Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 Monitor cu consum URIAS

Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...
 Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...

NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...

Schimbare DVR/NVR Sistem de supra...
 Suspensie sa bicicleta (fatbike)

Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic

convertor de baze

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

Aron123

Aron123

New Member

• Grup: Members
Credeam ca este ceva mai destept cu programul asta : adica poate si el converti dintro baza in alta baza .Este nevoie mai ales pentru cei de la informatica anul 1 de facultate . Ar fi nevoie de un cod complet in c++ .Sunt cel putin 3 materii la care ar fi folositor .
Stie cineva vreun cod in c++ pentru conversii in orice baza ? Apreciez orice sfat sau ajutor !

Credeam ca este ceva mai destept la programul asta . Ma asteptam sa converteasca in orice baza . Ar fi nevoie pentru cei din anul 1 la facultate . As avea nevoie de un cod complet pentru conversie in orice baza. M-ar ajuta la cel putin 3 materii .Stie cineva vreun asemenea program dar si codul lui in c++ .Apreciez orice sfat si ajutor

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

• Grup: Senior Members
Nu-i complicat nici pentru cineva de anul I info sa citeasca via ODBC (de exemplu) dintr-o baza si sa arunce in alta (schimband pe ici pe colo cate un tip daca-i cazul).

dani.user

dani.user

Guru Member

Banuiesc ca se refera la baze de numeratie. Sa convertesti in orice baza e foarte usor odata ce stii putina teorie.

neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

Guru Member

Aaa, scuze, eu ma gandeam la cu totul altceva. Transformarea matematica in cauza se invata in generala.

Edited by neagu_laurentiu, 19 November 2014 - 15:36.

Aron123

Aron123

New Member

• Grup: Members
Am facut eu un convertor de baze complet functional intre bazele 2 si 32 .Nu stiu cum sal afisez public . Puteti sa ma indrumati ?
Nu stiu sa addaug attasament .

View PostAron123, on 24 noiembrie 2014 - 07:48, said:

Am facut eu un convertor de baze complet functional intre bazele 2 si 32 .Nu stiu cum sal afisez public . Puteti sa ma indrumati ?
Nu stiu sa addaug attasament .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate