Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Make-up artist

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006
Am nevoie de un make-up artist cu care sa lucrez zi de zi, doar pentru sedinte foto tip "book". Nu am nevoie de retusuri complicate, insertii, gene false sau alte nebunii care ar lua mult timp ci de un machiaj simplu, care sa ascuda eventualele cosuri, bubite, acnee si sa elimine umbrele de pe fata. In acelasi timp, as vrea sa fie si la un pret moderat, pana in 150 lei. Tot machiajul nu dureaza mai mult de 10-15 minute, astfel randamantul muncii este destul de bun. Puteti sa-mi recomandati pe cineva?

#2
dreadboy

dreadboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 25.05.2005
pai nici macar atat nu-s in stare domnisoarele care le pozezi ? :lol: ... serios vorbind acuma ... ce vrei tu de la un mua il poate face foarte usor subiectu pozat inainte de sedinta , acasa sau la fata locului ... sau chiar tu :)

#3
dj_stv

dj_stv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 08.08.2006

View Postdreadboy, on Jan 19 2009, 18:46, said:

pai nici macar atat nu-s in stare domnisoarele care le pozezi ? :lol: ... serios vorbind acuma ... ce vrei tu de la un mua il poate face foarte usor subiectu pozat inainte de sedinta , acasa sau la fata locului ... sau chiar tu :)

Pai serios vorbind e faorte complicat sa obtii un machiaj bun, iar domnisoarele care vin la mine sa le fotografiez isi fac de cele mai multe ori un machiaj absolut penibil de strada. Conteaza foarte mult si ce cosmetice folosesti. Daca vine unu care se da cu rubyrose sau mai stiu eu ce balarie, normal ca o sa-i straluceasca fata ca pomul de Craciun. Iti vorbesc din experienta cand iti spun ca un machiaj bun te poate scuti de ori intregi de photoshop.

#4
dreadboy

dreadboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 25.05.2005

View Postdj_stv, on Jan 21 2009, 11:45, said:

Pai serios vorbind e faorte complicat sa obtii un machiaj bun, iar domnisoarele care vin la mine sa le fotografiez isi fac de cele mai multe ori un machiaj absolut penibil de strada. Conteaza foarte mult si ce cosmetice folosesti. Daca vine unu care se da cu rubyrose sau mai stiu eu ce balarie, normal ca o sa-i straluceasca fata ca pomul de Craciun. Iti vorbesc din experienta cand iti spun ca un machiaj bun te poate scuti de ori intregi de photoshop.

it's not like i don`t know that  ^_^

ti-am zis ... inveti sa si machezi  :P sau le pui frumos pe scaun si le arati cum ar trebui sa se macheze [ poze / reviste / etc ]

#5
svejk

svejk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 16.06.2007

View Postdj_stv, on Jan 21 2009, 11:45, said:

Daca vine unu care se da cu rubyrose sau mai stiu eu ce balarie, normal ca o sa-i straluceasca fata ca pomul de Craciun.

mai exista rubyrose ?

#6
gabicomanoiu

gabicomanoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.05.2008
;) http://www.salonul-t...t_bucuresti.php

#7
SaschaMein

SaschaMein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.06.2009
eu imi fac singura machiajul cand pozez si iese foarte bine. uite asta e un site super ok pentru modele, fotografi, mua, designeri vestimentari etc. www.modelmayhem.com
eu sunt pe el de mai multa vreme si am cunoscut multi fotografi si modele cu care am de gand sa lucrez.

#8
mady_dochia

mady_dochia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2009
daca te mai intereseaza sa gasesti make-up artist, eu sunt disponibila, insa realizarea unui machiaj in 10-15 min e imposibila, doar un retus eventual se poate face...nr meu e 0731313196. putem discuta mai pe larg la telefon mai multe

#9
mountainsurvival

mountainsurvival

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.02.2016
Servicii profesionale de machiaj

Mai multe detalii gasiti pe pagina de facebook::heart:

https://www.facebook...naaMakeupArtist

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate