Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Pareri despre CEL.ro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
Ariana87

Ariana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.08.2015
Eu sunt extrem de dezamagita de serviciile  CEL.ro
Comanda a intarziat mai mult de o saptamana. Dupa primele zile de intarziere am fost contactata si asigurata de catre doamna Chirea Ionela ca ziua urmatoare mi se va livra produsul solicitat. Nu s-a intamplat acest lucru. Zilele ce au urmat am incercat contactarea call center-ului CEL.ro, insa desi asteptam zeci de minute nu mi raspundea, astfel renuntam (mentionez ca se intampla in cadrul programului de lucru CEL.ro).
Am trimis un e-mail doamnei Chirea la care binenteles nu am primit raspuns prea repede. Am revenit cu apel telefonic. Un operator mi-a raspuns. Era o colega a doamnei Chirea care mai degraba se precipita sa incheie convorbirea telefonica decat sa-mi rezolve problema. Am incercat sa le comunic angajatelor CEL.ro ca in cazul in care nu voi primi in cel mai scurt timp produsul nu voi mai putea intra in posesis lui dat fiind faptul ca urma sa intru in concediu si sa plec din tara.
Produsul nu a fost livrat urmatoarea zi. Nici urmatoarea. Nici urmatoarea.
Intr-un final am fost contactata de catre angajatul Fan Curier pentru a-mi livra produsul. Era vorba de o hota poate prea low cost dupa parerea unora cantarind interesul cu care s-au derulat lucrurile.
Avand marele noroc ca vecinul sa fie acasa, curierul i-a inmanat acestuia produsul pe care deja nu mi-l mai doream.
Acum ma intorc din concediu si totusi, nerabdatoare, despachetez hota si uimitor: nu functioneaza! Filtrele de aluminiu indoite, un bec din cele doua ars, urme de sange. Dupa ce a verificat-o sotul meu descoperim ca mufa de alimentare avea firele desprinse.

Si iata ca pentru un produs cumparat de la o firma ce se doreste a fi de calitate a trebuit sa corectam cabluri si sa stam doar cu lumina de la un singur bec. Asta dupa ce am asteptat mult mai mult decat am fi asteptat de la un simplu "GIGI.SRL" care nu pretinde ca are servicii de calitate si renume. Multumim pentru serviciile de rahat CEL.ro!

#20
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Ariana, cel mai bine te interesezi de o anumita firma inainte de a cumpara. Stiu acum este prea tarziu. Degeaba ranjeste Cabral si spune ca cel.ro e cel mai cel. "Cel" mia bine este sa faci o verificare a respectivului magazin inainte de a cumpara si sigur feedbackul altor cumparatori te ajuta. Asa ca acum macar pentru viitoarele cumparaturi...FARA CEL.

Attached Files



#21
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

View PostAriana87, on 19 august 2015 - 19:39, said:

Intr-un final am fost contactata de catre angajatul Fan Curier pentru a-mi livra produsul. Era vorba de o hota poate prea low cost dupa parerea unora cantarind interesul cu care s-au derulat lucrurile.
Avand marele noroc ca vecinul sa fie acasa, curierul i-a inmanat acestuia produsul pe care deja nu mi-l mai doream.
Cine a făcut plata produsului?

#22
Ariana87

Ariana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.08.2015

View PostdreaQ, on 20 august 2015 - 09:58, said:

Ariana, cel mai bine te interesezi de o anumita firma inainte de a cumpara. Stiu acum este prea tarziu. Degeaba ranjeste Cabral si spune ca cel.ro e cel mai cel. "Cel" mia bine este sa faci o verificare a respectivului magazin inainte de a cumpara si sigur feedbackul altor cumparatori te ajuta. Asa ca acum macar pentru viitoarele cumparaturi...FARA CEL.
Da, invatatura de minte dreaQ :(

View Post123321, on 20 august 2015 - 21:42, said:


Cine a făcut plata produsului?
Vecinul a facut plata, crezand ca imi face un bine.


#23
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
A plătit fără să-ți ceară acordul telefonic?...

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Opaa ce vad eu aici...cel.ro Posted Image

Sunt niste ciudati astia de la Cel.ro. Am comandat de la ei acum 2 zile ceva, am comandat online, completand formularele alea, apoi in nici 5 minute m-am intors i-am rugat sa anulez comanda pentru ca am gasit mai ieftin. Chiar le-am mentionat ca insist sa primesc confirmare de anulare pentru ca nu vreau sa ajung in situatia de a le refuza coletul. Mi-au raspuns de pe [email protected] ca au anulat comanda. Toate bune si frumoase....toata lumea multumita. Posted Image
...ieri mi-a venit coletul cu comanda "anulata" ....l-am primit bucuros....cel putin au fost mai rapizi decat firma mai ieftina, al carei colet a venit azi.
Mi-am notat totusi sa nu mai calc pe la CEL.ro.

Edited by MembruAnonim, 21 August 2015 - 19:32.


#25
Ariana87

Ariana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.08.2015

View Post123321, on 21 august 2015 - 19:14, said:

A plătit fără să-ți ceară acordul telefonic?...
Da, el a tot incercat sa dea de mine dar sunt mai nou probleme si cu roamingul de la vodafone

#26
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Acum roagă-te să nu ajungi la garanție.

#27
Ariana87

Ariana87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.08.2015

View PostMembruAnonim, on 21 august 2015 - 19:29, said:

Opaa ce vad eu aici...cel.ro Posted Image

Sunt niste ciudati astia de la Cel.ro. Am comandat de la ei acum 2 zile ceva, am comandat online, completand formularele alea, apoi in nici 5 minute m-am intors i-am rugat sa anulez comanda pentru ca am gasit mai ieftin. Chiar le-am mentionat ca insist sa primesc confirmare de anulare pentru ca nu vreau sa ajung in situatia de a le refuza coletul. Mi-au raspuns de pe [email protected] ca au anulat comanda. Toate bune si frumoase....toata lumea multumita. Posted Image
...ieri mi-a venit coletul cu comanda "anulata" ....l-am primit bucuros....cel putin au fost mai rapizi decat firma mai ieftina, al carei colet a venit azi.
Mi-am notat totusi sa nu mai calc pe la CEL.ro.
Cel mai cel. :) Cel mai rapid. Si eu le-am cerut anularea. Si telefonic si pe mail. Dar eu nu am primit confirmare de anulare.

View Post123321, on 21 august 2015 - 19:37, said:

Acum roagă-te să nu ajungi la garanție.
Sper sa nu. Oricum, daca se intampla o dau naibii de hota ca am vazut oameni patiti grav cu grantiile produselor de la CEL.ro. nu puteam sa vad si eu inainte sa cumpra :)

#28
Maxtortheone

Maxtortheone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.03.2007
Am vazut LG G Flex 2 la un pret destul de bun, le-am dat mail sa intreb daca are garantia la LG Romania, mi-au raspuns sa intrebe exact ce telefon dupa vreo 5 minute iar de atunci nimic. Si asta a fost saptamana trecuta.

#29
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
Salut. Cea mai proasta experienta dupa vanzare cu ei. Am cumparat un ultrabook yoga 3 pro. Am facut 2 greseli: am luat pe firma si am ridicatvde la ei produsul. Astea 2 greseli pe langa ca am cumparat de la ei. In nici 48 ore de la achizitie produsul a crapat in functiune, cu toate datele transferate pe el. Am fost la ei sa le fac guler produsul. Nu mi l.au schimbat si nici dat banii inapoi ci sa merg la Depanero sa il repar. Noroc ca la Depanero au schimbat sursa pe loc si l.au reparat iar apoi a trebuit sa plec din Buc. Fiecare face ce doreste dar eu nu mai cumpar in vecibde la cel.ro si voi cumpara numai pe pers fizica si cu livrare acasa... Asa pot sa le fac guler produsele defectate in primele zile de la cumparare.

#30
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012

View Postcdan, on 03 septembrie 2015 - 12:37, said:

Salut. Cea mai proasta experienta dupa vanzare cu ei. Am cumparat un ultrabook yoga 3 pro. Am facut 2 greseli: am luat pe firma si am ridicatvde la ei produsul. Astea 2 greseli pe langa ca am cumparat de la ei. In nici 48 ore de la achizitie produsul a crapat in functiune, cu toate datele transferate pe el. Am fost la ei sa le fac guler produsul. Nu mi l.au schimbat si nici dat banii inapoi ci sa merg la Depanero sa il repar. Noroc ca la Depanero au schimbat sursa pe loc si l.au reparat iar apoi a trebuit sa plec din Buc. Fiecare face ce doreste dar eu nu mai cumpar in vecibde la cel.ro si voi cumpara numai pe pers fizica si cu livrare acasa... Asa pot sa le fac guler produsele defectate in primele zile de la cumparare.
Prostii mai mari ca astea auzi din ce în ce mai des. Auzi la el, își face factură pe firmă și zice ca e greșeală, apoi mai ridica și produsul de la ei, personal, să vadă cu ochișorii lui ca produsul merge, nu-i crăpat, etc. Deci omul e super mulțumit, pleacă, apoi da vină pe cel.ro ca i s-a bușit gadgetul.
Pai mă nene, mergea la ei? Ai factură? Au făcut bine ca te-au trimis la service. Așa se procedează. E cel.ro de vină? L-au făcut ei? Nu aveți minte dacă gândiți așa.


#31
dada4

dada4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.02.2006
Greseli pentru ca:
1. fiind pe firma, OPC ul nu intervine intre doua persoane juridice.
2. daca-l achizitiona online avea dreptul sa-l returneze fara explicatii.
Inainte sa postezi ia in considerare toate aspectele. Altfel ajungi la ultima ta propozitie.

#32
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
@dada4: stiu, e vina mea.... Ai dreptate.
@buburuzoiboss: factura oe firna e greseala pt ca nu mai poti veni ulterior cu ANPCul pe capul lor. Iar in ceea ce priveste returul in 48 ore, am fost la ei la service la Aoaca si nu au vrut sa il schimbe sau sau il repare sau banii inapoi ci m.au trimis la alt service: Depanero.... Sa te puna pe tine pe drumuri asa si sunt curios ce nota le dai
... Nu iti doresc, sincer.


#33
dada4

dada4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.02.2006
@cdan, nu te certam, incercam sa-i explic lui @buburuzoiboss de ce esti suparat. Si nu e o greseala ca ai comandat pe firma.  Greseala e ca firmele nu sunt aparate in relatiile dintre ele decat prin sistemul juridic. Care se stie cum functioneaza.

#34
Michelangelo10

Michelangelo10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.03.2009
Salutare, Dezamagirea mea nu este legata de personalul celor de la cel.ro care, in general, a fost serviabil si a raspuns prompt solicitarilor mele ci se refera la produsele lor. Am cumparat recent un parfum  (curand o sa vanda si chiloti probabil in magazinele lor cum dealtfel este tendinta generala a magazinelor online) si desi am fost asigurat verbal de autenticitatea lui, nu este nici pe departe asa de persistent ca parfumul pe care tocmai l-am terminat (aceeasi marca desigur). Parfumul tine maxim 2-3 ore desi cel pe care l-am avut cumparat dintr.un duty free persista minim 8 ore. Mi s.a parut suspect si faptul ca pe bonul de casa nu este precizata denumirea parfumului ci numai denumirea generica "apa de toaleta". Mi s.a parut deasemenea ciudat faptul ca garantia si restul documentelor emise de ei la vanzare nu contin nici un nume, nici semnatura , nici stampila. Sunt pur si simplu niste copii xerox  fara nici o valoare juridica. Recunosc ca nu am incercat sa.l returnez dar ceea ce pot spune sigur este ca NU VOI MAI CUMPARA NICIODATA parfumuri de la ei. Asta a fost experienta mea si poate altii ma vor contrazice dar in acelasi timp as dori sa atrag atentia viitorilor cumparatori pasionati de chilipiruri si oferte irezistibile.

#35
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
cel.ro = dcshop.ro = garanții inexistente

#36
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
CEL.RO..... Acu 2 ani am facut o comada la ei si ghici cand a venit curieru i-am spus sa le trimita inapoi nu cumpar de la tepari, mau sunat teparii nestiind prima data cine sunt am raspuns si sau recomandat ca fiind de la cel.ro, atuncea am inchis repede telefonu si nu am mai raspuns deloc aveam 25 de apekluri de la ei, asa le trebuie noi cand sunam nu raspunde nimeni si nu ne ia in calcul asa ca le-am facut-o . Din cauza perioadei aglomerate intre 23-25 Noiembrie linia telefonica este inchisa. Va rugam sa ne contactati pe [email protected] pentru informatii si intrebari. Va multumim pentru intelegere!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate