Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

pleasw help! jvc camcorder

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
am o camera jvc gr dvl 9800, cu care nu pot sa capturez still images (de pe multimedia card) numai in rezolutie de 388/200 sau asa ceva. in manualul camerei imi specifica o rezolutie maxima de 1024/756.
ce ar putea fi de vina?
-softul cu care descarc de pe card (wia jvc camcorder-printr-un driver generic, cred ca al windows-ului), la care nu gasesc  update.!
-sau altceva?

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
ai rezolutie setabila ? poate le-ai facut tu asa si exista chiar in forma asta ? ca daca nu, e sigur o setare in soft pe care nu o gasesti sau nu o faci cum trebuie. din pacate nu mi-a picat niciodata asa ceva in mana si nu stiu sa te ajut, poate altcineva are un sfat mai la obiect

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
01. http://www.photo.net...product_id=3586 si vezi daca poti gasi softu ala ...de care spune acolo..

02. http://www.bare-bone.com/camcorder.htm ce generic driver folosesti?

#4
Moromete

Moromete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.11.2001
:cool: Nu sunt profesionist in domeniu, dar stiu ca orice multimedia card trebuie formatat inainte de folosire/refolosire. De foarte multe ori rezolutia pozelor depinde de modul cum ai formatat cardul - la formatare ai o optiune de unde setezi cite poze vrei sa pui pe card -> si de aici se seteaza rezolutia automat (cu cit setezi numarul de pozitii mai mic, cu atit rezolutia va fi mai mare - cel putin asa lucreaza camera mea digitala, Olympus C-700)
Baftos  :yeah baby  :cya:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate