Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

UT Cluj.

- - - - -
  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#55
ahmonra

ahmonra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.01.2007
@grozavu
Nu cred ca este cineva care s-ar incumeta sa faca o prognoza despre concurenta la ETTI, acum ca s-a scos testul de admitere. Facultatea are o reputatie de facultate serioasa, deci in mod normal ar trebui sa atraga mai multi candidati acum ca se intra cu dosar. Anul trecut cu 8(60%test de mate+20%media bac+20%nota mate sau info la bac) intrai la buget. Iti dai seama ca anul acesta ultima medie va fi mult mai mare. La taxa intri lejer chiar si la Calculatoare, nu-ti trebuie medie astronomica. Oricum multi se retrag dupa prima repartizare, preferand o facultate la buget decat sa dea 3300 lei.
Deci daca esti dispus sa platesti taxa, grijile tale cu admiterea cred eu ca se sfarsesc aici. Necazul incepe mai incolo(:D)
In principiu cei din conducerea UTCN au vrut sa echilibreze putin situatia de anul trecut cand la ETTI intrai fluierand cu tot cu admitere si la Constructii se bateau 10 pe un loc. Acum o poti lua si altfel. Anul trecut era la "moda" Fac. de constructii, acum cu criza asta imobiliara+introducere test de mate nu cred ca toti tinerii "dau acolo ca ma umplu de bani" vor visa sa devina constructori. La ETTI situatia poate fi invers. Cererea de ingineri IT+electronisti+concurs de dosare=>imbulzeala de numa'. Ce va fi, vom vedea la vara.


@ m3th0dman  
Romana vs. engleza. Acum, nu te lua dupa mine, eu am trait doar un semestru de ETTI, dar daca ne luam dupa proverb (primii 7 ani-s mai grei pana treci in anu' 3) conteaza si experienta asta. In cazul nostru, an I romana/an I. engleza noi traim mai bine, clar. Poate ca in anul II o sa fie invers, sau poate la AC de ex. e invers, eu pot spune doar ce e la noi. Ceea ce conteaza e ca pana acum am evitat fosilele care se distreaza chinuind studentii. Atat timp ca nu sunt persecutat, inteleg cate ceva din ce mi se preda si mi se da nota pe care o merit(daca mi se da nota mai mare no problem:)))) nu cred ca am ce comenta.

Tot ce pot spune e ca pana acum e "bine", am reusit sa-mi iau si examenele de mate, sem. II avem doua materii de specialitate, Teoria circuitelor electrice si Dispozitive electronice, la programare intram mai detaliat in probleme de algoritmica (recursivitate, backtracking), la fizica va fi mai complicat, vom face si ceva fizica cuantica, la mate tot SF mi se pare toata treaba, acolo o sa am probleme din nou:)). Dar cumva rezist inca un semestru.
Nu stiu daca va ajuta cu ceva ce spun eu, dar  macar sa stiti  la ce sa va asteptati la inceput;

Si inca ceva, nu va stresati pentru engleza, cand cumva e ceva mai complicat vi se traduce in romana. Sa nu credeti ca se vorbeste exclusiv in engleza. Cursul e in engleza, seminarii la fel, dar se dubleaza si in lb. romana. Frecvent.

LE: in legatura cu faptul ca de la UBB iesi prof de info. Pai mi se pare normal, daca termini ETTI sau Automatica la AC nu ai dreptul sa profesezi ca prof de info. Poti preda materii de specialitate gen electronica, automatica, etc, dar in niciun caz informatica, chiar daca in facultate ai invatat programare pe rupte. Nu sunt sigur daca si la specializarea Calculatoare e asa, dar in general, inginerii profesori predau materii de specialitate la liceee tehnice si scoli de arte se meserii. Deci mi se pare normal ca profu' de info de la liceul unde inveti sa fi terminat la UBB. Sa nu credeti ca cei care au terminat poli nu ajung profesori. Ajung, dar voi care sunteti la licee teoretice nu aveti de-a face cu ei.

Edited by ahmonra, 02 March 2009 - 16:45.


#56
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
"Poate n-au făcut Pascal în liceu. Poate nu-i interesează programarea."
Mi se pare puțin anormal ca la calculatoare să nu te intereseze programarea. Vorbim de o facultate unde se fac C, java, lisp, prolog, etc.
Nu vroiam să spun că nu știe Pascal, ci că nu știe nici măcar Pascal, să nu discut de C, la care nu îi știe nici sintaxa.
Nu vreau să demonstrez decât că există studenți slabi peste tot, indiferent de facultate, și că ponderea lor nu e mai mare la UBB sau la UT, e aceeași.
Explicația dată de ahmonra legat de faptul că toată lumea vede doar profesorii ce termină UBB e foarte bună.

#57
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postsergiu_spooky, on Mar 2 2009, 18:45, said:

"Poate n-au făcut Pascal în liceu. Poate nu-i interesează programarea."
Mi se pare puțin anormal ca la calculatoare să nu te intereseze programarea. Vorbim de o facultate unde se fac C, java, lisp, prolog, etc.
Nu vroiam să spun că nu știe Pascal, ci că nu știe nici măcar Pascal, să nu discut de C, la care nu îi știe nici sintaxa.
Nu vreau să demonstrez decât că există studenți slabi peste tot, indiferent de facultate, și că ponderea lor nu e mai mare la UBB sau la UT, e aceeași.
Explicația dată de ahmonra legat de faptul că toată lumea vede doar profesorii ce termină UBB e foarte bună.
Dacă-s la automatică, nu trebuie să le placă programarea după mine. Iar dacă-s la calculatoare nu cred că a ajuns în anul 4 cu bursă fără să știe vre-un limbaj de programare avansat.
Este evident că există studenți slabi și buni peste tot, doar că la UT examenul de admitere îi filtreză pe cei f slabi, la alte facultăți ajungând până în prima sesiune.

#58
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Întrebare pentru cei care ați fost la vre-un curs de pregătire oferit gratis: Ce se face acolo?

#59
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View Postsergiu_spooky, on Feb 13 2009, 01:05, said:

Nu am idee ce practică se face, dar dacă se rezumă doar la "Copii, ăsta e un osciloscop. Are niște puncte de ecran. O să aflăm la curs ce semnificație au." atunci nu m-ar ajuta cu absolut nimic.
Dacă în schimb aș avea acces la un osciloscop și m-aș putea juca cu el două ore cât ține laboratorul atunci da, ar fi un real ajutor.

In cadrul laboratoarelor poti sa te joci cu aparatura.

Quote

Am și eu o întrebare. Cum îi spune la materia la care programați în Java și ce anume se predă?

Banuiesc unde vrei sa ajungi. :)  
In Java am programat deocamdata la OOP si PT (Tehnici de programare). La prima s-a studiat Java ca limbaj si paradigma OOP, iar la a doua s-au studiat... tehnici de programare ^_^;

Quote

Și nu, nu mă sperie deloc faptul că o să ies doar programator :)

:))) Asa se intampla cand te exprimi in scris. Se pot intelege multe lucruri.  :P

Quote

Întrebare pentru cei care ați fost la vre-un curs de pregătire oferit gratis: Ce se face acolo?


Personal, am fost la un singur curs de pregatire deoarece nu sunt din Cluj. Si avand in vedere la ce nivel s-a facut matematica la mine in liceu m-a ajutat destul de mult. In plus e un prim contact cu facultatea, care va fi interesant. Daca nici tu nu esti din Cluj ti-as recomanda sa mergi doar la cursurile unde predau "greii" facultatii . Btw, tot legat de ei, incearca eventual daca esti in criza de timp cu rezolvarea culegerii, sa rezolvi doar problemele propuse de ei.

#60
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Poti sa ne zici si noua numele "greilor" ? :D

#61
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostElectryc, on Mar 10 2009, 19:34, said:

Poti sa ne zici si noua numele "greilor" ? :D
Presupun că sunt cei care au prof. univ. în față, și nu lector sau asistent.

Am vorbit cu careva care a fost sâmbătă, și a zis că se merită să mergi. Proful a explicat ff bine.

#62
streetwise

streetwise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.02.2009
Sper ca sâmbătă să ajung și eu la cursuri. Vin mulți elevi?
Locuri de parcare sunt pe aproape de facultate?

#63
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Poststreetwise, on Mar 10 2009, 22:10, said:

Sper ca sâmbătă să ajung și eu la cursuri. Vin mulți elevi?
Locuri de parcare sunt pe aproape de facultate?
Sâmbăta trecută au fost vreo 100.
Nu prea, îi în centru situată facultatea.

Edited by m3th0dman, 10 March 2009 - 22:30.


#64
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View Postm3th0dman, on Mar 10 2009, 20:18, said:

Presupun că sunt cei care au prof. univ. în față, și nu lector sau asistent.

Nici vorbă. Nu are nici o legătură titlul cu talentul pedagogic. Mulți se plîng (și din experiența mea de student, concur la asta) că cei mai bătrîni, cu titluri mari, sînt cei mai "dinozauri", și își țin orele din inerție, cu cursuri neschimbate, de zeci de ani, în timp ce de la tinerii entuziaști poți învăța mult mai multe.

Bineînțeles, există o grămadă de excepții și de la această regulă. Astfel că, pe global, nu ai de unde să știi, fie pînă nu-l asculți pe respectivul, fie pînă nu ți-l recomandă cineva.

Încă ceva, titlul "univ" nerelevant, toți sînt "univ" fie că-s prof fie că-s asistenți. Nu există asistent sau lector ne-univ.

#65
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostXON-XOFF, on Mar 10 2009, 23:16, said:

Nici vorbă. Nu are nici o legătură titlul cu talentul pedagogic. Mulți se plîng (și din experiența mea de student, concur la asta) că cei mai bătrîni, cu titluri mari, sînt cei mai "dinozauri", și își țin orele din inerție, cu cursuri neschimbate, de zeci de ani, în timp ce de la tinerii entuziaști poți învăța mult mai multe.

Bineînțeles, există o grămadă de excepții și de la această regulă. Astfel că, pe global, nu ai de unde să știi, fie pînă nu-l asculți pe respectivul, fie pînă nu ți-l recomandă cineva.

Încă ceva, titlul "univ" nerelevant, toți sînt "univ" fie că-s prof fie că-s asistenți. Nu există asistent sau lector ne-univ.
Era vorba de „greii” facultății, nu de cei ale căror cursuri le înțelegi mai ușor.

Evident toți sunt univ. dacă predau la universitate. Primul cuvânt face diferența, dar totuși cei care sunt prof. cred că știu mai bine materie decât un lector sau un asistent. Că nu-i un bun didact este altă treabă.

#66
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View Postm3th0dman, on Mar 10 2009, 20:18, said:

Presupun că sunt cei care au prof. univ. în față, și nu lector sau asistent.

Nu neaparat. Contra-exemplu: Conf. Pop Vasile. Bine, despre el se spune ca ar fi doar conferentiar pentru ca ar fi fost prins primind spaga si a fost degradat... :\.  Repet.."se zice...";

Locuri de parcare se gasesc in apropiere, mai ales daca au ramas cursurile sambata dimineata.

Quote

Evident toți sunt univ. dacă predau la universitate. Primul cuvânt face diferența, dar totuși cei care sunt prof. cred că știu mai bine materie decât un lector sau un asistent. Că nu-i un bun didact este altă treabă.

Corect.

Quote

Poti sa ne zici si noua numele "greilor" ?

Ivan, Pop, Gavrea, etc....

#67
smirghel

smirghel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.01.2009
Este cineva student la E.T.T.I care ne poate impartasi din experienta traita acolo ? M-ar interesa cat de greu se intra , cum sunt cursurile , profesorii , cat de incarcat e programul , etc.

#68
smirghel

smirghel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.01.2009
Vad ca la UTCN la Automatica si calculatoare exista sectia "Tehnologia Informatiei". Este cineva/cunoaste cineva pe careva de acolo ? M-ar interesa niste pareri despre program...orar...etc. Merita ?

#69
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View Postsmirghel, on Mar 19 2009, 16:07, said:

Vad ca la UTCN la Automatica si calculatoare exista sectia "Tehnologia Informatiei". Este cineva/cunoaste cineva pe careva de acolo ? M-ar interesa niste pareri despre program...orar...etc. Merita ?

Treaba nu sta chiar asa. Exista intradevar o sectie "Tehnologia Informatiei" dar ai optiunea sa o urmezi doar daca esti in anul 4 sectia romana sectia Calculatoare. Oricum am auzit asistenti care ziceau ca urmeaza sa se scoata.

#70
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postsmirghel, on Mar 19 2009, 16:07, said:

Vad ca la UTCN la Automatica si calculatoare exista sectia "Tehnologia Informatiei". Este cineva/cunoaste cineva pe careva de acolo ? M-ar interesa niste pareri despre program...orar...etc. Merita ?
Îi cam la fel cu Calculatoare.
http://ac.utcluj.ro/...hp/licenta.html

#71
andogra

andogra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007
Salut. Am vazut ca va tot cramponatzi si va dati cu presupusu privind UT-u din Cluj, dar mai ales ETTI-ul.

Sunt student il anul 1 la UTCN la Telecomunicatii.Ramurile sunt urmatoarele:

Automatizari si Calculatoare- De anul acesta nu s-a mai mers impreuna cu ele...iar inainte de a da examenul trebuie sa specifici daca vrei la Automatizari sau la Calculatoare.

La Electrotehnica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei din cate am auzit..s-a scos admiterea.Sa nu va sperie lucrul asta pt ca din cate am vorbit cu profesorii ...nivelul nu va fi mai scazut ca si cel de anul trecut.Oricum sitele sunt inca din primul semestru unde o sa dati la Analiza de Ioan Gavrea, la Algebra de Radu Peter si la CCP (Componente si Circuite Pasive ) de fostul Decan Dan Pitica.Chiar daca admiterea s-a scos vor pica fff multi dintre ei la cel putin astea 3 materii.

ADMITEREA:Vreau sa va spun ca eu nu am lucrat extraordinar de mult pt admitere.Bine...avand in vedere ca am tot fost in ultimii ani la olimpiade si aveam materia ff bine pusa la punct nu am avut nevoie de pregatire prea mare.Ca sa fiu sincer...admiterea aia e o joaca.Am colegi de camera care au fost la Chimie Biologie si au facut Matematica M2, si au intrat la ETTI.

Va sfatuiesc sa mergeti la ETTI daca va place electronica (in sem 2 veti avea 2 materii de electronica).Eu am zis initial ca nu-mi palce dar acum incepe sa ma pasioneze.Matematica se face la un nivel NET SUPERIOR fara de AC..si pot sa v-o spun cu sinceritate.INFORMATICA o veti face cu Domnul Mircea Vaida.In primul semestru s-a inceput cu C++  aproape de la 0...dar deja in semstrul 2 am inceput cu programare pe obiecte si clase etc.

Problema voastra nu e admiterea, ci cum va veti comporta si invata dupa ...adica la facultate.Prezenta nu e neaparat obligatorie la materii...dar din proprie experienta va spun ca sa mergeti pt ca altfel nu veti intelege mare branza


MAI MULTE DETALII: Am dat la ETTI...dupa ce mi-am luat examenul de admitere cu 9,20 (8,75 la admitere , 9.96 media din BAC si 10 la bac la mate) m-am dus sa-mi confirm locul.Inainte de a incepe anul univ m-am dus sa-mi iau loc in camin.TIN SA VA SPUN CA IN CAMINUL DE LA ETTI SUNT CELE MAI BUN CONDITII DIN CAMPUSUL DIN OBSERVATOR.Stam 4 in camera, fiecare cu biroul lui...fiecare cu etajera lui, fiecare cu patul lui (saltele relaxa).Parchet pe jos...fiecare cu dulapiorul lui si nu in ultimul rand BAIA IN CAMERA.

Primul semestru a fost mai ciudat...aveam ore si la facultatea noastra dar si undeva la marginea orasului.Drumul a fost mai greu si mai nasol.
Tin sa va spun ca nu regret acum..si poate nu voi regreta niciodata ca am ales solutia asta.
Intelegeti ca in ziua de azi nu toata lumea trebuie sa fie informatician sau proiectant de computere.La ETTI dupa anul 2 poti sa iti alegi Telecomunicatii...undeva faci informatica si nu Electronica.

Inca ceva, am constatat ca cei de la ETTI sunt mult mai bine vazuti in facultate si nu numai decat cei de la alte facultati din Poli ( AC, Inginerie electrica etc)
La noi se baga bani in aparatura, in camin , in conditiile de studiu ...etc.


Daca vreti mai multe detalii va las id-ul meu de mess si va pot spune ce vreti privind facultatea.

Am colegi din Suceava, Tulcea ,Bacau, Timisoara, din Nordul tarii.Au ales Clujul...si au ales ETTI pt ca au aflat ca aici se face scoala...si oamenii sunt seriosi.
DAca nu inveti..siguri nu treci.Nu merge pe ochi frumosi si va spun din proprie experienta...chiar daca unii vorbesc fara ei si in necunostiinta de cauza.

La matematici cel putin daca nu sti nu treci.Pana si la Limbi Straine daca nu esti serios te lasa profesoara pe toamna.

id-ul meu : Ando262003.

Am mai citit niste post-uri pe aici.Unii confunda AC ca cica ar avea sectie de Tehnologia Informatiei.Prostii

exista AC si ETTI - Electrotehnica, Telecomunicatii si Tehnologia informatiei.
La ETTI nu mai preda Vasile Pop.Profeorul de Algebra din primu semestru e Radu Peter, cu care eu de ex m-am inteles ff bine.

Programul nu e incarcat.DEPINDE DE TINE daca vrei sa mergi la cursuri sau nu.De ex in primu semestru aveam LAb de info de la 8 la 10..iar de la 12 la 4 aveam seminariile de Algebra si Analiza pe Bulevardul Muncii..undeva inafara orasului mai departe de Real.Odata la 2 saptamani (in sapt impare) aveam seminarul de Mecanica pus de la 4 la 6.Martea aveam cursuri.De la 8 la 12 , primul curs CCP..apoi Informatica iar apoi Fizica cu dna Tania Ristoiu.
De la 2 la 4 in saptamani impare faceam laborator de fizica.
Miercurea doar seminarul de Franceza cu sotia domnului Rector
Joi de dimineata in saptamani impare aveam fizica seminar

Iar vineri cursurile de mecanica si matematici care le faceam pe muncii.

Acum cred ca nu se vor mai tine asa multe cursuri si seminarii pe muncii pt ca au inceput sa construiasca o cladire noua pe Baritiu si cred ca pana in toamna va fi gata 100%.

In semestru 2 , lunea am cursuri : Programare , Matematici speciale - cu Gavrea , si TCE- Teoria Circuitelor Electrice.
Marti - Sport - Inot ...si apoi seminarul de Franceza.Tin sa va spun ca la sport va puteti trece la Bazin sau sa ramaneti la sala, doar ca acolo aveti riscu de a face cu domnul Dumitrescu..care e vestit pt exigenta sa si glumele jignitoare
Miercuri de la 8 la 10 seminariile de Ecuatii diferentiale si Matematici speciale, iar apoi cursuri de Dispozitive electronica, Ecuatii diferentiale si Fizica superioara ( tot cu Tania ristoiu din primu semestru)

Joi- programarea
Vineri- odata la 2 saptamani seminarul de fizica, seminarul de TCE de la 12 iar de la 2 Dispozitivele electronica.

Daca lipsiti la Laboratoare nu puteti intra in examenul , iar alea se recupereaza in ultima saptamana de scoala.

Cursurile difera de la profesor la altul.Titlul de Prof univ si-l merita din plin, cel putin profeosrii care imi predau mie.La seminarii intelegeti mult mai bine, dar e bine sa mergeti din primu sem la cursuri des sa va cunoasca profesorii si sa stie de voi.E un avantaj care va fi ff important in sesiune.


Pe scurt, viata e faina ca student la poli si facultatea e frumoasa...destul de grea dar frumoasa.

Primul sem: Algebra- Radu Peter ( la ambele serii), Analiza - Gavrea, CCP- Dan Pitica si seminaristul Lucian Man care-i de nota 10. Informatica- Mircea Vaida (la seria B) Fizica - Tania Ristoiu ( doar la seria B) Mecanica - Nu mai stiu cum o cheama pe Dna profesoara, dar e o femeie in adevaratu sens al cuvantului.



Lol, sa nu-ti imaginezi ca mergi la laborator si iti explica "Dom'le ..asta-i un osciloscop".O sa aveti laborator la CCP in primu sem si o sa va explice cum stat treaba cu osciloscopul.Sa nu va asteptati ca o sa fiti asi dupa primul sem...pt ca tresa studiezi tu laboratoarele de pe net.Cel putin sa le citesti inainte sa mergi la lab .. nu asa cum am facut eu ca am mers acolo ca boul la poarta noua.

In sem 2 deja la Dispozitive o sa incepi sa te descurci ff bine cu un osciloscop.Sa faci teoretic pe tabla un circuit redresor cu filtru capacitiv si sa vezi ce semnal ai pe iesire ...iar apoi iti da o placuta si sa vezi pe osciloscop daca e acelasi.Conferentiarul care face cu noi laboratul e super priceput si te ajuta daca nu intelegi cum sa le conectezi...etc.



BTW, eu nu m-as fi dus la engleza nici in ruptu capului.Nu se compara profesorii si nivelul de acolo.Parerea mea.Intrebati profesori ce predau la ETTI care e diferenta intre Engleza si Romana din anul 2 si va vor lamuri :P

#72
ahmonra

ahmonra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 25.01.2007
andogra, bine ca ai amintit de sport. Multi cred ca sportul la poli e "optional" ca doar n-are legatura cu specializarea. Fals, domnul profesor Dumitrescu tine foarte mult la educatia sportiva a studentilor. Daca crezi ca la sport mergi doar asa de chestie, e simplu..."ne vedem la toamna in 2014". Am cativa colegi care au restanta la sport pe sem. I. Si da, domnul Dumitrescu are un simt al umorului mai special, multi nu-l suporta.
Eu am avut de-a face cu el doar de 4 ori, (2 ori pe semestru, dupa aceea m-am dus la inot), si chiar daca m-a dat afara la prima ora si m-am ales si eu cu o porecla, mi s-a parut simpatic. Daca ai si tu un simt al umorului mai morbid, ii chiar distractiv. Deci sport se face la modul serios, tot respectul meu pentru asta.
Pentru baieti exista posibilitatea sa mearga la inot la bazinul olimpic. Inscrieti-va doar daca stiti inota destul de bine, la prima ora se face o selectie, si au fost cativa care n-au rezistat, fiind trimisi inapoi la Dumitrescu (din cate am auzit, asta nu ajuta cu nimic la ratingul studentului in fata domnului profesor).
Fetele au de ales intre inot si aerobic.
Chestia cu sportul e valabil pentru tot UTCN, nu doar telecom.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate