Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce are IE-ul ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
d3vol

d3vol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.06.2004
Salut,
Va scriu deoarece nu am gasit nici pana acum o explicatie la ceea ce mi se intampla.
Pentru a intelege mai bine problema voi expune modul in care constat problema ....

Am XP-ul pus pe un laptop, NAV2004 updated la zi. Full system scan : No viruses.
Win XP SP1 updated la zi(nu am vrut sa pun SP2)

Dimineata, dau drumul la comp.... lansez IE-ul(care il las seara la inchidere setat cu homepage : blank) si automat incarca ca homepage realsearch.cc. Dau stop, ma duc la internet options si setez la loc use:blank.
De acum incolo la orice new page al IE incarca doar blank page.

Alta hiba : efectuez o cautare pe google. in paginile rezultate in urma cautarii, dau click pe un link care mi se pare mai relevant cautarii mele si... stupoare : ma redirectioneaza catre o pagina http://62.231....xxxxxxx.  aceiasi cu realsearch.cc.
Asta se intampla doar pe unele linkuri, nu pe toate.

Am cautat in registri acea pagina, cateodata am gasit-o si am sters-o...... degeaba. a doua zi am aceiasi problema.

sa fie un virus sau ceva de acest gen.... sau o problema in rutarea isp-istului nostru? dar la ceilalti colegi nu se intampla chestia asta.....

#2
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
ie n-are nimic ... n-are pop-up blocker , n-are engine calumea , n-are spyware stopper ,
n-are skinuri , n-are taburi , n0are favicon , n-are nimic ... stai linistit ca n-are nimic ;)

de curiozitate : colegii tai folosesc cumva Firefox ? :peacefingers:

Edited by aolex, 24 February 2005 - 16:02.


#3
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
ai adwere...

1, 2, 3 si: FIREFOOOOOOOOOOX ... !

#4
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Vezi si aici
Cred ca a avut cam aceeasi problema. Daca ai nelamuriri ne gasesti tot aici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate