Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

despre posta Atlassib

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Salut,

Vreau sa va intreb care este procedura pentru a primi / trimite colete prin Atlassib.
Intrucat baietii de la un depozit de la noi nu m-au putut lamuri mai deloc am apelat la ajutorul vostru.
Ma intereseaza procedura, costuri, riscuri - daca sunt ... intr-un cuvant tot ceea ce e legat de o utilizare cu succes a serviciului.

Ms  ;)

#2
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
O cautare pe google ai dat si nu te-ai lamurit? :)

"posta atlassib"

Despre ce depozit e vorba, de-al Atlassibului?

#3
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
din Brasov

#4
last

last

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.11.2007
Brasov Autogara-Posta Atlassib - tel. 0268-420733
Brasov Bartolomeu Posta Atlassib - Complex Come and go tel. 0268-474135
Brasov Posta Atlassib - Calea Bucuresti, nr. 16-18 tel. 0268-327121 - 0268-327121

#5
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
@ spe: am omis sa mentionez ca doresc informatii si mai ales feedback de la cei care au utilizat serviciul.

@last: multumesc.

Sunt interesat in special de procedura pentru a primi un colet din afara.
Ce trebuie sa faca cel care mi-l trimite ... si ce ... eu

#6
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Parca de Atlasib s-a plans unu p-aici, ca i-a trimis ma-sa din Spania un laptop si al el au ajuns doi bolovani in colet. Da parca povestea era cusuta ca ata alba....

#7
corneliu_89

corneliu_89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 09.11.2005
cel din afara trebuie sa se duca la posta atlassib de acolo cu coletul (atentie, sa fie sigilat si infasurat total in scoci) completeaza niste foi inclusiv o eticheta care se va lipi pe colet, se cantareste, se plateste, i se zice cand ajunge. vezi ca trebuie sa stie adresa, numele, telefonul tau; nu mai stiu daca si seria de pe buletin.
afli de la respectiva persoana cand ajunge si te prezinti exact in acea zi sa-l iei, cu buletinul. cand ti-l da, il verifici in fata aluia sa nu fie umblat la el. daca ramane peste noapte s-ar putea sa fie dezvirginat, mai ales daca  nu e sigilat bine si invelit total in scoci; cei de acolo pe astea pun ochii. se mai intampla, mi s-a intamplat si mie, dar o singura data; am primit mai multe colete din strainatate.

referitor la treaba cu laptopul; un laptop se trimite la colet cu valoare ce naiba, chiar daca platesti mai mult! acolo mi se pare ca declari ce este in colet, si il inchizi dupa ce vede angajatul de la posta ca ai completat cu date reale. atunci trebuie neaparat sa ajunga ceea ce este scris pe colet ca este in el.

Edited by corneliu_89, 24 January 2009 - 13:48.


#8
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
Multumesc Berti si corneliu_89 in mod deosebit pentru lamuriri.
De o descriere detaliata aveam cea mai mare nevoie, intrucat suntem romani si la noi ca la nimeni ... trebuie sa sti exact cum merg treburile ca sa nu te arzi.
Acum stiu!

Ms  ;)

#9
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Intr-un colet trimis din Germania trebuia sa primesc si o suma de bani (nu mare). Pachetul a ajuns cam "ciufuluit" iar din el nu lipseau decat acei bani. E clar ca sunt cotrobaite de angajati. Bineinteles ca nu am putut recupera nimic deoarece e specificat ca nu se trimit bani sau bijuterii in colete.
Pachetul l-am verificat impreuna cu un agajat al postei Atlasib.

Edited by alexx1402, 24 January 2009 - 20:16.


#10
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Ca sa nu deschid alt topic: A trimis/primit cineva colete si prin Eurolines? Care ar fi de preferat?

#11
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
@alexx1402: Imi pare sincer rau pt pierderea ta. Multumesc pentru informatie. Nu voi utiliza Atalssibul.
@934: buna intrebare! si pe mine ma bate gandul sa incerc cu Eurolines-ul.

Deci, orice informatie despre Eurolines (transport colete), inclusiv feedback de la utilizatori binevenite!!!

#12
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Am facut o plangere iar intre timp a sosist si raspunsul. Trebuie sa ajung pe la ei sa ridic plicul. Oricum nu ma grabesc deoarece banuiesc ce au raspuns.

Edited by alexx1402, 25 January 2009 - 11:16.


#13
TurboDXman

TurboDXman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 24.01.2009
@alexx1402: am inteles. Nu voi utiliza serviciile lor avand in vedere realitatea.

#14
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006

View Postalexx1402, on Jan 24 2009, 21:14, said:

Intr-un colet trimis din Germania trebuia sa primesc si o suma de bani (nu mare). Pachetul a ajuns cam "ciufuluit" iar din el nu lipseau decat acei bani. E clar ca sunt cotrobaite de angajati. Bineinteles ca nu am putut recupera nimic deoarece e specificat ca nu se trimit bani sau bijuterii in colete.
Pachetul l-am verificat impreuna cu un agajat al postei Atlasib.


Si cu Posta  Romana se intampla la fel...

#15
corneliu_89

corneliu_89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 09.11.2005
@ toti

banii se trimit ca suma de bani, nu in colet
obiectele de valoare se trimit in colete cu valoare (laptop, telefon, inel de logodna etc.)
cafeaua, pastilele, felicitarile se trimit in colet normal

cam asa stau treburile
daca nu faceti astfel o sa va fraiereasca
cu cat te lacomesti mai mult ca sa platesti mai putin, cu atat ai mai mari sansele sa ramai cu buza umflata

Edited by corneliu_89, 26 January 2009 - 16:48.


#16
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Stiti cumva si care sunt tarifele? Pe situl lor n-am gasit.
Cat costa  expeditia unul plic din Germania? Dar un colet?

#17
Hidd3n

Hidd3n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 04.08.2007
In niciun caz sa nu trimiti bani prin colet , e foarte periculos si cei care cara bagajele nu se pot abtine sa isi bage nasul pe acolo . Pentru transport de bani alege Western Union . Daca e vorba de produse asigura'te ca e sigilata foarte bine cutia si cand o iei sa fie la fel de ibne sigilata , daca nu , protectia consumatorului ii mananca.

#18
pic9

pic9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.04.2008
Tocmai am primit un colet prin atlassib..cu un telefon si un cd player lipsa :wallbash: , se mai poate face ceva?am trimis deja o reclamatie la ei dar sunt sigur ca nu o sa fie un raspuns prea concludent
Nu inteleg de ce trebuiesc desfacute coletele..la ultimul colet nu-mi lipsea decat un sfert dintr-o ciocolata,nu-s atat de destepti pe cat de flamanzi..dar sunt destul de nesimtiti

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate