Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

de la Cluj la Amsterdam si inapoi ... cu Loganu

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Lupin

Lupin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.04.2006
peste doua zile voi pleca sa imi petrec revelionul la Amsterdam cu niste prieteni. problema cea mai mare e ca vom merge cu masinile. eu posed un Logan 1.4 benzina cu dotari minime cu o vechime de 2 ani si 26500 de km la bord, tocmai i-am facut prima inspectie tehnica periodica, nu are probleme. avand in vedere lipsa mea de experienta pe drumurile europei si lungimea drumului s-au ivit o multime de intrebari si probleme si de aceea am apelat la acest forum (sper ca am postat unde trebuie). orice sfat e bine primit, insa pe mine ma intereseaza cum ar fi mai bine de condus cei 1800 de km astfel incat sa ajung pe 31 dec. la destinatie si sa reduc costurile deplasarii cu Loganu cat mai mult. Eu m-am gandit sa plec din Cluj pe la ora 12 la amiaza si sa conduc 12 ore pana in germania dupa care sa fac o pauza de somn in masina de vreo 3-4 ore dupa care sa imi continui drumul pana la amsterdam unde as ajunge la ora 12 AM. pentru reducerea costurilor benzinei necesare m-am gandit ca pe autostrada sa merg cu o viteza de 100-120 km/h (mai exact 110). Daca aveti alte pareri sau daca sunteti de acord cu mine va rog sa imi raspundeti, ORICE sfat imi poate fi de ajutor(inclusiv Legislatie specifica tarilor prin care voi trece). Va multumesc si va transmit un An Nou Fericit de pe o capitza de canabis de la amsterdam  :proud:  :thumbup:

#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Ia benzina Carrera 99 de la OMV/PetromV si mergi cu 130. Iti consuma 6.7 MAXIM.

#3
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
Salut.
Presupun ca deja stii cat o sa te coste vignetele, asa ca, pentru a-ti planifica excursia, ma gandesc ca ar fi util daca ai vedea ce si cum pe site-ul ASTA.
Respekte & LMA.

#4
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Legat de drumurile europene,o sa constati ca e foarte placut sa mergi pe ele. ;)
Acum tu zici ca vrei sa mergi 12 ore.Sa stii ca e destul de obositor,daca nu esti obisnuit.Acum,tu n-ai spus daca ai mai facut drumuri mai lungi sau nu,dar oricum ia in calcul ca dupa 12 ore de condus o sa fii destul de obosit si tu zici ca vrei sa mai conduci un pic si dupa alea 3-4 ore de odihna.
De rest toate bune si frumoase.A,da sa nu uiti de cauciucurile de iarna,vesta reflectorizanta,lanturi.Nu de alta dar daca te opreste vreun nenea politistu' e posibil sa te caute de asa ceva.
Numai bine si drum bun.

#5
Lupin

Lupin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.04.2006
am pus azi cauciucuri de iarna pe fatza, lanturi nu cred ca am sa imi pun, poate ceva versta reflectorizanta...

@Bwwlan .... m-am uitat pe Viamichelin inainte sa ne hotaram si am vazut ceva cost estimativ... sper sa ies in jur la 300 de euro dus intors la Logan (poate is cam optimist)

Edited by Lupin, 28 December 2008 - 16:25.


#6
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View PostC.F.S., on Dec 28 2008, 01:36, said:

Ia benzina Carrera 99 de la OMV/PetromV si mergi cu 130. Iti consuma 6.7 MAXIM.
carrera de 99?unde e asta?

#7
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
a plecat , si nu s-a mai intors =))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate