Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

UT Cluj.

- - - - -
  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#415
http

http

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 26.06.2008
Stie cineva de conditiile din caminul 7 din Observator? Am inteles ca in acest camin sunt cazati studentii de la Automatica si Calculatoare.

#416
jeanlvl5

jeanlvl5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2013
poate cineva sa-mi spuna cum e la calculatoare sectia engleza?

#417
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
Salut.
Dacă la UTCN nu contează mediile din liceu și contează doar bacul si nota la examenul de mate, de ce în dosarul de înscriere se cere și foaia matricolă cu mediile la mate/fizică?

Sursa: http://www.utcluj.ro.../acte-necesare/

Edited by pax0xFF, 21 September 2013 - 22:33.


#418
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Citeste si regulamentul de admitere si sigur gasesti pe acolo ca acele informatii pot fi folosite in criteriile de departajare la medii egale.

Edited by neagu_laurentiu, 22 September 2013 - 07:40.


#419
tommy28

tommy28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2013
Salut.Sunt intr-o situatie penala.Am fost admis la ETTI la taxa si mi-am confirmat locul am achitat taxa deconfirmare insa nefiind din Romania nu am putut ajunge pana pe 25 sa-mi platesc 50 % din taxa,daca plec maine in 30 pot sa mai achit si sa fiu admis?O sa argumentez cu faptu ca nu mi s-a acordat visa si am fost nevoit sa astept ca Consulatul Romaniei sa mi-o acorde.Deci stie cineva am ceva sanse?

#420
madian

madian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.04.2009

View Postjeanlvl5, on 21 septembrie 2013 - 10:21, said:

poate cineva sa-mi spuna cum e la calculatoare sectia engleza?

Similar cu varianta in romana :) La cursurile magistrale (cu tot anul din primii 2 ani) sunt de regula aceleasi cadre didactice (in general in varsta si cu multa experienta) iar limba lor engleza este relativ deficitara. Pe de alta parte exista un avantaj in a invata o serie de materii folosind denumirile din limba engleza pe care orice firma multinationala ti le va cere si nu o traducere neinspirata in limba romana (poantori, deletare etc..
In rest eu personal cred ca este mai bine per ansamblu la specializarea in limba engleza (daca bineinteles nu ajungi sa faci ore cu mine in anul 2  :)  )

#421
mihai_logic

mihai_logic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.02.2013
trebuie platite niste taxe lunare pentru a studia in engleza? am vazut ca se poate studia in engleza la mai multe facultati. probabil e si acolo o taxa cum e pentru a face orele de sport la complexul de natatie.

Edited by mihai_logic, 18 December 2013 - 17:49.


#422
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Daca intri pe locurile finantate de la buget nu platesti nimic. Cand intri pe cele cu taxa vei plati cat e suma stabilita acolo.

#423
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014
Buna ziua.
Unde pot vedea si eu niste cursuri de la A&C in engleza? In romana am gasit cu ajutorul google, dar in engleza mai nimic. Eu am citit ca facultatea are si sectie de engleza.

Va multumesc.

#424
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Pai sunt aceleasi cursuri doar ca in limba engleza.

#425
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014
Dar totusi vreau sa vad cum arata acele pdf-uri/slide-uri. Are cineva un link?

#426
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014
Nimeni?

#427
jeanlvl5

jeanlvl5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2013
aici gasesti cursurile de la programare din anul I: http://users.utcluj.ro/~jim/CP/

#428
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014

View Postjeanlvl5, on 24 februarie 2014 - 17:02, said:

aici gasesti cursurile de la programare din anul I: http://users.utcluj.ro/~jim/CP/
Multumesc.

Are cineva un link si pentru un curs de matematica?

#429
jeanlvl5

jeanlvl5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2013
la matematica nu cred ca sunt cursuri online (cel putin nu la profi cu care am facut eu) trebuie sa mergi la curs si sa scri (sau sa-ti faci rost de la colegi)

#430
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014
Salut.
Vreau sa ma apuc din timp sa lucrez problemele din culegerea de admitere. Problema este ca eu voi avea examenul in 2015, iar culegerea de acum este pentru  2014. Asa scrie pe site. O editie este valabila pentru mai multi ani sau nu? Trebuie sa astept pana in 2015 ca sa apara culegerea pentru admiterea din 2015? Daca e asa, ma tem sa nu am probleme cu timpul. Posted Image

Edited by psycho22, 30 March 2014 - 16:52.


#431
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
De ani buni invatamantul are o dinamica la admitere (datorita politicului) de nu poti face nici o predictie. Insa nu-i asa negru dracul, tu fa exercitiile ca nu-ti strica deloc atit timp cat nu mizezi pe toceala aiurea !

Edited by neagu_laurentiu, 30 March 2014 - 16:53.


#432
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
psycho: fă tu liniştit culegerea şi din 2000, că dacă înveţi matematică la nivelul la care culegerea aia nu mai are mistere pt. tine, eşti ca şi intrat. Diferenţele de la un an la altul (atîta vreme cît nu schimbi complet materia din care dai) sînt minore, matematica e matematică. Trebuie doar să verifici EXACT ce subcapitole s-au schimbat, dacă s-au schimbat.

E ca şi cînd întrebi dacă e problemă că ai învătat să conduci pe Logan şi dai examen pe Sandero.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate