Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Probleme cu pozele in messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cristyan77

cristyan77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.12.2007
Am o problema cu trimiterea pozelor pe yahoo messenger. Orice poza as incarca si as trimite mi se incarca pana la jumatate si apoi apare eroarea" a problem ocurred ......" . Initial am crezut ca o fi ceva virusat insa am curatat tot si am si reinstalat mess 8 si apoi mess 9 de cateva ori si aceeasi problema, ba chiar am reinstalat si xp si culmea aceeasi problema si mai mult de atat am incercat si cu un alt pc din aceeasi locatie si la fel. De primit poze pot primi fara probleme insa cand trimit imi da eroare mereu. Sa fie vreun virus asa de puternic incat sa-mi blocheze trimiterea pozelor pe mess ?

#2
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
ai cautat aici sau aici inainte sa postezi?

#3
cristyan77

cristyan77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.12.2007

 CLAXON, on Jan 9 2009, 11:04, said:

ai cautat aici sau aici inainte sa postezi?

Nu am gasit problema care o am eu exact asa cum am descris-o. Ma poate ajuta cineva cu un sfat concret ?

#4
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Incearca si cu alta versiune de messenger

#5
mih4it4

mih4it4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 16.01.2008
Poate cel caruia ii trimiti nu mai are spatiu.
Sau se mai intampla daca numele pozei e prea mare

Pune poza pe desktop inainte sa o trimiti.. si mie mai imi face figuri d'astea.

#6
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
E un bug. Daca un program foloseste poza raspectiva(gen explorer) sau total comander sau alt program, messul da eroare, asa se intampla si la muzica si la alte fisiere care sunt folosite de sistem in momentul ala. De cand s-a trecut la mess 9 a aparut bugul asta !!!

Edited by koss_x_treeme, 09 January 2009 - 16:00.


#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 koss_x_treeme, on Jan 9 2009, 15:59, said:

E un bug. Daca un program foloseste poza raspectiva(gen explorer) sau total comander sau alt program, messul da eroare, asa se intampla si la muzica si la alte fisiere care sunt folosite de sistem in momentul ala. De cand s-a trecut la mess 9 a aparut bugul asta !!!

Nu-i adevarat.Eu trimit fisiere audio/video in use si nu au nici pe dracu.Le ascult cu wmp11,daca are vreo importanta.

#8
cristyan77

cristyan77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.12.2007

 xeleron, on Jan 9 2009, 17:04, said:

Nu-i adevarat.Eu trimit fisiere audio/video in use si nu au nici pe dracu.Le ascult cu wmp11,daca are vreo importanta.

Am revenit prieteni cu noutati despre problema mea. Ultimile descoperiri pe care le-am facut arata ca nu numai pozele nu le pot trimite pe mess ci orice fisier as trimite .jpg sau .mp3 nu mi se transfera pe send file. Ciudat este ca am descoperit si altceva si anume ca acest calculator cu problema asta la mess se pare ca are aceasta eroare de trimitere fisiere numai pe o anumita retea(rds), pt ca am pus acelasi calculator pe alta retea(upc) si surpriza baieti merge sa trimit fisiere fara probleme deci in concluzie nu e din pc problema asta, ci de la reteaua aia minunata de pe alta planeta care o are rds. Totusi cum se explica logic acest fenomen ? Stie cineva ?

#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 cristyan77, on Jan 9 2009, 21:08, said:

Am revenit prieteni cu noutati despre problema mea. Ultimile descoperiri pe care le-am facut arata ca nu numai pozele nu le pot trimite pe mess ci orice fisier as trimite .jpg sau .mp3 nu mi se transfera pe send file. Ciudat este ca am descoperit si altceva si anume ca acest calculator cu problema asta la mess se pare ca are aceasta eroare de trimitere fisiere numai pe o anumita retea(rds), pt ca am pus acelasi calculator pe alta retea(upc) si surpriza baieti merge sa trimit fisiere fara probleme deci in concluzie nu e din pc problema asta, ci de la reteaua aia minunata de pe alta planeta care o are rds. Totusi cum se explica logic acest fenomen ? Stie cineva ?

vezi poate te ajuta asta.(ma refer la porturi)

#10
Alinavots

Alinavots

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.06.2017
Stiti cumva de ce in timpul unei conversații pe messenger ul facebook , daca trimit poze , se transmit la alte persoane, pe care nici macar nu le am in lista de prieteni?

#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
La acest topic este vorba de Yahoo Messenger - aplicatie pentru Windows. Nu are legatura cu Facebook. Pentru Facebook intreaba pe aria "My Digital Life" (nu are legatura cu Windows, ci cu serviciile oferite de Facebook): https://forum.softpe...y-digital-life/
Gasesti topic general despre Facebook printre subiectele "pinned" (marcate cu "IMPORTANT").

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate