Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cine pe cine a copiat?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
197 replies to this topic

#1
Alecsxus

Alecsxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.06.2004
Hai sa vedem cine pe cine copiaza...primu exemplu R.A.C.L.A feat Dee - 2 in 1
melodia originala este Twista - don't hate me (este adevarat ca,conector a recunoscut ca este cover dar tot nu mi se pare ok...de ce nu sunt in stare sa isi faca singuri negativele?)
Asteptam mai multe melodii de la voi....

#2
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
costi costita le face pe toate, majoritatea sunt copiate.
aia as vrea sa pot uita e lauta dupa sting desert rose
si ala elegance nu stiu cum ii zice am uitat e luata dupa dina vass - the love i had

#3
Alecsxus

Alecsxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.06.2004
stai un pic...ca asha mai toate melodiile seamana intre ele...yo ma refer la melodii care seamana nesimtit de mult...cum este exemplul dat de mine...uite daca nu ma crezi...cauta melodia aia don't hate me si asculto...o sa fii SURPRINS...try it

#4
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
daca aia au zis ca-i cover atunci tu doar te faci de ras pe aici.

"a recording of a song that was first recorded or made popular by somebody else; "they made a cover of a Beatles' song""

#5
gogu

gogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.02.2005
placebo au majoritatea melodiilor copiate de la david bowie si syd barret

#6
Alecsxus

Alecsxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.06.2004
yo nu am zis ca este ilegal ce au facut ei...am zis doar ca nu sunt in stare sa faca si ei un negativ sau sa faca ceva original,de ce toata lumea trebuie sa faca cover la nu stiu cate melodii?
Britney Spears de ce draq a trebuit sa faca cover la I love rock and roll!Cred ca juma din formatiile din lume au facut cover la melodiile alea, raspunsul este simplu...simtea ca isi pierde din popularitate si s-a gandit ca melodie noua nu are, deci a facut un cover care place la lume, s-a fatzait un pic pe o motocicleta a dat putzin din kiur...si gata "hit-ul", si are din nou popularitate pana cand scoate melodie noua!
Mie unu nu mi se pare ok!Poate gresesc....u tell me

#7
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
una este cover si alta e sa fie copiata si sa nu recunosti, la cover se iau si versurile in proportii amri, dar la copiere se shcimba ceva si gata, se adauga versuri romanesti si gata, ai melodia noua.

#8
zasul

zasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.02.2005
sau pacha man -acelasi sange cu wu-tang - same blood sau ceva de genu identical

#9
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Nu stiu wu tank -same blood dar nu cred ca e vorba de titlu aici
Cat despre melodii copiate dati o iama prin majoritatea hiturilor romanesti si sigur 50% ( daca nu si mai mult ) sunt copiate

#10
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
exact, nu cunoastem noi toata muzica internationala, ca le aflam imediat, dar se afla dupa ce melodia respectiva roamneasca e deja rasuflata.
de manelisti ce sa mai vb? toata e copiata dupa greceasca, indiana, turca, araba.

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
http://www.muzicabuna.ro/copiate.php

#12
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
E ciudat cum toate starletele noastre se ascund sub deviza "e un cover" cand nici macar nu stiu ce inseamna
Avem o discografie de cover-uri
Bravo O-zone. Moldova a ajuns inaintea noastra. Romania se tot lauda cum acum 100 mil de ani, pe vremea dinozaurilor, eram cei mai buni la Eurovizon, spectocol pe care eu sincer nu prea i-l inghit

Rusine Romania... o sa fim in topurile straine prin 2200 ca deja se infiripa spiritul manelist la romani care nu prea cred ca o sa fie in Top Mtv

#13
Padr_com

Padr_com

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 29.11.2004
De ce ma minti (maneaua), e copiata de la Despina Vandi - Magapaz!  :naughty:

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Rimaru a spus ca 2 in 1 este cover.. a mai spus ca a platit pentru aceasta melodie (pentru a putea face cover). prin urmare, era foarte mandru de chestia asta  :coolspeak:
tot rimaru si-a mai cerut scuze fanilior pentru ca EL a considerat melodia destul de slaba :death:  :death:  :death:
e romania... stam printre cei mai buni  :naughty:

#15
Krina

Krina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.04.2005
Morandi feat. Loredana - Hot seamana "incredibil" ( lol ) cu melodia Chocolate a lui Kyle Minogue!

#16
MarieAnne

MarieAnne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.04.2005
La Familia - tupeu de borfash copy dupa Tupac - Made Niggaz
Eu numesc asta tupeu jegos. Voi|?  :cursing:   :angry:   :D

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

La Familia - tupeu de borfash copy dupa Tupac - Made Niggaz
Eu numesc asta tupeu jegos. Voi?
eu numesc asta tupeu de kkt... ce merita sa  :death:  :death:  :death:  :naughty:

#18
MarieAnne

MarieAnne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.04.2005
:rolleyes:  pana la urma la fiecare melodie/record romanesc daca stai sa analizezi k la carte o sa gasesti cate ceva copiat.... nu pot ei sa faca ceva original.. nu is sanatosi, nu le sta bine daca fac ei o treaba singuri... tradeaza obiceiu dom`le  :D   :lol:
Da na.. si aia de dincolo se copiaza intre ei dar mai romanu nostru... pai se poate altfel?
Take care!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate