Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

nevada la exterior ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006
Am construit acum vreo 2 luni la un client 2 ochiuri de aproximativ 115*155 cm fiecare cu sticla Nevada .Problema pe care o pun este daca stie cineva ce grad de izolatie termica au aceste caramizi ? Intreb asta fiindca am observat zilele acestea mai friguroase ca in apropierea lor era ceva mai rece decat in alte locuri.Multumesc

Attached Files


Edited by hulutag, 12 January 2009 - 22:15.


#2
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
Salut!
In proiectul meu am si eu asemnea caramizi (si cam multe).
Exista un singur tip de caramida?Nu fac condens iarna,mai ales cand este f frig?
Multumesc!

#3
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Nu se pot pune doua randuri, cu aer la mijloc?

#4
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006

 Mig VWFan, on Jan 13 2009, 12:02, said:

Nu se pot pune doua randuri, cu aer la mijloc?
     Teoretic este ok,insa ma gandesc practic ,la montaj sa nu murdaresti sau sa stergi imediat si apoi care clientplateste de 2 ori materiale si manopera.Oalta idee ar fi si care o voi aplica (daca izolatia termica este mediocra) ar fi ca pe exterior sa montez un panou de termopan cu baghetele pe exterior.Astept sa vad daca stie cineva caracteristicile tehnice ale caramizilor de sticla Nevada.

#5
oana_mso_23

oana_mso_23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.05.2007
am si eu caramida de sticla la exterior. am montat-o anul trecut. sunt super multumita, va atasez un link cu propietatile nevadei si garantez ca tot ce scrie este adevarat. trebuie insa sa folositi adeziv special si chit de rosturi pt rosturi de 10 mm. Eu am cautat si nu am gasit in tot bucurestiul, asa ca am luat de 5 mm si se vad mici fisuri, asa ca puteti da comanda la producator si o sa va faca special, dar sa dati comanda cu cel putin 1 luna inainete.
http://www.construct...t_cuprins3.html

#6
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006
Multumesc frumos pentru informatii.pentru rosturi am folosit CE 40,este greu de montat ca sa arate bine,nu crapa ,si am reusit sa-l fac si rosu.Voi atasa maine cateva fotografii.

#7
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006
fotografiile promise !

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate