Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Promovare site

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
innov8ion

innov8ion

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2009
Stie cineva care este cea mai buna posibilitate de a atrage gratuit vizitatori catre un site web?

#2
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Da, http://www.google.ro...lient=firefox-a

#3
innov8ion

innov8ion

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.01.2009
Ok, multumesc de raspuns...am sa verific toate link-urile de acolo ca sa imi fac o parere mai ampla...intre timp mai astept si alte sugestii..

#4
soundbites

soundbites

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 18.08.2005

View Postinnov8ion, on Jan 20 2009, 22:30, said:

Stie cineva care este cea mai buna posibilitate de a atrage gratuit vizitatori catre un site web?
Este simplu ;-) Daca ai content interesant o sa vina vizitatori - gratuit ;-)

#5
lucianlucian2

lucianlucian2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 04.02.2009
daca ai concurenta in domeniul in care activezi,singura solutie si cea mai eficienta este o campanie de publicitate platita. daca nu ai concurenta mare,atunci un lucru bun sunt directoarele web (care iti cresc pr) si cu o optimizare buna,voila ;) bafta .daca esti interesat de ceva serios id mess domnualin

#6
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008

View Postlord_ice, on Jan 20 2009, 23:40, said:


Cica:

" Tarife si etapele Optimizarii SEO a unui WebSite

   1. Audit WebSite - Pret 400 Euro fara TVA Acest Audit consta in descoperirea nisei de piata, studiul concurentei, definirea cuvintelor cheie etc. si este absolut necesar aceasta operatiune pentru a rescrie codul WebSite -ului cat mai corect.
   2. Optimizare SEO Cod WebSite Pret intre 200 si 800 Euro fara TVA (In functie de nr de pagini si complexitatea codului gazda care trebuie rescris) Se aplica aceasta plaja de preturi pentru mai putin de 1000 de pagini. Pentru WebSite -uri mai mari se negociaza un pret. Vom analiza o serie de factori, de a va oferi un diagnostic complet al WebSite -ului dvs. Directiile de cercetare sunt urmatoarele: Paginile deja indexate, WebSite -urile cu care aveti link exchange relevant domeniului de activitate, Informatii WHOIS, Structura URL, robots.txt, XML si Html Sitemaps, sub domenii, Pagini inexistente, Principiul de navigare pe site, optimizarea imaginilor, meta tag-urilor, Orientarea locala/Internationala etc.
   3. Creare de content SEO Pret 200 Euro fara TVA - 15 pagini Mentionam ca vom negocia pretul per page in functie de numarul de pagini ce va trebui scris de marketerii nostri.

"

O intrebat omu "gratuit" nu cu 800euro fara TVA :))

Edited by darksoul2001ro, 16 February 2009 - 12:19.


#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Eu am dat un search pe promovare Google, nu pe tarife, app, eu nu am tarife, cel putin nu publice, si nu cred ca ai luat de pe promovare-seo.net (asta in cazul in care ai insinuat ca-s tarifele mele).

Important era sa citeasca despre cum se promoveaza un site pe Google, o campanie de advertising nu se poate compara la rezultate nici pe departe cu un Top Ranking in SERPs ;)

#8
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
Mai bine ne-ai spune niste smecherii la keywords, description, ca sa ajunga un site cat mai spre locurile din fata, la un search pe google, m-ar interesa si pe mine. Site-ul meu inca nu o fost indexat de ... de la google, ca si site ma refer.

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Desigur, nu vrei si o portie de cartofi prajiti cu comanda asta?

#10
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postdarksoul2001ro, on Feb 16 2009, 17:21, said:

Mai bine ne-ai spune niste smecherii la keywords, description, ca sa ajunga un site cat mai spre locurile din fata, la un search pe google, m-ar interesa si pe mine. Site-ul meu inca nu o fost indexat de ... de la google, ca si site ma refer.


Tati , vad ca nimeni nu vrea sa iti spuna niste smecherii.

Hai ca iti spun eu. Ca sa te clasezi in Google cat mai sus... tre' sa muncesti tare tati ca sa ajungi acolo.. nu ajungi acolo cu smecherii ( sau ajungi dar nu stai mult ).

Tu crezi ca ajungi mare seo.. daca inveti niste smecherii ? Stii macar baza de la care trebuie sa pleci ? Daca da.. d-abea atunci ai sanse... sa faci ceva.. daca nu... invata...

Nici eu in locul lui lord_ice nu iti spuneam nimic tocmai pentru ca ... ei au stat si au invatat.. au pierdut mult timp pe net si din viata... invatand smecheriile alea pe care vrea sa le stie toata lumea.

Daca vrei sa inveti SEO invata sa folosesti google mai intai , ca sunt sute si mii de tutoriale care te invata cate ceva.. iei un pic de aici un pic de acolo... si inveti seo adevarat tati.

Asa ca spor la invatat, si numai astepta mura in gura :D

Bafta

#11
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008

View Postlord_ice, on Feb 17 2009, 14:58, said:

Desigur, nu vrei si o portie de cartofi prajiti cu comanda asta?
Ba da :) , si 2 snitele mari de pui, si o salata de varza

#12
darksoul2001ro

darksoul2001ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.05.2008
tot ceea ce conteaza este un content bun, title, description si keywords .

#13
ev0l86

ev0l86

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 44
  • Înscris: 17.04.2008
vrei ?? iti aduc 500 -1000 de vizite unice pe site (doar ip-uri)

cu ce te incalzeste ???

iti aduc 2000  , 3000 4000  
daca iti aduc 0 , tu cu ce ramai ???

optimizare website , promovare google , promovare site-uri si restu
sunt multe , incepe sa citesti si in 2 - 4 saptamani , vei vedea o diferenta maricica

sunt multe trucuri ... iar cel mai fals si mai bun ( hi5 ) adica ( iduri yahoo si pe ele hi5 cu reclame pe site-ul tau )
am intalnit multi tampiti cu asa ceva ...

uneori rentabil ...

succes !!

#14
Lecron89

Lecron89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.10.2007

View Postev0l86, on Mar 1 2009, 19:57, said:

vrei ?? iti aduc 500 -1000 de vizite unice pe site (doar ip-uri)

cu ce te incalzeste ???

iti aduc 2000  , 3000 4000  
daca iti aduc 0 , tu cu ce ramai ???

optimizare website , promovare google , promovare site-uri si restu
sunt multe , incepe sa citesti si in 2 - 4 saptamani , vei vedea o diferenta maricica

sunt multe trucuri ... iar cel mai fals si mai bun ( hi5 ) adica ( iduri yahoo si pe ele hi5 cu reclame pe site-ul tau )
am intalnit multi tampiti cu asa ceva ...

uneori rentabil ...

succes !!


:surprise:  :surprise:  :surprise:



:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

Your funny !!!

#15
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
E dus cu capul... nu merita atentie...

#16
powernet

powernet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.09.2008
Am creat www.artificii-andi.ro acum 3 saptamani si am cateva probleme.
1. Ste-ul a fost indexat de google, yahoo, msn, searchlive, etc. dupa cateva zile, dar cu toate acestea, dupa cuvinte cheie nu apare pe google nici la pagina 30.
2. Pe pagina artificii-andi.ro am adaugat coloana sonora, dar care nu se aude pe Firefox (se aude pe IE, Opera).
Nu ma cred un guru in domeniu, asa ca va rog respectuos sa ma ajutati cu sfaturi constructive, pentru ca sunt convins ca voi stiti solutiile.

Edited by powernet, 05 March 2009 - 06:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate