downloads[attachment=2373
:attachment]Attached File  2JOTecN04.jpg   24.91K   62 downloadsAttached File  2JOTedN04.jpg   24.52K   67 downloads

Attached Files



#2
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Din cate l-am urmarit eu mi se pare slabutz. Cel putin comparativ cu Friends. Sa vedem cum o fi mai incolo..

#3
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
pe Drea de Matteo o shtiu din sopranos. acolo joaca super. totushi nu cred ca shtie sa joace comedie.

#4
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Am vazut primele episoade si mi se pare slabut, dar sa fim seriosi, nici Friends n-a fost stralucit de la primul episod, insa povestea si ideile de la baza filmului sunt mult mai diferite decat cele din Joey... Am cateva pareri mai concrete, dar prefer sa mi le exprim dupa ce mai vad cateva episoade :D

#5
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
oricum a fost facut cu ideea de a fi usor digerabil. in rest este oarecum entertaining.

#6
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
ok... 19 episoade vazute... Concluzia? Nu are sanse! E o comedie "usor digerabila", cum a spus si raiiar, majoritatea glumelor avand o tenta sexuala. Ca sa nu mai vorbesc de filosofia "nu e scena fara decolteu adanc si femeie aplecata" :D... Din cate am vazut, genul asta de comedie nu tine la americani... Dar cu suportul HBO si NBC, poate va rezista mai mult decat celelate tentative...

#7
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
din cate am auzit .. Joey a dat "faliment" peste ocean..

#8
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
A început în această toamnă seria a doua din Joey! :coolspeak: Prima serie mi-a plăcut foarte mult, mai puțin 3-4 episoade. Am urmărit seria treptat, începând din februarie 2005 până luna asta. De câteva zile am început să mă uit la seria a doua și cel puțin până acum (episodul 5), și proporția este exact invers. Din cele 5 parcă numai unul sau două sunt mai strălucite, restul cam slăbuțe. Sper că își va mai reveni pe parcurs (cam la fel s-a întâmplat și la seria întâi, primele episoade au fost ceva mai slăbuțe). Personajul nou este cam șters, nu prea își are locul acolo, e umplutură, chiar enervant! Pentru cei care încă nu știu ce se întâmplă în sezonul 2 nu vreau să le stric plăcerea să descopere pe cont propriu așa că nu voi dezvălui evenimentele importante.

#9
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
Mie imi place Joey si ma uit cu placere la fiecare ep. Vreau sa cumpar dvd'ul.
Nu este la fel de bun ca Friends, dar e normal ... lipsesc ceilalti. Si din cauza asta Joey va fi tot timpul cu un pas in spatele lui Friends. Daca ar fii sa nu facem legatura cu Friends, atunci pot spune ca sezonul 1 din Joey a fost ceva mai bun decat sezonul 1 din Friends.
Oricum Matt face treaba buna in Joey dar un lucru e sigur, indiferent cat de mult va continua Joey, nu va reusi sa depaseasca in popularitate serialul Friends.

#10
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
la inceput nu a fost cine stie ce, dar incet incet a prins ... primele episoade au fost mai bune decit friends primul sezon ...

#11
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
De cand tot zic ca dau reply aici...

View PostCodename, on Dec 9 2005, 01:08, said:

A început în această toamnă seria a doua din Joey! :coolspeak: Prima serie mi-a plăcut foarte mult, mai puțin 3-4 episoade. Am urmărit seria treptat, începând din februarie 2005 până luna asta. De câteva zile am început să mă uit la seria a doua și cel puțin până acum (episodul 5), și proporția este exact invers. Din cele 5 parcă numai unul sau două sunt mai strălucite, restul cam slăbuțe. Sper că își va mai reveni pe parcurs (cam la fel s-a întâmplat și la seria întâi, primele episoade au fost ceva mai slăbuțe). Personajul nou este cam șters, nu prea își are locul acolo, e umplutură, chiar enervant! Pentru cei care încă nu știu ce se întâmplă în sezonul 2 nu vreau să le stric plăcerea să descopere pe cont propriu așa că nu voi dezvălui evenimentele importante.
Suntem la poli opusi :P Primele episoade din al doilea sezon mi s-au parut mai bune. La primul parca chiar am ras mai mult decat de obicei, iar personajul nou as zice ca s-a integrat bine, oricum familia mai trebuie sa creasca...

View PostYorks6, on Dec 9 2005, 09:56, said:

Mie imi place Joey si ma uit cu placere la fiecare ep. Vreau sa cumpar dvd'ul.
Nu este la fel de bun ca Friends, dar e normal ... lipsesc ceilalti. Si din cauza asta Joey va fi tot timpul cu un pas in spatele lui Friends. Daca ar fii sa nu facem legatura cu Friends, atunci pot spune ca sezonul 1 din Joey a fost ceva mai bun decat sezonul 1 din Friends.
Oricum Matt face treaba buna in Joey dar un lucru e sigur, indiferent cat de mult va continua Joey, nu va reusi sa depaseasca in popularitate serialul Friends.
Evident. Totusi sunt seriale foarte diferite... Temele principale sunt diferite, drept urmare nici nu tin sa atraga prin aceleasi... "valori". Glumele sunt mai diferite... la capitolul asta Joey chiar are destul de mult de recuperat... Pentru ca in fond un serial cu si despre Joey e cam greu sa-l scoti din zona sexului si fiind atat de limitat nu va rezista prea mult fara diversitate

#12
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Joey e cool :)
Cel putin al doilea sezon e exact pe gustu' meu. Pacat doar ca subtitrarile vin cam greut.

#13
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004

Quote

Glad You Asked: What happened to the TV show "Joey?"
...What happened to the TV show "Joey?" NBC has a new lineup on
Thursday night and it was never clear what happened to "Joey."

"Joey," the "Friends" spin-off that used to run on Thursday
evenings, is gone until after the Peacock rakes-in all it can
broadcasting the 2006 Winter Olympics, being held in Torino, Italy.

The Olympics start with the Opening Ceremonies on Feb. 10 and
conclude with the Closing Ceremonies on Feb. 26.

NBC might bring Joey back after the Olympics - don't bet on it. Its
former Thursday slot is now occupied by the hilarious "My Name Is
Earl," which moved from Tuesday to Thursday and took "The Office"
along for the ride...

parerea mea e ca va disparea ....

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pot sa zic ca nu imi place mai ales cand ma gandesc la friends, unul dintre cele mai proaste seriale din istorie?

#15
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Joey revine pe 7 martie :coolspeak:

Quote

Season 2  Episode 2T6464
JOEY AND THE SNOWBALL FIGHT   8/7pm 03/07/06 JOEY'S FEELINGS FOR ALEX FORCE A CIVIL WAR - Joey (Matt LeBlanc) begins acting weird with Alex (Andrea Anders) when she sets off on another romance with Dean (Gregory Harrison). Meanwhile, Joey's action figure arrives with some quality control issues. Also starring Drea de Matteo, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Miguel Nunez. TV-14

Deocamdata nu se stie daca va fi si un al 3-lea sezon, dar momentan nu prea sunt sperante mai ales ca Andrea Anders (Alex) a semnat cu CBS pt. un nou serial (desi un articol spunea ca prioritatea sa este tot Joey, in caz ca acesta va continua urmand sa renunte la rolul din serialul CBS)

#16
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am vazut si eu zilele astea un episod (cel in care joey s-a inscris la un curs de limba engleza pt incepatori si a fost destul de dragut). Inseamna deci ca filmul are si episoade mai proaste (dupa cum se vede parerea de mai sus) si mai bune (dupa cum se vede in acest post). Ce imi place e ca nu mai sunt situatiile alea aiuristice din "Friends"

#17
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
sincer..mie imi palce joey la nebunie..sunt cu zambetul pe buze tot timpul....intotdeauna imi ofera o buna dispozitie..:)

#18
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005
ep.11 din seria 2 e criminal 12si13 cam ~
asteptam pe 7martie noua serie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate