Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

emule

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
kendoo

kendoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2007
Salut.Mi-am instalat Emule,ultima versiune. Imi place,pt ca "gaseste" cam orice dai la search,dar aduce cu o viteza foarte mica ( in medie, 17-20 kb/s) Cu Utorrent aduc si cu 500-600 kb/s,iar cand aduc de pe vreun site,sa zicem o versiune oarecare de Linux,aduc si cu 1,5 Mb/s. Am setat eu ceva gresit? E vorba de serverul pe care-l aleg,dupa ce dau connect,la butonul din stanga-sus ?Ajutati-ma ,va rog.

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Citeste pe aici: http://queen-soft.bl...sire-emule.html
Se pot atinge si viteze mai mari, nu chiar ca la torenti, dar in orice caz mai mult de 20 kb.
Probabil fisierul nu are suficiente surse.

Edited by queensoft, 29 January 2009 - 17:40.


#3
kendoo

kendoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2007

 queensoft, on Jan 29 2009, 17:39, said:

Citeste pe aici: http://queen-soft.bl...sire-emule.html
Se pot atinge si viteze mai mari, nu chiar ca la torenti, dar in orice caz mai mult de 20 kb.
Probabil fisierul nu are suficiente surse.
Multumesc mult.

#4
simonk

simonk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.05.2008

 kendoo, on Jan 29 2009, 16:58, said:

Salut.Mi-am instalat Emule,ultima versiune. Imi place,pt ca "gaseste" cam orice dai la search,dar aduce cu o viteza foarte mica ( in medie, 17-20 kb/s) Cu Utorrent aduc si cu 500-600 kb/s,iar cand aduc de pe vreun site,sa zicem o versiune oarecare de Linux,aduc si cu 1,5 Mb/s. Am setat eu ceva gresit? E vorba de serverul pe care-l aleg,dupa ce dau connect,la butonul din stanga-sus ?Ajutati-ma ,va rog.




conecteaza si KAD. Si incearca sa gasesti fisiere cu multe surse

#5
kendoo

kendoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2007

 simonk, on Jan 29 2009, 18:13, said:

conecteaza si KAD. Si incearca sa gasesti fisiere cu multe surse
Acolo la "complete sources" ce trebuie sa scriu,pt a gasii doar fisiere complete?Am incercat cu " YES sau Y" dar primesc urmatorul mesaj "Failed to parse serch expression /Syntax error in "Complete Sources" search attribute"     Am setat si porturile,asa cum scrie in link-ul dat mai sus,de Queensoft.

Attached Files



#6
green_power

green_power

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.02.2009
Mie-mi arata pe eMule alt IP,decat cel ce-l am eu !!!  Mentionez ca am un modem,iar din modem merge un cablu intr-un router wireless,iar de acolo e cablu ce-mi vine mie in calculator ( reteaua de internet).Cand intru la Options - Connection -Test ports , imi da mereu eroarea    TCP test failed  ,iar deasupra scrie   Testing IP 89.102.xxx.xxx   ,de fapt IP-ul meu e cu totul altul. Nici eu nu aduc cu viteza mai mare de 15 kb/s. Am citit pe mai multe forumuri cum sa setez,la optiuni (porturi,TCP,UDP ) ,am modificat si in routerul wireless,niste setari. Are de-a face cu modemul in care intra direct netul ???Trebuie sa setez si acolo ceva?Orice raspuns e binevenit,mersi.

#7
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

 kendoo, on Jan 29 2009, 18:35, said:

Acolo la "complete sources" ce trebuie sa scriu,pt a gasii doar fisiere complete?Am incercat cu " YES sau Y" dar primesc urmatorul mesaj "Failed to parse serch expression /Syntax error in "Complete Sources" search attribute"     Am setat si porturile,asa cum scrie in link-ul dat mai sus,de Queensoft.

La complete sourtce scrii un numar, NU yes/Y. Dar mai bine lasa-l asa, oricum cauta el si aceste complete sources.


 green_power, on Feb 3 2009, 19:04, said:

Mie-mi arata pe eMule alt IP,decat cel ce-l am eu !!!  Mentionez ca am un modem,iar din modem merge un cablu intr-un router wireless,iar de acolo e cablu ce-mi vine mie in calculator ( reteaua de internet).Cand intru la Options - Connection -Test ports , imi da mereu eroarea    TCP test failed  ,iar deasupra scrie   Testing IP 89.102.xxx.xxx   ,de fapt IP-ul meu e cu totul altul. Nici eu nu aduc cu viteza mai mare de 15 kb/s. Am citit pe mai multe forumuri cum sa setez,la optiuni (porturi,TCP,UDP ) ,am modificat si in routerul wireless,niste setari. Are de-a face cu modemul in care intra direct netul ???Trebuie sa setez si acolo ceva?Orice raspuns e binevenit,mersi.
Pai, e normal ca are alt IP calculatorul in sine. Cumva gen 192.168.xxx.xxx ???
Dar, IP-ul tau pe net este ala 89..... Deoarece pe net ai un IP si in reteaua locala, dincolo de router, sint alte IP-uri.
De asemenea, e normal ca-ti da test failed. Trebuie sa intri in configurarea modemului/routerului si sa deschizi/permiti portul folosit de emule. Probabil trebuie sa configurezi ambele, si modem, si router, nu stiu exact. Daca ai setat ceva special pentru programe gen DC++, asemanator trebuie si pentru emule.

#8
green_power

green_power

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.02.2009

 queensoft, on Feb 3 2009, 21:36, said:

La complete sourtce scrii un numar, NU yes/Y. Dar mai bine lasa-l asa, oricum cauta el si aceste complete sources.



Pai, e normal ca are alt IP calculatorul in sine. Cumva gen 192.168.xxx.xxx ???
Dar, IP-ul tau pe net este ala 89..... Deoarece pe net ai un IP si in reteaua locala, dincolo de router, sint alte IP-uri.
De asemenea, e normal ca-ti da test failed. Trebuie sa intri in configurarea modemului/routerului si sa deschizi/permiti portul folosit de emule. Probabil trebuie sa configurezi ambele, si modem, si router, nu stiu exact. Daca ai setat ceva special pentru programe gen DC++, asemanator trebuie si pentru emule.
Da,IP-ul meu e 192.169.xxx.xxx  Am intrat in configurarea router-ului wireless,am setat exact cum trebuia,am citit pe  alte forumuri,dar la modem habar n-am cum sa intru. Cand am configurat router-ul wireless,am intrat din browser,am tastat niste cifre,apoi am pus parola/user,si am configurat router-ul. Pt a configura modemul,cum trebuie sa procedez? Am cautat pe internet,dar nu gasesc.E vorba de un Scientific Atlanta.   Multumesc pt. ajutor.

#9
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Unde gasesc, si eu, versiunea 0.60.1.1?
Si as mai vrea sa stiu cum fac sa nu-mi mai fie sterse serverele.

L.E.: Am gasit aici: https://github.com/i...eMule/releases/ (aka v0.60b)
Ce n-am inteles niciodata este daca atunci cand fac o cautare, cauta pe toate serverele sau doar pe cel la care sunt conectat.

Edited by lost_in_a_dream, 21 December 2020 - 23:00.


#10
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Caut, de vreo doua zile, versiunea 0.60.1.3. Nu gasesc. :no:

#11
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Este, de fapt, 0.60b Build 3.
Am facut rost de ea, intr-un final.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate