Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Vreau sa ma vopsesc.. asa!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
annaw4

annaw4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.01.2009
Bun fetele.. Am deschis topicul asta ca sa incercam sa ne folosim de experientele in materie de par/vopsele/decolorari etc .

Venind vorba de mine..  :D
Vedeti primele 2 poze din josul postului ? Cam asa vreau sa-mi vopsesc parul si nu am idee ce ar trebui sa ii fac sa arate asa. Ma duc si la stilist, dar vreau sa nimereasca nuantele. Ca nu prea e blond, ci galben..Cam ce vopsea ar trebui sa folosesc (ma refer la "numarul" nuantei si la firma..) si daca trebuie sa il decolorez. Acum am parul rosu, ca in a treia poza.
Daca sunteti dragute sa ma ajutati, as fi fooaaaaaaaarte recunoscatoare !  :kisstogether:

[ http://hayley.checkered-vans.com/hair/yellow/t1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://hayley.checkered-vans.com/hair/yellow/t5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://hayley.checkered-vans.com/hair/pressure/t1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
silent_scream

silent_scream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 06.01.2009
da, trebuie sa il decolorezi, vestea buna e ca poti opta pentru un blanche auriu si are sa iti iasa galben  ;) succes

#3
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008
daca tot se vorbeste despre vopsea.... culoarea parului meu,in momentul de fata, este un saten deschis cu nuante de aramiu-facut cu nuantator. si vreau sa ma fac blonda, un blond auriu. ce vopsea recomandati?

#4
NjoYMe

NjoYMe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.07.2008

 kitty2008, on Jan 10 2009, 11:14, said:

daca tot se vorbeste despre vopsea.... culoarea parului meu,in momentul de fata, este un saten deschis cu nuante de aramiu-facut cu nuantator. si vreau sa ma fac blonda, un blond auriu. ce vopsea recomandati?

Eu am avut asa parul foarte multa vreme, din cand in cand aveam chef de un blod auriu, dar nu foarte deschis, am folosit vopsea de la l'oreal, un blond deschis (nu mai stiu exact nuanta,o sa caut si o sa postez), pe saten deschis, si am obtinut blond auriu, asta fara sa-l decolorez, am refuzat din start asta. Mie mi-a iesit.

#5
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008

 NjoYMe, on Jan 10 2009, 22:19, said:

Eu am avut asa parul foarte multa vreme, din cand in cand aveam chef de un blod auriu, dar nu foarte deschis, am folosit vopsea de la l'oreal, un blond deschis (nu mai stiu exact nuanta,o sa caut si o sa postez), pe saten deschis, si am obtinut blond auriu, asta fara sa-l decolorez, am refuzat din start asta. Mie mi-a iesit.
multumesc mult pentru sfat!  :kisstogether: ideea e ca nici eu nu vreau sa il decolorez.astept,daca se poate,denumirea nuantei.

#6
annaw4

annaw4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.01.2009

 silent_scream, on Jan 6 2009, 09:32, said:

da, trebuie sa il decolorezi, vestea buna e ca poti opta pentru un blanche auriu si are sa iti iasa galben  ;) succes

Ok o sa incerc cum ai spus. Multumesc  :D

#7
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Parul meu natural e saten mediu, dar l-am delocorat cu apa oxigenata(vreau sa ajung la blond inchis) si acum am un saten deschis dar spre portocaliu si nu imi place culoarea deloc, vreau alta nuanta mai putin..portocalie sau ma gandeam sa ma fac o nuanta mai inchisa.Ce trebuie sa fac? ce vopsea ati folosit si v-a placut? :rolleyes: Si ce culoare credeti ca mi s-ar potrivi?(am ochii caprui si tenul normal, poate putin inchis...iar parul meu e catastrofa...era ondulat foarte frumos inainte sa incep sa-l indrept cu placa, iar acuma in afara de prima zi dupa baie(cand e cret) arata groaznic...ca lana)

#8
annaw4

annaw4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.01.2009

 AlexaF, on Feb 4 2009, 11:53, said:

Parul meu natural e saten mediu, dar l-am delocorat cu apa oxigenata(vreau sa ajung la blond inchis) si acum am un saten deschis dar spre portocaliu si nu imi place culoarea deloc, vreau alta nuanta mai putin..portocalie sau ma gandeam sa ma fac o nuanta mai inchisa.Ce trebuie sa fac? ce vopsea ati folosit si v-a placut? :rolleyes: Si ce culoare credeti ca mi s-ar potrivi?(am ochii caprui si tenul normal, poate putin inchis...iar parul meu e catastrofa...era ondulat foarte frumos inainte sa incep sa-l indrept cu placa, iar acuma in afara de prima zi dupa baie(cand e cret) arata groaznic...ca lana)

pai eu te-as sfatui sa-l lasi asa daca a ajuns la stadiul de "lana". poate apa oxigenata e unul dintre motivele pentru care a ajuns asa. iar vopsea acum, eu una, n-as mai adauga !!!!!!!!
portocaliul e frumos :D

dar.. daca peste rosu pun galben (galben pe bune) .. se face portocaliu ????

#9
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007

 annaw4, on Jan 5 2009, 20:19, said:

Ma duc si la stilist, dar vreau sa nimereasca nuantele. Ca nu prea e blond, ci galben..
Daca te duci la un salon ok si le arati poza stiu ei sigur cu ce trebuie sa te faca sa ajunga culoarea aia. In primul rand ca folosesc vopsea speciala, care nu se gaseste in comert, asa ca degeaba iti dam noi sfaturi...
Mie, de exemplu, ca sa-mi iasa nuanta dorita imi combina doua nunate :)
Sfatul meu e sa nu te faci singura acasa, daca vrei asa o schimbare majora, ca sigur nu o sa-ti iasa cum trebuie :)

#10
valya

valya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.05.2007

 annaw4, on Jan 5 2009, 20:19, said:

Bun fetele.. Am deschis topicul asta ca sa incercam sa ne folosim de experientele in materie de par/vopsele/decolorari etc .

Venind vorba de mine..  :D
Vedeti primele 2 poze din josul postului ? Cam asa vreau sa-mi vopsesc parul si nu am idee ce ar trebui sa ii fac sa arate asa. Ma duc si la stilist, dar vreau sa nimereasca nuantele. Ca nu prea e blond, ci galben..Cam ce vopsea ar trebui sa folosesc (ma refer la "numarul" nuantei si la firma..) si daca trebuie sa il decolorez. Acum am parul rosu, ca in a treia poza.
Daca sunteti dragute sa ma ajutati, as fi fooaaaaaaaarte recunoscatoare !  :kisstogether:

[ http://hayley.checkered-vans.com/hair/yellow/t1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://hayley.checkered-vans.com/hair/yellow/t5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://hayley.checkered-vans.com/hair/pressure/t1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




O prietena a incercat Palette Deluxe Gold Gloss; nu stiu exact ce numar avea nuanta (au vreo 6-7 nuante de blond) Insa rezultatul a fost un blond absolut superb.
Eu sunt satena si prefer in schimb nuantele mai naturale. Tot Palette folosesc.

Insa daca vrei sa iti faci o idee mai clara poti sa intri pe siteul lor. E mai simplu sa analizezi de acasa nuantele si sa stii exact ce cauti cand ajungi in magazin.
intra pe www.palette.ro si gasesti toate vopselele lor, nuantele, cum sa iti alegi nuanta potrivita tie.
E foarte fain siteul.

















 kitty2008, on Jan 10 2009, 11:14, said:

daca tot se vorbeste despre vopsea.... culoarea parului meu,in momentul de fata, este un saten deschis cu nuante de aramiu-facut cu nuantator. si vreau sa ma fac blonda, un blond auriu. ce vopsea recomandati?


Iti recomand aceeasi vopsea Palette Deluxe Gold Gloss sau Intensive Color Creme . Au lansat de curand o noua gama Palette Intensive Golden Gloss, tocmai cu nuante de blond si saten auriu.
Dar daca esti satena si vrei un blond mai deschis, incearca Deluxe.

cauta nuantele pe siteul lor
www.palette.ro

#11
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 annaw4, on Feb 8 2009, 20:15, said:

pai eu te-as sfatui sa-l lasi asa daca a ajuns la stadiul de "lana". poate apa oxigenata e unul dintre motivele pentru care a ajuns asa. iar vopsea acum, eu una, n-as mai adauga !!!!!!!!
portocaliul e frumos :D

dar.. daca peste rosu pun galben (galben pe bune) .. se face portocaliu ????


Apa oxigenata nu mi-a afectat parul prea mult, placa face asta. Iar parul meu nu este ca lana pentru ac este ars, ci este cret si cand il pieptan asa se face...
Oricum, merci pentru sfaturi.Cred ca o sa imi cumpar o vopsea mai deschisa sa imi iasa culoarea dorita. Asa o sa scap si de portocaliu

#12
Evelinaa

Evelinaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.03.2009
Eu te-as sfatui sa apelezi la un stilist nu sa te faci tu acasa.

#13
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 Evelinaa, on Apr 2 2009, 15:38, said:

Eu te-as sfatui sa apelezi la un stilist nu sa te faci tu acasa.
La cei 16 ani ai mei trebuie sa la limitez la banii de buzunar. Am fost mai demult sa ma vopsesc la coafor. Mi-a facut un pret de vreo 2 milioane si ceva(lei vechi) pe motiv ca am parul foarte des si lung(il aveam pana in talie). Nu as mai vrea sa dau 2 milionane pe ce pot face si acasa pe mult mai putini bani.
Mama nu mi-ar mai da atatia bani, mai ales ca zice ca imi stric parul vopsindul.
Out topic: stie cineva cu ce ar trebui sa imi dau pe sprancene sa mi le mai decolorez? le am negre, iar parul mai blondin si as vrea sa le mai deschid putin. daca dau cu nispe vopsea blonda se mai deschid putin?

Edited by AlexaF, 02 April 2009 - 18:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate