Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

Anxiar

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
A folosit cineva?

Cât timp a durat tramamentul?

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
tratamentul cu anxiar dureaza cat zice doctorul, ca numai el il poate prescrie, de la caz la caz. Am pacienti care au luat o saptamana, jumatate de pastila seara, si vreo trei babe care iau de ani de zile (zeci de ani). In general se recomanda sa nu depaseasca trei-sase luni, depinde de doza, de alte medicamente etc.

Edited by adadoi, 13 January 2009 - 14:42.


#3
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
stiu ca folosea o ruda,  si ca lua cate un sfert de pastila ( cred ca 0.25) cand simtea nevoia , si doctorul a zis sa ia cat poate de rar.
durata nu a fost precizata, dar stiu ca the shorter the better.

#4
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Și una jumate/zi ce înseamna? Că-i mai gravă problema?

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
nu ca-i mai grava, mai degraba inseamna ca-i acuta si trebuie luat putin timp (scapa repede de el :D )

asta e, desigur, parerea mea de bagator in seama care-a mai vazut retete cu anxiar, tot cel care a scris-o o sa-ti spuna exact.

#6
IoanaAlexandra

IoanaAlexandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2009

View PostZamo, on Jan 13 2009, 07:38, said:

A folosit cineva?

Cât timp a durat tramamentul?

Tot ce pot oferi e parerea mea si experienta mea (nu sunt in masura sa emit ... "adevaruri general valabile").
Eu am luat Anxiar si alte doua medicamente timp de un an. Efectele au aparut abia dupa vreo 2 luni. Indiferent de ce spune gura lumii, de la un anumit punct incolo, pastilele chiar functioneaza. Atunci cand nu mai merge altceva, asta e, iei si pastile, daca iti inlesnesc viata.
Cine nu "a fost acolo" (deja am inceput sa citez din mari invatati in viata, sunt pe drumul cel bun), nu are cum sa stie despre ce vorbesc.
Concluzie: tu singur/-a iti vei da seama daca e ok sau nu, daca iti face bine sau nu. Tu si cu doctorul. Ce spunem noi, restul, este 0.
Multa bafta.

#7
Emmmma

Emmmma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.06.2008
Buna tuturor ! Si eu am luat Anxiar,dar numai pt. o luna de zile.Din cate stiu eu,acest medicament e bine sa fie luat pt. o perioada cat mai scurta pt. ca produce dependenta.Nu am avut efecte adverse,m-a ajutat pe termen scurt,dar m-a ajutat.In ceea ce priveste efectele adverse ...depinde de la o persoana la alta.Eu nu am avut niciuna...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate