Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

probleme cu imprimanta !

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Shhhh

Shhhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2008
sal .... am o imprimanta HP PSC 1510 All-in-One .... de cateva saptamani imprimanta nu mai printeaza nimik .... de la cartusul negru e cred + ca de fiecare data cand deschid imprimanta imi printeaza pagina de test  alba .... iar la imprimanta apare in continu acel led palpaind as vrea sa intreb daca are cnv vreo idee ce are cartusul inafara ca trebuie luat altul nou ca mi'a trecut prin cap :P ... si de ia mai palpait la cnv ledul de la imprimanta :) tnx  :)

#2
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007

 Shhhh, on Jan 17 2009, 00:58, said:

sal .... am o imprimanta HP PSC 1510 All-in-One .... de cateva saptamani imprimanta nu mai printeaza nimik .... de la cartusul negru e cred + ca de fiecare data cand deschid imprimanta imi printeaza pagina de test  alba .... iar la imprimanta apare in continu acel led palpaind as vrea sa intreb daca are cnv vreo idee ce are cartusul inafara ca trebuie luat altul nou ca mi'a trecut prin cap :P ... si de ia mai palpait la cnv ledul de la imprimanta :) tnx  :)
Palpaie LED-ul portocaliu Verificati cartusul si LED-ul galben NEGRU = problema la cartusul NEGRU
Palpaie LED-ul portocaliu Verificati cartusul si LED-ul galben COLOR = problema la cartusul COLOR.

Edited by ChemTeacher, 17 January 2009 - 09:16.


#3
Shhhh

Shhhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2008
pai din cate am vazut palpaie ledul portocaliu da ce ar trebui sa aiba cartusul negru ??? ca de instalat e instalat corect .. sau sa dus deja pe lumea cealalta  :mellow: ... am verificat din nou bine deschid imprimanta face pagina de test goala si dupa imi da eroarea ca nu sunt instalate corect cartusele ... dar aseara  dadea eroarea dar nu zicea si de cartusul color doar de ala negru acum zice de amandoua   :mellow: ce ar trebui sa fi gresit ??? http://img522.images...43155442hy3.png am postat si un print screen cu eroarea ... poate ma ajuta cineva

Edited by Shhhh, 17 January 2009 - 11:13.


#4
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Urmeaza indicatiile.......................si schimba cartusele in functie de mesaj !

Attached Files



#5
Shhhh

Shhhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2008
pai da dar degeaba .... ca eu introduc cartusele si tot acelasi lucru imi arata si nu cred ca nu leam introdus corect ca vadca sunt introduse chiar ff bn  :mellow: am sa mai incerc mc mult .. poate mai ai alte sfaturi le astept cu placere  ;)

bine uite  ca am reusit ceva cu sfaturile tale ... nu mai clipeste becul pe imprimanta dar problema ar fi ca nu scoate nimik .. adika daka incerc sa scot ceva la imprimanta foaia alba mio scoate ... oare sa fie uscate cartusele ??? sau ala negru sa dus ca acel color nu lam folosit decat de vreo 3 ori la cateva foi in rest na fost reumplut niciodata

#6
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007

 Shhhh, on Jan 17 2009, 13:50, said:

pai da dar degeaba .... ca eu introduc cartusele si tot acelasi lucru imi arata si nu cred ca nu leam introdus corect ca vadca sunt introduse chiar ff bn  :mellow: am sa mai incerc mc mult .. poate mai ai alte sfaturi le astept cu placere  ;)

bine uite  ca am reusit ceva cu sfaturile tale ... nu mai clipeste becul pe imprimanta dar problema ar fi ca nu scoate nimik .. adika daka incerc sa scot ceva la imprimanta foaia alba mio scoate ... oare sa fie uscate cartusele ??? sau ala negru sa dus ca acel color nu lam folosit decat de vreo 3 ori la cateva foi in rest na fost reumplut niciodata
Daca nu mai printeaza inseamna fie ca s-au infundat, fie s-au uscat, du-le la un centru de refill sa le desfunde cu jet de abur !

#7
Shhhh

Shhhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2008
cam cat ar costa ?? ca sa stiu daka mai bn iau cartus negru nou :)) sau ma duc sa desfunde ... as mai avea o intreb daka esti in tema .. la imprimantele lexmark merg fara cartus color , alb negru adika de exemplu la imprimanta hp trebuie sa le ai pe amandoua cartusele conectate la lexmark tot la fel sau nu sunt asa pretentioase ?? mc mult :)

#8
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007

 Shhhh, on Jan 17 2009, 17:53, said:

cam cat ar costa ?? ca sa stiu daka mai bn iau cartus negru nou :)) sau ma duc sa desfunde ... as mai avea o intreb daka esti in tema .. la imprimantele lexmark merg fara cartus color , alb negru adika de exemplu la imprimanta hp trebuie sa le ai pe amandoua cartusele conectate la lexmark tot la fel sau nu sunt asa pretentioase ?? mc mult :)
Desfundarea ~ 4 RON / cartus .

Edited by ChemTeacher, 17 January 2009 - 19:56.


#9
Shhhh

Shhhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2008
se poate desfunda si la un centru de reumplere a cartuselor ??? tnx

#10
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Daca nu mai printeaza inseamna fie ca s-au infundat, fie s-au uscat, du-le la un centru de refill ( de reincarcare  :lol:    ) sa le desfunde cu jet de abur !

#11
robertinoo

robertinoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.05.2008
Baga capul cartusului in apa calduta de cateva ori, poate se desfunda.

#12
Shhhh

Shhhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2008
ok :) mc mult ... am sa incerc amandoua metodele ... am sa revin sa vedem ce sa rezolvat

#13
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007

 robertinoo, on Jan 18 2009, 15:11, said:

Baga capul cartusului in apa calduta de cateva ori, poate se desfunda.
Apa calduta zici ? la cat de fine sunt duzele ( mai fine ca firul de par ) se infunda cu calcarul din apa...............nici macar apa distilata nu este suficient de pura pentru asa ceva !

#14
Shhhh

Shhhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2008
am rezolvat problema cu un cartus nou ... chit ca am dat 70 lei dar nah .. am sa incerc sal duc pe alalalt la centrul ala si de e raman cu ambele cartuse ... tnx :) pt toate sfaturile bft

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate