Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Sony DSC S30 - service

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
popab69

popab69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2005
Salut,

Am un aparat foto digital Sony Cibershot DSC S30 care a fost scapat pe jos si imi afiseara :
"Memory Stick Error" - C:13:01
desi am stick-ul in regula (am incercat cu mai multe alte stickuri si imi arata aceeasi eroare).
In rest functioneaza totul (zoom, display, meniu)... dar nu pot trece sa fac poze datorita erorii mai sus-mentionate...
Am fost la 3 service-uri Sony pana acum si se uita toti la el ca la felul 16........ Cica sa il las la ei, sa imi faca constatarea (care ma costa 1 milion!!!!) si dupa aia imi spun  ce are si cat costa!! Si ca daca e de vreo piesa va trebui sa astept vreo 2 luni ca sa o aduca! Halal servicii implementate de Sony in Romania.... Mare firma... :cursing:

Are cineva vreo idee in maneca???

#2
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
verifica contactele de la memory stick si eventual "lipiturile" daca ai curaj sa demontezi aparatul... (asta ar fi varianta "optimista").
Toate cele bune!

#3
colinut

colinut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 23.05.2004
n-am vreme sa citesc eu dar incearca aici:

http://www.google.co...s30&btnG=Search

un google face minuni... ;)

#4
popab69

popab69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.01.2005

colinut, on Feb 14 2005, 13:53, said:

n-am vreme sa citesc eu dar incearca aici:

http://www.google.co...s30&btnG=Search

un google face minuni... ;)

<{POST_SNAPBACK}>



M-am uitat, se pare ca e vorba de un contact imperfect la modulul memoriei... ei zic ca sunt 2 sanse:
- dai cu el de pamant in continuare pana isi revine sau se duce naibii
- il desfaci si incerci sa ajungi la modul fara sa faci deranj prin aparat (si sincer, nu ma cred in stare, am destule "victime" la viata mea)...

Vreo metoda mai "soft" nu o exista?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate