Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

incep sa ma las de fumat

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4372 replies to this topic

#4357
C8H11NO2

C8H11NO2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.07.2019

 ionutzitaly, on 14 martie 2020 - 23:12, said:

Cred ca depinde de la caz la caz, eu nu am trecut prin faza asta.   Cam la 2,3 sapt am inceput sa simt ceva disconfort in plamani dar m-a tinut cam o sapt 10 zile.

eu tot scuip maro la greu. mai ales dupa un ceai fierbinte si mai ales dupa cateva vapari.

se pare ca am acumulat mizerie la greu...

#4358
C8H11NO2

C8H11NO2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.07.2019
update dupa 5 zile de la ultimul post....

1. durerea de piept a scazut foarte mult , mai mult ma dor oasele din jurul gatului decat pieptul in sinea lui.
2. inca scuip chestii negre. nu se opreste , insa nu is asa de concentrate in scuipat.
3. nici o alta problema de raportat.

#4359
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,011
  • Înscris: 04.03.2014
Foarte bine.
Tine-o tot asa. Eu am trecut de doua luni dar parca zilele astea, de la stres de la stat acasa ma pune la grea incercare cel rau:/

#4360
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,011
  • Înscris: 04.03.2014
Exista o cale, se poate!

#4361
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010

View Postn1ceTRY, on 06 august 2017 - 17:16, said:

Mda, de atunci am fumat cam 5-8  tigari pe zi, dar toate seara nu ca pana acum cand ma trezeam sau dupa ce mancam direct tigara. De acu incepe iar si de data asta pe bune vreau.
mi am adus aminte de tentativele astea din 2017 de lasat de fumat :)))
de atunci am fumat pana in 3 februarie 2020, de atunci am zis gata.

#4362
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,011
  • Înscris: 04.03.2014
Bravo!

#4363
guyroux

guyroux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.04.2017
Bravi fumatori! pe 22 decembrie am renuntat la tigarile normale pentru IQOS. Pe 28 aprilie am renuntat de tot. Alta viata, alt aer, desi tot mi-e greu. Dar tind sa cred ca greul a trecut, deja incep sa ma obisnuiesc fara.
PS: Nu va apucati de IQOS , e o prostie.

Edited by guyroux, 25 May 2020 - 01:21.


#4364
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
E greu ca ne-au tinut astia in case. Cel mai bine, ca sa treci peste, e bine sa bagi macar 300 ml de vin si macar o cafea.

#4365
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Nu ne-a tinut nimeni in case, eu am stat pe afara non stop toata perioada asta

Alcool-ul te face sa fumezi, ai bagat o tarie automat ai chef si de o tigara
Cafeaua e buna in schimb

Eu am rezistat 3 luni 1 feb- 30 apr, incepand cu 1 mai am bagat cam vreo 10 pachete de dunhill albastru luna asta

#4366
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,011
  • Înscris: 04.03.2014
Sunt aproape de 5 luni, nu zic ca nu mai atrage o tigara cand vad pe cineva fumand la masa. Dar nu o fac din cauza ca a fost atat de greu sa ma las si dupa o perioada care da, nu a fost scurta bautura e buna al naibii si fara o tigara, la fel si cafeaua dimineata sau orice altceva.

Se poate!

#4367
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,994
  • Înscris: 16.09.2014
Totul are gust mai bun fara tigara.

Iti tin pumnii, eu m-am reapucat dupa aproape 7 luni, n-am fost foarte puternica. Cochetez cu ideea de a renunta iar, insa ma termina amintirile pe care le am cu foamea aia crunta ce o simteam tot timpul, mi-e sila de perioada aia - ma trezeam noaptea de foame, parea ca nu mai exista altceva decat foamea.

#4368
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
am 6 ani jumate de cand le-am lasat dar cu izolarea asta de plictiseala nu pot sa neg ca nu mi-a trecut prin cap ideea sa imi omor timpul cu o tigare. prea mult timp in casa singur la tembelizor...

#4369
bizpenet

bizpenet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 20.03.2006
Nu categoric. De tigari scapi, ca de raie sau covid. Zau asa, ma apuca mila de cat de pervertite pot fi gandurile. Clar e o adictie. Clar ca daca nu poti singur e de competenta psihiatrului. Am fumat peste 20 de ani, nu fumez de 5 si ies cu fumatorii afara, in pauza, de fiecare data eu am 10 minute de aer proaspat si ei au fost adusi peste vointa lor afara si se intoxica cu tigara care-i va aduce pauza urmatoare.

#4370
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010

View Postn1ceTRY, on 14 mai 2020 - 17:22, said:


mi am adus aminte de tentativele astea din 2017 de lasat de fumat :)))
de atunci am fumat pana in 3 februarie 2020, de atunci am zis gata.

Bun, revin cu update, din 3 februarie 20 nu am mai fumat deloc, deloc pana prin mai 21, deci pedre un an, nu am avut niciun simptom, totul a fost bine.

Prin mai am început sa fumez iar câte o țigară la băută, pana am ajuns sa fumez iar zilnic. În ultima vreme m am dat pe iqos iar acum am iar o săptămână de când nu am mai fumat și vreau s-o țin tot asa.



#4371
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,011
  • Înscris: 04.03.2014

View Postn1ceTRY, on 08 octombrie 2021 - 23:31, said:



Bun, revin cu update, din 3 februarie 20 nu am mai fumat deloc, deloc pana prin mai 21, deci pedre un an, nu am avut niciun simptom, totul a fost bine.

Prin mai am început sa fumez iar câte o țigară la băută, pana am ajuns sa fumez iar zilnic. În ultima vreme m am dat pe iqos iar acum am iar o săptămână de când nu am mai fumat și vreau s-o țin tot asa.

Inca un exemplu de ce un ex fumator nu ar trebui sa incerce sa fumeze din cand in cand la bautura pentru ca in 9 din 10 cazuri se ajunge din nou la dependenta grava de nicotina atat de grava incat ajungi sa fumezi si jegurile alea de iqos cu un miros de tigari strinse.

Succes, sper ca ai invatat din greseli.

Edited by ionutzitaly, 09 October 2021 - 00:44.


#4372
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Si eu am fumat, dar am renuntat. Tigarile nu sunt bune. Un prieten de a lui fratemiu e dependent de tigari, daca nu are tigari incepe sa tremure....Cand nu are bani de tigari, cauta tigari pe jos.

#4373
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
3 ani si 6 luni de abstinenta. Nici macar o data nu am simtit tentatie. Am luat 6-7 kg si legarea sireturilor e cam problematica.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate