Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

casa sub 100mp

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
as vrea o casa sub 100mp locuibili.Am vazut ceva proiecte pe net dar nu pot spune ca se potrivesc cu ce cautam eu.
daca stie cineva vreun site sau eventual schite

#2
korggis

korggis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 18.10.2007
la 100 mp ceva doar pe parter cred ca e mai potrivit. Eu zic ca mai intii sa te gindesti ce anume vrei de la acea casa. Mai da cu google si din ce gasesti mai tai o camera, mai restringi alta si poti obtine ceva interesant.

#3
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
da, ma gandeam doar parter si sa aiba 2dormitoare living bucatarie si baie.terenul pe care il am e de 22m x 22m.
avand in vedere ca e la tara si nu e nici macar apa vroiam ca baia si bucataria sa fie pe spatele casei pentru a face o fosa
casa cel mai probabil va fi facuta in regim propiu.

#4
as xxl

as xxl

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 13.02.2003
daca vei face fosa, probabil ca va trebui sa o pui sa cat mai aprope de drum pentru a o putea vidanja.

#5
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
prefer in spate caci o sa am acces la ea

#6
easy_rider

easy_rider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 19.09.2008
trebuie sa gandesti un pic care este metrajul minim sub care nu merita sa contrsuiesti...

#7
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
chiar si 70pm locuibili e bine, asta ar fi minim

#8
Lukkkkas

Lukkkkas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.01.2007

View Postmyl03, on Jan 26 2009, 09:38, said:

chiar si 70pm locuibili e bine, asta ar fi minim


70 mp locuibili e ok si practic, la o casa gen parter...la ceva mai mare de 100 mp apar cheltuieli inutile cu incalizrea. Sa nu uitam ca traim in Romania si casele se incalzesc minim 6 luni pe an.

#9
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
da dar ma ajuta cineva cu ceva schite..?

#10
easy_rider

easy_rider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 19.09.2008
salut.
cand am zis care este metrajul minim....well nu la asta mam referit m am referit la faptul ca ai prea multi mp de pereti per mp locuibili...parca 120 de mp ar fi..lasa partea cu incalzitu, fa o bine si o sa o incalzesti putin...sau deloc.

#11
easy_rider

easy_rider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 19.09.2008
dap e simplu fa un calcul cati mp de zidarie exterioara ai la o casa de 80 mp, si cati ai la o casa de 120 de mp locuibili?ideea e ca sub un anumit nr de mp nu se prea merita sa o faci...

#12
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
......

Attached Files



#13
Lukkkkas

Lukkkkas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.01.2007

View Postmyl03, on Jan 29 2009, 09:48, said:

......


Parerea mea e ca la o casa ar fi de dorit un living mai generos, eventual bucatarie americana in prelungirea livingului, :-)

#14
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
...........am uitat sa spun ca bani in casa intra cam 1600ron pe luna deci ma gandesc la o casa pe care sa o pot intretine.
un living cu tot cu bucatarie cere mai mult cinsum la caldura si in plus eu nu il vad practic pentru cei ce gatesc.Poate la americani si in general la cei ce nu prea mananca acasa merge. :rolleyes:

#15
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008

View PostLukkkkas, on Jan 26 2009, 09:59, said:

Sa nu uitam ca traim in Romania si casele se incalzesc minim 6 luni pe an.


Minim 6 si maxim cat?

#16
Lukkkkas

Lukkkkas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.01.2007

View PostSPF, on Jan 29 2009, 11:36, said:

Minim 6 si maxim cat?

...depinde de zona in care locuieste fiecare :-)

#17
easy_rider

easy_rider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 19.09.2008
mylos, te rog sama scuzi, dar sper ca poti face un proiect mai bun de atat, arata ca o inchisoare, cel putin asa il vad io, care la mine vizualizarea poate o fi pe minus...
personal caut la o casa integrare in natura, calm, caldura, si mai ales ca e mica spatii multi lateral folosibile, ori la tine compartimentarea aia omoara totu, fa poate pe pereti  batanti, mai multe geamuri....na dau si io idei, nu trageti...

#18
Lukkkkas

Lukkkkas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.01.2007

View Posteasy_rider, on Jan 29 2009, 20:49, said:

mylos, te rog sama scuzi, dar sper ca poti face un proiect mai bun de atat, arata ca o inchisoare, cel putin asa il vad io, care la mine vizualizarea poate o fi pe minus...
personal caut la o casa integrare in natura, calm, caldura, si mai ales ca e mica spatii multi lateral folosibile, ori la tine compartimentarea aia omoara totu, fa poate pe pereti  batanti, mai multe geamuri....na dau si io idei, nu trageti...


asta ii spuneam si eu omului...schita arata cu un apartament de bloc ceausist

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate