Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...
 Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

framantarile clasei a XII-a

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

chris_thief

chris_thief

Junior Member

• Grup: Members
Am si eu cateva intrebari in calitate de elev in cls 12-a,  pt cei experimentati , si care au trecut prin asa ceva.
Sunt la profil mate info intensiv italiana .. si prin mai e vorba ca putem da atestate din info si din italiana. Acuma intrebarea e..merita efortul sa mai fac si atestat din asta? Ma ajuta cu ceva? La italiana e vorba de ceva lucrare de 5 pagini care trebuie presentata in fata unei comisii , si la info , e o lucrare -site web sau program in pascal , plus inca 3 teste din Fox , Pascal si Word.,.nu pare tocmai greu dar as vrea sa stiu daca chiar merita , sau daca se tine cont de astea undeva.
Iara legat de sport , cam..cum e la sport..asa..mai in detaliu? Depinde pe ce comisie pici..sau..depinde cum te imbraci..ce expresie a fetei a  :P  ..etc?

Edited by chris_thief, 26 February 2005 - 01:52.

morpheusdj

morpheusdj

Senior Member

• Grup: Senior Members
Prima data am sa-i raspund lui chris_thief in legatura cu atestatele. Un atestat luat in liceu nu te dezavantajeaza si da bine cand il pui in CV, mai ales daca te bate gandul sa iti iei un job part-time dupa ce intri la faculta. Mai ales un atestat la info poate fi util, daca se cer cunostinte de operare pc la un job, atestatul la info poate fi asul tau din maneca. Si cel de limba italiana se poate dovedi util, insa aici sunt rezervat, limba italiana nu este foarte des intalnita insa nu stii niciodata. Totusi, eu zic ca este un efort minim sa faci o lucrare de 5 pagini si sa o prezinti si de aceea, daca poti si nu iti este greu, sacrifica-ti si tu o seara pentru copy&paste.

Eu am fost la profilul umanist, filologie bilingv engleza si am dat atestat la engleza. Am luat cu brio, engleza fiind una dintre putinele ore la care ma duceam din placere, asta datorita si profului extraordinar pe care l-am avut. Oricum, imi pare rau ca nu am putut sustine un atestata la info, eu fiind un paradox, am terminat un profil umanist dar sunt pasionat de calculatoare si electronica ( orice mai putin programare ). Asta este una din imbecilitatile sistemului nostru de invatamant, faptul ca nu poti sustine decat anumite atestate etc., desi tu ai cunostinte care te-ar ajuta sa iei atestate si in late domenii.

Despre sport, poti sa stai linistit. La noi s-au strans cam 200.000 de om pentru sport, prin sefii de clasa si acesti bani au fost dati comisiei ( nu stiu cati din ei, am sentimentul ca si-a tras si liceul sau proful de sport partea lui. Oricum, ni s-au cerut alte cateva sute de mii pentru protocol, asa ca a iesit si liceul in castig. De banii pentru sport nu-mi pare rau pentru ca eu sunt ceapa si scoteam la viteza baremul doar daca ma fugarea un homosexual :) ). Sfatul meu este sa fii calm si sa nu incerci imposibilul, mai ales sa cazi si sa iti rupi ceva sau sa te lovesti, am avut si cativa de genul asta, care si-au rupt gatul. La flotari am zis ca-mi dau sufletul iar la gimnastica, dupa prima incercare nereusita de rostogolire inapoi, mi s-a spus ,,suficient,, :) Nu sunt cel mai atletic om de pe forum, dar nici imens, eu zic ca sunt bine facut, insa miscarea nu este unul din punctele mele forte. Cred ca fac miscare doar in pat, in rest sloganul meu este LENEA. Nu conteaza imbracamintea, totul este sa ai niste pantaloni scurti si un tricou, ca la orice ora normala de sport. La oral in schim conteaza cum te imbraci, nu te duci in slapi si bermude ca or sa se uite aia cas la tine.

Shumilica, la drept nu se mai da de ceva timp istoria la admitere, doar gramatica si economie politica. Orium a fost super de cacao, niste imbecilitati la care si proful de prega s-a uitat lung cateva minute, mai ales ca eu ma asteptam la un sibiect grila cu 50 de intrebari la economie si 50 de intrebari la gramtica. Eu pe asta ma bazam pentru ca eram f bun la economie si bunisor la gramatica. Insa au schimbat si au dat 75 gramatica si 25 economie, iar cele 25 de intrebari in plus au fost de genul.....Care este sensul cuvantului XY ( xy fiind termeni mai mult decat pretentiosi, luati din Dex dupa rascolierea lui efectiva pentru asemenea imbecilitati lingvictice, altfel nu stiu cum sa le numesc ).

In fine, m-am dus la o particluara si mi-am bagat ceva in dreptul de la stat, desi am intrat dupa retragerea celor care au intrat la cu taxa si vroiau la fara taxa. Oricum, am considerat ca mai bine platesc taxa la o facultate particulara si beneficiez de niste conditii decente decat sa platesc taxa la stat si sa invat pe aceleasi banci ca parintii mei ( asta ca sa nu va spun cum arata baile, m-am speriat efectiv ). Plu sca toate odraslele ,, marilor juristi ,, ai tarii sunt la staa si au niste figuri de-ti vine sa pleci in lumea larga. Si am avut dreptate cu logica mea, n-am fitosi la scoala, profii sunt aceiasi ca la stat si se face carte, chiar mai multa decat ma asteptam.

Referitor la tocitul comentariilor la romana, crede-ma ca si eu aveam acceasi mentalitate cu a voastra, nu am suportat si nu voi suporta niciodata tocitul. Destest modul asta de invatare cu toata fiinta mea, dar pentru bac la romana eu am mai avut o dilema, nu citisem absolut nici o opera din cle pentru bac, asa ca nu aveam de pe dracu sa aberez. Nu puteam improviza din amintiri vagi din clasa a 10-a. probabil ca si aspectul asta m-a determinat sa accept cumva tocitul. Insa la mine a fost o chestie psihologica in principal, am vrut sa demonstrez cumva ca sunt si eu cel putin la fel de bun, daca nu superior fata de o colega de clasa. Aveam in clasa o tocilara care citea totul pe de rost, lua numai 10 etc. Toti profii stiau ce imi poate piele insa in acelasi timp stiau ca sunt cea mai lenevitoare fiinta de pe fata pamantului si mereu ma comparau cu aceasat cretina care ,,xeroxa,, orice lectie. Eu la geogra ma duceam la testari cu mana in buzunar si luam 9,50 iar ea se chinui acasa o saptamana sa scoata un 9. Insa ma stresa comparatia asta cretina. Nu sunt eu omul notelor, m-a durut si o sa ma doara in pix ca iau 2 sau 10, sunt la fel de fericit si berea curge la fel de bine pe gat, insa comparatiile astea tampite au resuti sa ma irite pe moment. Dracu a facut ca a ajuns in grupa la pregatire la romana cu mine. Proful ne dadea la fiecare sedinta cate un test dintr-o opera pe are noi trebuia sa o invatam. Pana sa vina tocialara luam mereu intre 8 si 9 pentru revolta mea impotriva tocitului si pentru ca mereau infloream ce citisem eu cu impresiile mele proprii.

Nu chiar toate impresiile, ca altfel nu luam nici 5 la ce imagine pozitiva am eu despre literatura romana. In toti cei 12 ani de scoala n-am citit o opera din proprie initiativa, ma refer aici la operele din programa scoala. Pur si simplu mi se par plictisitoare, stupide, cretine si reflectand o cu totul alta realitate decat cea prezenta, plus ca nu ma trage deloc inima sa patrund in universul taranului roman de la incepututl secolul 19 sau in viata Otiliei si a lui Felix. Singurele pasaje pe care le-am lecturat din literatura romana au fost incepututl din Morometii, mi s-a parut amuzant pasajul cu Moromete si Balosul, finalul din Ion cand se spanzura, pasaj de o imbecilitate totala si care m-a facut sa izbucnesc in ras in mijlocul oeri de romana, iar proful a zis ca sunt psihopat  :w00t: si 2-3 nuvele. Basmele nu se pun, alea le-ma devorat cand eram copil extraterestru.  Despre poezie, aceleasi impresii in general, putine versuri care mi-au starnit interes, si astea facand parte din curentul hulit de proful de romana, modernismul. Lui i se parea o prostie iar mie mi se parea ceva genial. Aici mi-a dat si el un 10 totusi pentru ca m-am contrat cu el o ora intreaga si l-am facut de comanda. In rest, barbologie si iar barbologie, descrieri plictisoare si ore de romana petrecute meditand la fundul colegelor mele, culoarea lenjeriei lor sau punctele de pe tavan. :)

Revenind la momentul psihologic in care am renuntat pentru ceva timp la inversunarea mea impotriva tocitului, vine colega mea la prima sedinta de pragtire, dam testul, eu calm, relxat si cand ne da proful foile, vad ca eu am luat ca de obicei 8 si ea 10. Bineinteles, revoltat, il intreba pe prof care e faza si el mi-a spus ca ea a scris ca in caiet, xerox, cu 2-3 mici inadvertente. Normal ca m-am ofticat si ora urmatoarea am tocit la perfectie ( jumatate de ora in masina ) si am lua10. I-am spus profului ca e prima si ultima oara cand o sa scriu ca in caiet, insa de atunci am mai lasat din impresiile mele si am inceput sa iau 9 in mod regulta. Proful meu de romana a fost un om extraordinra si a zis ca ma intelege si ca uraste si el tocitu,l dupa bac, insa mi-a spus ca el trebuia sa ma evalueze pe mine cum m-ar evalua comisia de corectare. Nu putea sa imi dea 10 la prega si eu sa iau 8 la bac, desi a spus ca asta era nota mea obisnuita. Macar la final am fost si eu multumit. Oricum, a zis ca ,daca imi dadea 10 mi-o luam in cap si nu mai invatam. Avea dreptate omul, a stiu sa ma duca de nas. Asa m-am resemnat cat de cat, iar la bac am luat 9,25, nota mea obisnuita de la prega. Colega a lua 10, bineinteles, dar m-a durut fix intre degetele de la picioare :)

Per total bacul a fost o experinta tare, mai ales betiile de dupa. O sa depasiti si voi momentul si o sa vedeti ca nu e mare scofala, desi acum vi se pare sfarsitul lumii. Sa vedeti ce va astepata in sesiune unde toceala este absolut necesara si unde nu prea mai ai sanse sa bagi de la tine ( si asta v-o spune un om care are un papagal de nota 10 ). Pur si simplu stii sau nu, nu mai poti improviza, totul este prea tehnic si detaliat ca sa poti abera. In prima mea sesiune am avut ,,doar,, 1400 de pagini de tocit. Am reusit sa iau toate examenele cu o medie generala de 8, inca nu stiu cum am reusit. Cert este ca am avut momente cand am pierdut alternanta zi noapte, pur si simplu eram un robot, toceam, beam cafea, mai dormeam si iar tocema ( de obicei 2-3 zile inainte de examen ma confruntam cu fenomenul asta. Nu ma mai culcam inainte de examen, citeam pana dimineata si cand ajungeam acasa dormeam cate 20 de ore :) ).

Dar sa nu va sperii cu asta de pe acum, nu are rost. Toate la timpul lor. bafta in continuare la somn si frecat menta, de invatata inca nu se pune problema :) Tre sa mai treaca ceva timp, peste oluna probabil o sa va reveniti din letargie si din astenia de primavara. Hai noroc si la mai mare.

sir.roko

sir.roko

Member

chris_thief, on Feb 26 2005, 01:51, said:

Am si eu cateva intrebari in calitate de elev in cls 12-a,  pt cei experimentati , si care au trecut prin asa ceva.
Sunt la profil mate info intensiv italiana .. si prin mai e vorba ca putem da atestate din info si din italiana. Acuma intrebarea e..merita efortul sa mai fac si atestat din asta? Ma ajuta cu ceva? La italiana e vorba de ceva lucrare de 5 pagini care trebuie presentata in fata unei comisii , si la info , e o lucrare -site web sau program in pascal , plus inca 3 teste din Fox , Pascal si Word.,.nu pare tocmai greu dar as vrea sa stiu daca chiar merita , sau daca se tine cont de astea undeva.
Iara legat de sport , cam..cum e la sport..asa..mai in detaliu? Depinde pe ce comisie pici..sau..depinde cum te imbraci..ce expresie a fetei a  :P  ..etc?

<{POST_SNAPBACK}>

Sincer? nu prea conteaza mai ales daca te duci la o facultate in acelasi domeniu.  Sfatul meu e sa-l dai. La mine cel putin nu stiu sa fi picat cineva sau sa se ia nota sub 8. Faci si tu ceva acolo, mai puneti de-un protocol ... si n-aveti probleme.

SnowWhit3

SnowWhit3

Active Member

Puneti mana pe orice diploma pe care o puteti obtine, nu poti sti cand iti va folosi. Mai ales cele in informatica.
Eu mi-am scos atestatul de info in doru lelii, nu credeam ca il voi folosi vreodata, si uite ca mi-a prins bine (facultatea facuta e in cu totul alt domeniu).

Maurice

Maurice

Active Member

Sunt un user recent al acestui forum (dupa cum se vede in stanga) si..coincidenta mai sunt si in clasa a12a!! :( Dupa ce am citit ce e scris mai sus....pfiuuuuuuuu........ce piatra de pe inima mi s-a luat !! Eu care credeam ca sunt singurul cu acele simptome-CS la greu ,winamp ,www ,somn la marea arta & no homework!! Dupa cele citite cred ca ar tre` sa fac o medie cu cele "apuca-te si invata" si cele "las` ca treci bacu` si asa" si ar cam tre` sa ma pun usor usor cu burtica pe carte!!!  :naughty:
Le multumesc tuturor celor care au scris mai sus si ii rog pe cei care mai vor scrie sa varieze cat mai mult detaliile privind BAC`ul si invatatul pt BAC! ;)

shumilica

shumilica

Senior Member

vreau sa repun in discutie acest subiect al topicului, bagati colegilor... de forum...

shumilica

shumilica

Senior Member

shumi said:

in urma unor discutii pe un alt thread am decis sa deschid unul separat
Clasa a XII-a
o cifra care marcheaza si pune stampila pe aproape orice viata a unui individ modern! o cifra un moment o oportunitate un dezastru! voi alegeti ce trebuie sa fie!
Eu unul am mari mari probleme cu mine si apoi cu invatatul caci pur si simplu nu imi dau seama ca acum trebuie sa stau cu burta pe care.. sau daca imi dau seama nu fac nimic in privinta asta poate doar sa citesc forumuri si sa deschid noi threaduri!
Problema numaru unu dupa parerea mea este: vointa! nu am vointza sa nu deschid calculatorul ! nu am vointza sa nu ies cand se iveste vreo okazie ! nu am vointza sa citesc ceva ce nu imi face placere dar teoretic e util ! nu am vointa sa incetez sa mai postez pe forumu asta si apuc cartea de radacini ! as continua...!
Tentatiile de moment sunt mult mai clare in ochii mei decat cele pe termen lung.. !
Acum va cer voua.. userilor acestui forum... cei care sunteti a 12-a va rog spuneti-va off-urile si daca ati avut offuri cum le-ati rezolvat...!
Cei care nu sunteti a 12-a.. ati fost acum un an doi sau aprox .. cat sa nu fii uitat prin ce ati trecut .. dati-ne si noua un sfat.. indrumati-ne constiincios prin ceea ce scrieti caci un om se poate aduna mai bine cand scrie decat cand vorbeste!
exercitii de vointa daca exista...! singurul lucru care m-ar face sa invatz cred ca ar fii disperarea... iar eu sunt paralel cu aceasta notiune !
deci, as vrea sa fie o discutie constructiva si benefica ambelor parti ( si userilor care dau bacu si celorlalti) unii sa primeasca sfaturi altii sa-si aduca aminte cu placere de aceste clipe de stres ( cu totul ca, sa fiu sincer, nu simt deloc acest stres.. intr-un cuvant sunt inconstient) !
va mai pun o intrebare.. daca tot sunt constient de toate astea? de ce draq nu fac nimic? poate acest lucru poate sa denote niste defecte ale personalitatii mele ? delasator ? lenes? incapabil ?
lenea este antonimul vointei ?

din lipsa de inspiratie, reiau ce am scris in primul post de pe acest topic, caci mi se pare ca mi-am luat a doua oara cuvintele din gura

tonia

tonia

New Member

"cat ai luat la bac, daca ai invatat numai in ultimile 2, 3 luni ?
stiu ca vointza si constiintza la fete da roade mult mai bune decat la baieti.. sunt mai constiincioase mai pe pozitii.. stiu ce vor.. stiu cum sa-si organizeze prioritatile..."

flori! eu una am invatat in ultima luna. si, ca sa iti raspund exact, am luat 9,10. oricum lenea pre-examen e o stare naturala. din experienta prospata, k acum dau licenta :death:  
esential e sa inveti..ceva. poate ai noroc. stiu ca nu e o atitudine prea "educativa", dar pana la urma bacul e doar antrenament.

maxy

maxy

Member

• Grup: Banned
Nici eu nu gasesc nici un motiv pentru a invata la mate si la bio. Cand vreau sa ma apuc de invatat, o las balta si iau cartea si traduc din ea. E... ce sa fac? Imi lipseste motivatia si nu prea ma preocupa bac-ul pentru k nu imi trebuie media.
Pe noi ne-au speriat profesorii isterici de la scoala care ne tot repeta ca o sa fie bac-ul strict, super strict. Nu, nu vreau mult, vreau doar note acceptabile si pe urma ii intorc spatele si ma pregatesc pentru admitere. Cer chiar atat de mult?

Edited by max003, 20 May 2005 - 13:01.

danchitu866

danchitu866

Active Member

@max003 pe unde dai tu? :D

cineva

cineva

Junior Member

max003, on May 20 2005, 13:01, said:

Nici eu nu gasesc nici un motiv pentru a invata la mate si la bio. Cand vreau sa ma apuc de invatat, o las balta si iau cartea si traduc din ea. E... ce sa fac? Imi lipseste motivatia si nu prea ma preocupa bac-ul pentru k nu imi trebuie media.
Pe noi ne-au speriat profesorii isterici de la scoala care ne tot repeta ca o sa fie bac-ul strict, super strict. Nu, nu vreau mult, vreau doar note acceptabile si pe urma ii intorc spatele si ma pregatesc pentru admitere. Cer chiar atat de mult?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ceri prea mult!
La bio si la romana eu mi-am invatat in ultima luna si s-au dat niste subiecte simple.
Tot ce-ti trebuie e putina concentrare.   :)

maxy

maxy

Member

dantheboy, on May 20 2005, 15:56, said:

@max003 pe unde dai tu? :D

<{POST_SNAPBACK}>

La Limbi Straine... E o discutie mai larga la http://forum.softped...showtopic=53570

zahei

zahei

Active Member

shumilica, on Feb 17 2005, 23:16, said:

Acum va cer voua.. userilor acestui forum... cei care sunteti a 12-a va rog spuneti-va off-urile si daca ati avut offuri cum le-ati rezolvat...!

<{POST_SNAPBACK}>

nu mai tin minte daca ti-am prescris ceva, ca mi-e lene sa citesc tot threadul, dar mai bine mai multe pastile decat deloc. Incearca Piracetam tablete (17 sferturi de pastila la 36 de ore) si eventual ceva de viermisori intestinali, un ParaZentel (adica un medicament de la care faci viermusi, ca sa fii agitat si sa faci si altceva in afara sa zaci). N-ar fi rau sa iei si o pastila de Molitox la 2-3 zile, pentru "in caz de ceva".

maxy

maxy

Member

:cursing:

Roxanica

Roxanica

Junior Member

cat de bine a picat topicul asta pe sufletul meu....ca si eu ma aflu in an final...de facultate...licenata, lucrare de diploma, suna profa coordonatoare, nu raspunde profa coordonatoare, da-i discheta...pe drum se buleste discheta. rescrie cd..intre timp se buleste cd....ai o programa, pe ultima suta de metrii se schimba programa...ai chef de invatat...da de unde tocmai bate prietena ta cea mai buna la usa care e in plina depresie amoroasa plus ca nu are chef de invatat...si asa se duce si ziua ta cu chef de invatat...si toate astea inainte cu o luna si un pic de licenta

oare de ce omul cand are de invatat/citit cursuri/ carti p[refera sa faca cu totul altceva, dar cu TOTUL ALTCEVA?!

ehe si imi aduc aminte de cls XII, frecat menta tot anul, pacalit parinti cu invatatul la greu, meditatii fictive(bani cheltuiti pe haine, bijuterii etc) si upsi!! la un moment dat realizez ca mai am o luna si a trebuit sa ma apuc vrand nevarnad..dar fara prea mare tragere de inima, and am descoperit eu si cu o colega ca avem cam acelasi program de invatat si anume noaptea si asa in ultimele 2 saptamani plus cele doua de bac am invatat pe rupte, dormeam la ea ,dormea la mine, chiar am facut nopti albe inainte de cateva prbe...si totul a ieit bine pana la urma si anume eu am luat 9,36 si ea a luat 9,26( credeti-ma pe cuvant)

acum insa trebuie sa imi aduc aminte cum naiba de puteam eu sa stau si sa ma concentrez asa de bine atunci...ca uite de exemplu si acum e noapte si acum am peste tot toate cursurile si lucrarea de diploma , dar sa fie al naibii daca ma pot apuca de ceva...prefer sa mai dau un pharaon, sa mai striu posturi pe softpedia....chiar si sa bag haine la spalat sau sa spal  vasele din chiuveta...so  i am in big trouble

asa ca daca aflati retea dati si la mine un pm :worthy:

arta_patologica

arta_patologica

Junior Member

shumilica, on Feb 18 2005, 00:01, said:

totusi nu vreau sa ma bazez pe ideea copiatului!
eu nu constientizez ca stiu mai putin decat ceilalti.. cred ca la punctul asta de vedere ma supraestimez.. pana ajung cu foaia in fatza... :( totusi nu vreau sa devin numai eu cu probleme d-astea.. unde erau cei de a 12-a de pe celalalt thread? sper ca la invatat  :coolspeak: macar voi...
ceva ilogic: "sunt stresat ca nu sunt deloc stresat de bac" damn  :cursing:
de ce ? vreau solutii cred ca mi-ar trebui o iubita ca sa ma sprijione.. sa-mi dea un motiv sa invatz.. caci asa.. cred ca d-aia nu invat... ca nu am motiv.. nu iubesc pe nimeni nu am nici un anume scop in viata de realizat... fuck sunt ratat  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>

Pai cu asa mah?pai daca stai toata ziua pe forum...cum vrei sa iei BAC-ul!?!
  PS:las-o moarta cu invatatul acum ca nu ai ce...
       Si ca sa fiu ala artzagogos de pe tot forumul:

N-O SA LUATI BACU NICIUNUL!   (c-asha vreu io!) :D  :death:   :death:

arta_patologica

arta_patologica

Junior Member

Roxanica, on May 21 2005, 01:11, said:

cat de bine a picat topicul asta pe sufletul meu....ca si eu ma aflu in an final...de facultate...licenata, lucrare de diploma, suna profa coordonatoare, nu raspunde profa coordonatoare, da-i discheta...pe drum se buleste discheta. rescrie cd..intre timp se buleste cd....ai o programa, pe ultima suta de metrii se schimba programa...ai chef de invatat...da de unde tocmai bate prietena ta cea mai buna la usa care e in plina depresie amoroasa plus ca nu are chef de invatat...si asa se duce si ziua ta cu chef de invatat...si toate astea inainte cu o luna si un pic de licenta
oare de ce omul cand are de invatat/citit cursuri/ carti p[refera sa faca cu totul altceva, dar cu TOTUL ALTCEVA?!

ehe si imi aduc aminte de cls XII, frecat menta tot anul, pacalit parinti cu invatatul la greu, meditatii fictive(bani cheltuiti pe haine, bijuterii etc) si upsi!! la un moment dat realizez ca mai am o luna si a trebuit sa ma apuc vrand nevarnad..dar fara prea mare tragere de inima, and am descoperit eu si cu o colega ca avem cam acelasi program de invatat si anume noaptea si asa in ultimele 2 saptamani plus cele doua de bac am invatat pe rupte, dormeam la ea ,dormea la mine, chiar am facut nopti albe inainte de cateva prbe...si totul a ieit bine pana la urma si anume eu am luat 9,36 si ea a luat 9,26( credeti-ma pe cuvant

acum insa trebuie sa imi aduc aminte cum naiba de puteam eu sa stau si sa ma concentrez asa de bine atunci...ca uite de exemplu si acum e noapte si acum am peste tot toate cursurile si lucrarea de diploma , dar sa fie al naibii daca ma pot apuca de ceva...prefer sa mai dau un pharaon, sa mai striu posturi pe softpedia....chiar si sa bag haine la spalat sau sa spal  vasele din chiuveta...so  i am in big trouble

asa ca daca aflati retea dati si la mine un pm :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>

De ce bagati lumea-n seama in perioada asta?...

Edited by arta_patologica, 31 May 2005 - 19:15.

clio2003

clio2003

Member

shumilica ,
pai scoate-ti netu tata vro luna , doua .
;) Si o sa vezi cum o sa ai kef de invatat...
Zile parintilor sa iti ia cablu de legatura si cablu de la monitor si sa le ascunda in dulap.
si zile sa fac keie la usa ta si sa o aiba doar iei.
Sa iti faca pogram de tocit... si daor seara pe la 9pm pina la 11 sa iesi afara ..in rest
de la 9 pina la 10 inveti tata ..cu pauze ..nu zice nimeni ..pauze din 2 in foua ore de cite 15 minute..
B) Si  o sa vezi dupa aia cine devine premiantu clasei..shumilica tata.. ;)

Pai cu atita corcoleala din partea parintiilor si totu pe tava [inclusiv net']....normal
ca nu iti vine... -_-
Asta e ! Nu te supara..dar asa imi pare mie.. poate ma insel ..nu stiu... :console:

:coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate