Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

sofer profesionist fara experienta

- - - - -
  • Please log in to reply
325 replies to this topic

#19
tudora_ionut

tudora_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.01.2008
putin off topic - ar trebui sa deschida cineva un topic si sa facem lista neagra cu firmele de plasament tepare

#20
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008

View Posttudora_ionut, on Jan 28 2009, 16:49, said:

am observat ca iti cere experienta 3 ani pentru belgia, franta...eu nu am experienta (am condus camion ocazional)...
As vrea o parere: ma ajuta faptul ca am peste un an experienta in logistica?...in prezent fiind responsabil departament logistica.
Conduc toate masinile firmei pentru ca ma ocup, printre altele, si de parcul auto, dar cea mai mare masina la noi este autoutilitara pana in 3,5t.
Deci nu pot spune ca am experienta.

Salut,
mai demult mi sa oferit si mie un post asemanator....ceva in domeniul logisticii.Poti sa imi explici putin cu ce se manaca?Ce responsabilitati aveai si ce faceai practic?Asta asa ca offtopic.
Una peste alta varul meu sa angajat sofer pe intern pe camion 3,5tone.Salar 13-15mil plus ca ii ramane cam 10 - 20 litri de motorina pe luna.

#21
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
camion 3.5 tone ? sau dubita ?:P

cei 10-20 litri , nu mai sunt cine stie ce acum ..ca s-a cam ieftenit motorina ..

totusi ar fi ok daca i-ar lasa si masina de la firma acasa..sa mai faca o combinatie si el intre timp , cand nu are nevoei firma de ea ...

15mil , suna bine ..dar ce program are? sau cum munceste ? la cursa ? la ore ? la trasee ? sau cum ? :-/

#22
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Pai din ce mi-a zis el e un Iveco dinasta gen dubita.Salariul fix indiferent de numarul de km ese 13mil iar la 15 poate ajunge daca accumuleaza multi km.Face in medie pe zi cam 400km prin tara.El e multumit pentru ca e incepator.

#23
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
da...se pare ca firma de care zice @ilie este cea in cauza...sa va arat si e-mailul primit

Felicitari,in urma trimiterii CV-ului dvs acesta a fost aplicat catre angajatorii cu care agentia noastra
colaboreaza si ati obtinut oferte din: Anglia,Irlanda,Italia si Franta. Pentru a intra in posesia acestor oferte
va rugam sa apelati numarul: 0729953438 pentru a obtine o programare pentru un interviu cu doamna Director,
la sediul societatii noastre din Bucuresti,str. Maria Rosetti,nr. 26,et. 1, int. 01, sector 2.
Va trebui sa va prezentati cu un dosar format din copii dupa C.I,pasaport,certificat de nastere,acte de studii,
acte de calificare(daca este cazul),2 fotografii tip buletin si carte de munca.
Totodata trebuie sa achitati suma de 400 RON,care reprezinta taxa de procesare a dosarului dvs si fara de
care nu se emit ofertele de munca. Mai multe detalii puteti primi la tel: 0729953438 0732022219.
Va multumim!

S.C.Tehnic Job Consult S.R.L.
Tel/Fax: +4021.212.20.45
Mob: +40732.022.219
Site: www.tehnicjobconsult.eu


asa ca va puteti feri de firma asta bazandu-ne pe spusele lui @ilie...in caz ca gasesc ceva o sa postez aici pentru ca va putea ajuta si pe altcineva in viitor...spor la gasit firme;)

#24
tudora_ionut

tudora_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.01.2008
ajaccio

Inca sunt angajat pe functia aceasta.
Pe fisa de post am prea multe responsabilitati ca sa le pot scrie aici, dar printre altele este organizarea de transporturi, comenzi marfa, facturare, etc.
Pe langa asta am in subordine depozitele, trebuie sa fie bine organizate si marfa sa fie aranjata conform normelor.
Apoi, am parcul auto pe care il administrez: asigurari RCA si CASCO, in caz de accidente ma ocup de acte, taxe si impozite, foi de parcurs, consumuri, rapoarte lunare, etc.
De castigat se castiga foarte bine in logistica, dar firma la care sunt eu este mica si nu am salariu mare...raportat la volumul de munca depus.

Edited by tudoraMembruAnonimut, 29 January 2009 - 15:46.


#25
blaster_bh

blaster_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 14.05.2006

View PostSirRaffy, on Jan 29 2009, 09:54, said:

da...se pare ca firma de care zice @ilie este cea in cauza...sa va arat si e-mailul primit

Felicitari,in urma trimiterii CV-ului dvs acesta a fost aplicat catre angajatorii cu care agentia noastra
colaboreaza si ati obtinut oferte din: Anglia,Irlanda,Italia si Franta. Pentru a intra in posesia acestor oferte
va rugam sa apelati numarul: 0729953438 pentru a obtine o programare pentru un interviu cu doamna Director,
la sediul societatii noastre din Bucuresti,str. Maria Rosetti,nr. 26,et. 1, int. 01, sector 2.
Va trebui sa va prezentati cu un dosar format din copii dupa C.I,pasaport,certificat de nastere,acte de studii,
acte de calificare(daca este cazul),2 fotografii tip buletin si carte de munca.
Totodata trebuie sa achitati suma de 400 RON,care reprezinta taxa de procesare a dosarului dvs si fara de
care nu se emit ofertele de munca. Mai multe detalii puteti primi la tel: 0729953438 0732022219.
Va multumim!

S.C.Tehnic Job Consult S.R.L.
Tel/Fax: +4021.212.20.45
Mob: +40732.022.219
Site: www.tehnicjobconsult.eu


asa ca va puteti feri de firma asta bazandu-ne pe spusele lui @ilie...in caz ca gasesc ceva o sa postez aici pentru ca va putea ajuta si pe altcineva in viitor...spor la gasit firme;)


Mi se pare dubioasa treaba si o firma serioasa nu ia bani de la persoana angaata ci de la angajator.  Deci aveti gria unde dati banii si ce acte dati sa nu plangeti mai incolo.  De obicei angajatorul plateste o firma de recrutare sa ii gaseasca personal.

#26
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
da...din fericire azi am gasit un loc de munca. un patron care nu primeste fara experienta, dar cred k i-a placut de mine...acum tre sa ma duc la severin sa fac vizita medicala sa duc toate actele sambata. singura conditie care mi-a cerut-o e ca daca ma invata(ma trimite cu un alt sofer o saptamana in curse) sa nu il las balta si mi-a pus conditie de contract ca in caz ca plec de la el sa platesc o suma de bani care banuiesc ca va fi mare sa ma faca sa nu plec...stiu ca nu e varianta ideala dar nu am de unde sa aleg un loc de munca mai ales in situatia asta de criza si fara experienta...ma multumesc deocamdata si cu atat(am auzit eu ca va face si curse pe extern si mi-a confirmat si azi ca ma va trimite dak ma comport bine). mai mult de atat nu am ce sa zic in conditiile in care nu mi-a cerut nicio garantie materiala...

#27
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
pe ce perioada e conditia aia ?
oricum , eu zic ca e ok ..(am mai zis  , cam in aeasi situatie sunt si eu  - voi fi de fapt - ...si e naspa rau a nu te baga nimeni in seama ..)

#28
tudora_ionut

tudora_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.01.2008
bv SirSaffy...felicitari...
Am gasit si eu cateva firme si maine o sa dau telefoane sa vad care e treaba...

Edited by tudoraMembruAnonimut, 03 February 2009 - 16:29.


#29
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
@Campers perioada e intre 1-2 ani, nu s-a hotarat pe loc...singura problema e ca se plateste foarte slab(20 bani pe km) dar nu duci lipsa de curse si nu ai salariu de baza, e scris pe cartea de munca dar se ofera numai km facuti. dar daca e vorba sa se faca si curse pe extern acolo se va plati mai bine...oricum masinile sunt mai mult decat bune, are un man tg 440 automat, un MB actros semi-automat si un iveco euro star...nu stiu sigur pe care masina ma va repartiza...voi vedea eu;))


@tudora_ionut mult spor zilele ce urmeaza...daca nu reusesti nimik luam legatura telefonic si poate iti aranjez o pista la patronul asta...mult succes

Edited by SirRaffy, 03 February 2009 - 18:58.


#30
tudora_ionut

tudora_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.01.2008
ms SirRaffy...nu am rezolvat nimic deoarece e problema cu experienta...nu mai am ce sa zic...
Sunt putin dezamagit...dar voi mai incerca si in alte parti.
Daca mai are nevoie de soferi (daca mai vrea fara experienta) patronul la care esti, sunt disponibil. Ms mult.

#31
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
eu incerc sa discut cu el...are 3 masini libere si nu e ingramadeala la el pentru k sunt salariile mici si soferii cam fura motorina...ptr el dak nu furi motorina este ok...imi lasi un nr de tel pe pm si te mai sun eu...incerc sa il conving eventual sa faci cursuri la el si sa ii dai inapoi esalonat, cum se face la duma si la edy...in orice caz tinem legatura pe forum si cu ceilalti colegi de breasla

#32
tudora_ionut

tudora_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 26.01.2008
@SirRaffy - Nu ai spus in ce oras e locul de munca.

#33
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
targu-jiu

#34
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
a picat afacerea...am stat si eu de vorba cu oameni mai batrani si au zis k impunerea asta de 1 an sau 2 e o prostie si k in timpul asta te poate juca patronul cum vrea...sa vad ce mai e de facut acum...dak vrea cineva sa lucreze in tg-jiu sa ma anunte

#35
catalin gramada

catalin gramada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.02.2007
Salut,

Sunt curios ce se invata in plus la cursurile organizate de firmele mari, ca "Edy" de exemplu. Sunt cursuri atestate ? ti se elibereaza vreun certificat de absolvire util in cariera ? Sau e doar un simplu trainning pe care orice angajator il face unui nou angajat ?
Cit costa cursul si care e perioada de scolarizare ? Ce presupune ca pregatire teoretica si practica ?
E cineva care a absolvit cursul la ei si s-a dus sa se angajeze in alta parte fara probleme ? Adica cursul e conditionat de incheierea unui contract sau se poate face si contra cost ? Sau esti obligat sa inchei si contractul si in plus sa platesti si cursul ... :huh: ?

Multumesc

Edited by catalin gramada, 07 February 2009 - 15:36.


#36
mihail1986

mihail1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.06.2008
salutare, daca te angajezi la edy , trebuie sa ai locuinta intr-unul din orasele unde au ei masinile? sau sa faci mutarea.. in orasul respectiv..daca nu corespunzi.. eu sunt din bucuresti, ce sanse as avea?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate