Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

se poate constru in spania?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008
Se poate construi cu o firma romaneasca o casa de lemn in spania?

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
nu vad de ce nu, atat timp cat obtii toate actele necesare...

#3
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008

View Postlawrence38, on Jan 19 2009, 18:25, said:

nu vad de ce nu, atat timp cat obtii toate actele necesare...

Ce acte imi trebuie?  :)

#4
stuiberv

stuiberv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 10.08.2006
Sigur se poate.
Firma cu care am semnat eu contract construieste in Franta, nu cred ca ar avea probleme sa construiasca in Spania.

#5
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008

View Poststuiberv, on Jan 19 2009, 21:13, said:

Sigur se poate.
Firma cu care am semnat eu contract construieste in Franta, nu cred ca ar avea probleme sa construiasca in Spania.

a ok, dar se plateste ceva suplimentar? imi inchipui ca materialele de ex lemnul, vin toate din romania, nu se plateaste vreo taxa de import, sau transportul de ex? cum se procedeaza in acest caz?

Edited by Andrine, 19 January 2009 - 22:29.


#6
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Mai simplu ar fi sa infiintezi firma in Spania , dureaza 2 zile si nu te costa mai mult de 100-150 euro . Ca autonom ( corespondentul a persoana fizica in tara ) ai posibilitatea sa contractezi maxim 6 persoane . Daca doresti mai multi angajati infiintezi societate . Problema la ora actuala este grava in Spania , se gasesc greu lucrari si atunci cand le gasesti ai sanse foarte mari sa nu fii platit . Daca te mai pot ajuta cu ceva nu ezita .

#7
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008

View Postteknotronik, on Jan 19 2009, 20:31, said:

Mai simplu ar fi sa infiintezi firma in Spania , dureaza 2 zile si nu te costa mai mult de 100-150 euro . Ca autonom ( corespondentul a persoana fizica in tara ) ai posibilitatea sa contractezi maxim 6 persoane . Daca doresti mai multi angajati infiintezi societate . Problema la ora actuala este grava in Spania , se gasesc greu lucrari si atunci cand le gasesti ai sanse foarte mari sa nu fii platit . Daca te mai pot ajuta cu ceva nu ezita .

´Problema la ora actuala este grava in Spania , se gasesc greu lucrari si atunci cand le gasesti ai sanse foarte mari sa nu fii platit ´ Nu prea am inteles, vrei sa spui ca somajul e mare, nu se gaseste de lucru? Inca ceva am o curiozitate... indiferent daca infiintez eu firma si aduc muncitori, sau angajez una, trebuie sa ofer pe durata constructiei masa si cazare? Logic ar fi ca... cam da nu?

Edited by Andrine, 20 January 2009 - 18:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate