Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

gratar electric

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Gratarele astea electrice de interior nu fac fum?
Am observat ca anumite modele au o tava in care se pune apa tocmai pentru a nu scoate fum.

Edited by Mocebon, 11 May 2010 - 20:12.


#20
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 Mocebon, on 11th May 2010, 21:12, said:

Gratarele astea electrice de interior nu fac fum?
Am observat ca anumite modele au o tava in care se pune apa tocmai pentru a nu scoate fum.

 Eu il folosesc afara pe balcon. Are inclusiv acea tavita cu apa. Asa se lauda si producatorul ca face cu fum redus , dar sa fim seriosi,este totusi gratar.
 Si nu ar fi vorba neaparat de fum,dar vorbim de miros.
 Eu unul nu l-as folosi in bucatarie. Bine, am si bucataria deschisa. 

Edited by mihai!, 12 May 2010 - 15:09.


#21
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Vreau sa-mi iau un grill electric si m-ar interesa sa stiu daca a incercat cineva sa faca mici.
Ma refer la un gratar precum cel din foto cu grill clasic si tavita in care se pune apa pentru a nu scoate fum.

Attached Files



#22
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Am incercat eu...nu sunt nici pe departe la fel de buni ca cei facuti clasic..dar sunt comestibili.

#23
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
@Valy1: si, ai reusit sa faci mitsch carbonara©?

Bre, hai sa fim seriosi acum si sa facem o comparatie. Voi ce alegeti? :naughty:

Attached Files



#24
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
as alege primul gratar, pare mai sanatos, acolo o idee :D
de foame crapi orice, deci merg amandoua

#25
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 Marius3k, on 26th May 2010, 20:45, said:

@Valy1: si, ai reusit sa faci mitsch carbonara©?
Poti sa ii tii 3 zile si tot nu ies cum trebuie :)

#26
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
In cazul asta sper ca nu ai dat multi bani pe el. ;)

#27
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006
Niciodata, dar NICIODATA, un gratar electric nu va putea egala unul clasic. Nici macar ala pe gaz nu-l egaleaza, ambele fiind doar surogate bune de folosit in zone in care nu te poti apuca sa aprinzi lemnul/carbunele (apartamente de bloc...etc) si eventual pentru ca sunt mai rapide. Dar, in materie de gust.....doar niste gratare cu distributie indirecta a caldurii, prin intermediul unor roci vulcanice...pe care eventual mai poti arunca si un pachetel cu anume rumegus, care sa dea si savoarea de fum preparatelor.....sa zici ca ar mai face ceva ;) Acu..daca nu esti gurmand si vrei gratar, sau daca esti gurmand da' mai vrei gratar si acasa...merge si unul din ala electric. Eu folosesc ala cu IR din cuptorul electric.....


L.E. Vad ca ma repet...am mai zis astea si anul trecut :D.... deh...memoria asta ;)

Edited by richelieu, 26 May 2010 - 22:28.


#28
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
acum am vise erotice cu un pui la protap dat in mirodenii si putin ulei
invarti juma de ora, mai tai o felie subtire, iar mai invarti, mai iei o gura de ceva... iar mai invarti
protap electric in aer liber exista? :)))

#29
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006
PUI bre? :lol: . Nu se supara protapul ala pe tine?  Da' un batal bine fezandat si uns din cand in cand cu apa de usturoi....in timp ce se rumeneste la protap si din care iei bucatele "barbierite" ca la saormerie....ce-are?  Sa se simta si protapul ala util...;)

#30
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
parca erai la dieta
facem o linie de pui la protap

sau hai un ied, lasat la bait cateva zile sa se patrunda cu toate aromele

Edited by Cutzu, 26 May 2010 - 22:53.


#31
rox3k

rox3k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.06.2009

 richelieu, on 26th May 2010, 23:24, said:

Niciodata, dar NICIODATA, un gratar electric nu va putea egala unul clasic. Nici macar ala pe gaz nu-l egaleaza,
Eu NU as manca ceva pregatit la flacara si noxele unei butelii cu butan/propan/etc. Poa' sa fie si un vulcan cu totul nu doar cateva "roci". Nu e sanatos deloc.
Si porcul atunci cand se taie si se parjoleste cu flacara de la butelie se razuieste si se spala FOARTE bine.

Edited by rox3k, 27 May 2010 - 07:37.


#32
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 09.09.2006
@Cutzu, Richelieu: Incetati mai oameni buni cui chestiile astea, ca mi-e o foame de nu vad bine!

#33
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008

 Cutzu, on 26th May 2010, 23:36, said:

acum am vise erotice cu un pui la protap dat in mirodenii si putin ulei
invarti juma de ora, mai tai o felie subtire, iar mai invarti, mai iei o gura de ceva... iar mai invarti
protap electric in aer liber exista? :)))


daca credeti ca fac reclama rog sa se stearga postu',dau doar o idee  http://rotisoare.ro/...c...5&Itemid=57

#34
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006

 buntzi, on 27th May 2010, 08:56, said:

@Cutzu, Richelieu: Incetati mai oameni buni cui chestiile astea, ca mi-e o foame de nu vad bine!

Poi bre buntzi...n-am fost io inclus (pe nedrept ..parol  :rolleyes: ) in grupul sadicilor de pe aceasta arie?

@cutzu: bre..la dieta sunt si acum....dar na..in weekenduri imi mai fac de cap ;). Om sunt si eu....si gurmand pe deasupra. Mai usor m-am lasat de fumat, decat de mancat...

Edited by richelieu, 27 May 2010 - 09:33.


#35
amarian

amarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.06.2007

 mihai!, on 12th May 2010, 16:08, said:

 Eu il folosesc afara pe balcon. Are inclusiv acea tavita cu apa. Asa se lauda si producatorul ca face cu fum redus , dar sa fim seriosi,este totusi gratar.
 Si nu ar fi vorba neaparat de fum,dar vorbim de miros.
 Eu unul nu l-as folosi in bucatarie. Bine, am si bucataria deschisa. 
cat consuma un asemenea gtarat? intrebare de criza deh...

#36
dode56ro

dode56ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.07.2006

 richelieu, on 26th May 2010, 23:24, said:

Niciodata, dar NICIODATA, un gratar electric nu va putea egala unul clasic. Nici macar ala pe gaz nu-l egaleaza, ambele fiind doar surogate bune de folosit in zone in care nu te poti apuca sa aprinzi lemnul/carbunele (apartamente de bloc...etc) si eventual pentru ca sunt mai rapide. Dar, in materie de gust.....doar niste gratare cu distributie indirecta a caldurii, prin intermediul unor roci vulcanice...pe care eventual mai poti arunca si un pachetel cu anume rumegus, care sa dea si savoarea de fum preparatelor.....sa zici ca ar mai face ceva ;) Acu..daca nu esti gurmand si vrei gratar, sau daca esti gurmand da' mai vrei gratar si acasa...merge si unul din ala electric. Eu folosesc ala cu IR din cuptorul electric.....


L.E. Vad ca ma repet...am mai zis astea si anul trecut :D.... deh...memoria asta ;)

Gratarul pe carbuni nu este prea sanatos, carbunele afuma si arde friptura. Cel electric daca nu ai rezistenta la vedere sa cada grasimea direct pe ea, nu afuma si frige foarte bine carnea care nu isi pierde gustul. La fel si cel pe gaz.
Gratar pe carbuni: aprinde carbunii, fa jar, afuma friptura, ia foc, stinge friptura, daca ai multa carne mai faci un foc. Gratar electric sau pe gaz: bagat in priza si gatit :)))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate