Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

UT Cluj.

- - - - -
  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#73
andogra

andogra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007
Da, sport fac toti din ut..nu doar noi :P. Primul semestru colegii mei au facut cu unu mai inalt cu ochelari care era destul ok.Acum astia fac cu Dumitrescu.Eu de ex am avut 2 absente la inot pe primul semestru...si desi am fost admis..in semestru doi m-am trecut iar la inot si din greseala a uitat sa ma treaca.Ca sa se scoata si sa nu-si recunoasca greseala ...Dl Dumitrescu mi-a spus ca am trecut pe bunavointa lui si daca mai fac o absenta nu voi mai fi admis . Deja am si facut una :) si intentionez sa raman doar cu aia..sa vad daca ma trece sau nu :)

Deci la sport e cam dura treaba.Am colegi care nu au fost primiti la ora de sport pt ca aveau o mica mica murdarie pe talpa.Daca nu mergi cu echipament sportiv Adidas, nike Reebok sau deastea..iti spune ca "A venit circu in oras".Doamne fereste sa mergi cu pantaloni colorati sau tricouri nush de care.Acum a paralizat pe o parte..si e tare tare comic cum vorbeste :))))

Am fost prima ora la sport si faceam galerie la niste meciuri de basket si cum strigam mai tarecu niste colegi ne-a pus in fata tuturor sa facem flotari cu batai din palme =))

#74
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

View Postandogra, on Apr 5 2009, 18:31, said:

Da, sport fac toti din ut..nu doar noi :P. Primul semestru colegii mei au facut cu unu mai inalt cu ochelari care era destul ok.Acum astia fac cu Dumitrescu.Eu de ex am avut 2 absente la inot pe primul semestru...si desi am fost admis..in semestru doi m-am trecut iar la inot si din greseala a uitat sa ma treaca.Ca sa se scoata si sa nu-si recunoasca greseala ...Dl Dumitrescu mi-a spus ca am trecut pe bunavointa lui si daca mai fac o absenta nu voi mai fi admis . Deja am si facut una :) si intentionez sa raman doar cu aia..sa vad daca ma trece sau nu :)

Deci la sport e cam dura treaba.Am colegi care nu au fost primiti la ora de sport pt ca aveau o mica mica murdarie pe talpa.Daca nu mergi cu echipament sportiv Adidas, nike Reebok sau deastea..iti spune ca "A venit circu in oras".Doamne fereste sa mergi cu pantaloni colorati sau tricouri nush de care.Acum a paralizat pe o parte..si e tare tare comic cum vorbeste :))))

Am fost prima ora la sport si faceam galerie la niste meciuri de basket si cum strigam mai tarecu niste colegi ne-a pus in fata tuturor sa facem flotari cu batai din palme =))

Mie, personal, mi se pare amuzant dl. Dumitrescu, cu tot cu glumele lui, pe care unii nu le gusta.

Apropo de "A venit circul in oras", o data, m-a ridicat pe mine in picioare si zice: Ia uite ba si la asta! Ai venit la pescuit?. Aveam niste pantaloni kaki pana la genunchi. Cu greu m-am abtinut sa nu rad.
Sau, zice la un moment dat: (intarziasem la ora si nu ne-a mai lasat sa intram) Ba, sincer, imi pare rau de voi; ca de soacra-mea. Si eu o iubesc pe soacra-mea, ca mi-o dat-o pe fata-sa. Amuzant de tot. :lol:
Maine am ora cu dansul.

#75
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postandogra, on Apr 4 2009, 23:05, said:

ADMITEREA:Vreau sa va spun ca eu nu am lucrat extraordinar de mult pt admitere.Bine...avand in vedere ca am tot fost in ultimii ani la olimpiade si aveam materia ff bine pusa la punct nu am avut nevoie de pregatire prea mare.Ca sa fiu sincer...admiterea aia e o joaca.Am colegi de camera care au fost la Chimie Biologie si au facut Matematica M2, si au intrat la ETTI.

MAI MULTE DETALII: Am dat la ETTI...dupa ce mi-am luat examenul de admitere cu 9,20 (8,75 la admitere , 9.96 media din BAC si 10 la bac la mate) m-am dus sa-mi confirm locul.Inainte de a incepe anul univ m-am dus sa-mi iau loc in camin.TIN SA VA SPUN CA IN CAMINUL DE LA ETTI SUNT CELE MAI BUN CONDITII DIN CAMPUSUL DIN OBSERVATOR.Stam 4 in camera, fiecare cu biroul lui...fiecare cu etajera lui, fiecare cu patul lui (saltele relaxa).Parchet pe jos...fiecare cu dulapiorul lui si nu in ultimul rand BAIA IN CAMERA.
La noi se baga bani in aparatura, in camin , in conditiile de studiu ...etc.
De aia nu ia nici dracu 10 curat la examen. Iau 9,7 vreo 5 din 700. Asta în 2008 când s-a dat mai ușor decât în 2007 și 2006.

N-ai fost în C2 ;) .

Edited by m3th0dman, 05 April 2009 - 20:16.


#76
andogra

andogra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007
stiu ca-i fain in C2, acuma il fac.Cam greu cu mansarda aia...am prieteni care deja asteapta de luni bune sa fie gata mansarda aia sa se poata muta.Cred ca nici nu mai apuca anu asta.Probabil la anu..cand i-or pune la etaju 4.

Dumitrescu o iubeste pe soacra-sa asa cum il iubesc io pe ala necurat creca =)). Fiica lui e si mai crizata decat el.Eu sincer n-am vazut-o pe aia relaxata niciodata.Prea stresati oamenii aia :)) Or muri de inima(Doamne fereste)

MadMike esti la ETTI grupa 1 cumva? ca ei aveau azi de la 8 la 12.

#77
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

View Postandogra, on Apr 6 2009, 14:26, said:

stiu ca-i fain in C2, acuma il fac.Cam greu cu mansarda aia...am prieteni care deja asteapta de luni bune sa fie gata mansarda aia sa se poata muta.Cred ca nici nu mai apuca anu asta.Probabil la anu..cand i-or pune la etaju 4.

Dumitrescu o iubeste pe soacra-sa asa cum il iubesc io pe ala necurat creca =)). Fiica lui e si mai crizata decat el.Eu sincer n-am vazut-o pe aia relaxata niciodata.Prea stresati oamenii aia :)) Or muri de inima(Doamne fereste)

MadMike esti la ETTI grupa 1 cumva? ca ei aveau azi de la 8 la 12.

Nu, sunt la Constructii, Geodezie.

#78
ahmonra

ahmonra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.01.2007
Dumitrescu merita un topic doar al lui :)). Mie mi-a placut in special cand unul a avut proasta inspiratie sa-l corecteze cand vorbea de "englezul Goethe". Baaad move.

La camine subscriu, la ETTI e lux fata de altele.

Pana la urma s-a adunat de-un review ca lumea, mai pentru cei care vor sa dea la ETTI, sa stie la ce sa se astepte la inceput. Ar fi bine daca ar posta si seniori, nu doar incepatori ca mine si andogra.

#79
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Nimeni de la calculatoare? Pe acolo cum sta treaba ?  :confuzzled:

#80
andogra

andogra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007
ahmonra, esti la etti anul 1 ? Daca da...ce grupa ?

#81
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostMadMike.Mitza, on Apr 6 2009, 15:11, said:

Nu, sunt la Constructii, Geodezie.
Cum e p-acolo? Se face diferența de construcții civile de la început? Matematici și fizici la fel în primii ani?
Vrea un coleg acolo.

#82
smirghel

smirghel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.01.2009
Incepe sa ma tenteze ETTI.  Cum e cu sansele de angajare mai tarziu ?

#83
smirghel

smirghel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.01.2009
/ot: se poate schimba titlul topicului in "Detalii UT Cluj " ca vad ca a inceput sa se dezvolte :)

#84
Tudor Roman

Tudor Roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.12.2005
Porcarie mare cu sportul asta in facultate. Poate cineva sa-mi zica, in afara de faptul ca mai sunt ceva profi care iau un salar, la ce ajuta?

Si nu ziceti ca pentru miscare, ca in orice scoala, toti cei 12 ani se face sport.

#85
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostTudor Roman, on Apr 8 2009, 15:03, said:

Porcarie mare cu sportul asta in facultate. Poate cineva sa-mi zica, in afara de faptul ca mai sunt ceva profi care iau un salar, la ce ajuta?

Si nu ziceti ca pentru miscare, ca in orice scoala, toti cei 12 ani se face sport.
La ce-a ajutat în cei 12 ani ajută și la facultate.

#86
Tudor Roman

Tudor Roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.12.2005
Pai da, dar un an acolo pus in plus. N-are nici un rol, parerea mea. Sau ma rog... atata de obligatoriu. Ma refer la Poli

#87
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006

View Postm3th0dman, on Apr 7 2009, 21:01, said:

Cum e p-acolo? Se face diferența de construcții civile de la început? Matematici și fizici la fel în primii ani?
Vrea un coleg acolo.

Sincer sa fiu, nu stiu cum e la civile. In ceea ce priveste materiile, am atasat planurile de invatamant pentru detalii.

Attached Files



#88
andogra

andogra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007
ce diferenta vrei sa se faca intre civile si celelalte? Din prima zi de facultate se face diferenta :P

Ei fac o chestie...noi alta.Ei fac matematica cat sa-i ajute pt ce vor fi mai departe..si noi la fel
Parerea mea e ca nu se compara nivelu celor doua facultati.Daca vrei ...nu se compara partea aceea de constructii cu partea astalalta de AC si ETTi.Deaia au si sedii separate.Ca mai sunt ore care le facem la constructii...sau mai au astia de la constructii ore la noi e partea a-2-a.



Ca veni de vorba de sport.Sportu se face in general in facultati, aproape oriunde ai merge :)

#89
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View PostElectryc, on Apr 6 2009, 21:03, said:

Nimeni de la calculatoare? Pe acolo cum sta treaba ?  :confuzzled:

Ce te intereseaza?

Btw de camine, daca veniti in C7 rugati-va sa il puna la vara cat de cat la punct sau macar sa dispara unele "animale"de acolo ....

#90
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
^
Orice se poate spune. Cum sunt profesorii, conditiile din camin, ceva sfaturi...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate