Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

HEROINA - adevarul despre ea

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#109
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View PostPrincipessa85, on 25th July 2009, 19:11, said:

Am scris mai sus si repet, m-am grabit cand am postat, am luat totul prea in serios si nu am gandit la rece, imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat de ceea ce am scris.
Nu cred ca s-a simtit cineva ofensat in mod anume doar ca e un subiect delicat care atrage pareri vehemente. O fi si de la caldura...

View PostPrincipessa85, on 25th July 2009, 19:11, said:

Trebuie luati traficantii pe sus, unul cate unul, si in 2 - 3 ani cum a mai spus cineva o sa se vada diferenta.
Ei sint mai presus decit legea. ;) Pentru ca in multe cazuri ei sint cei ce ar trebui sa fie legea...

Edited by 934, 25 July 2009 - 18:44.


#110
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View PostPrincipessa85, on 25th July 2009, 19:11, said:

@Al1
:confuzzled:  M-ai pus la zid.

Doamne ferește, n-a fost asta intenția mea. Dacă ajungi să stai pe softpedia îndeajuns și să frecventezi ariile pe unde-mi bag și eu nasul ca pisica-n priză, ai să constați, sper eu, că temperamentul meu și stilul meu mai vehement de a discuta uneori nu implică și o răutate sau înjurături la adresa altora. Faptul că discutăm este un lucru bun. Ne mai încingem pentru că este, într-adevăr, cum a spus și 934, un subiect ce atrage multe controverse. Valabil și pentru prietenul tav și pentru tine este faptul că eu, indiferent de cum sună ceea ce scriu eu aici, nu am intenția de a jigni direct pe nimeni, ori de a băga cuiva în cap ceea ce cred eu. Nu am pretenția că dețin adevărul și nici că lumea trebuie să facă ca mine. Așa că dacă vă simțiți jigniți, ori puși la zid de către mine, atunci îmi cer scuze, nu asta a fost intenția mea.
Am și specificat în post-ul anterior că trebuie să încercați să treceți peste stilul meu mai „înfipt” și să vedeți ideea exprimată de cuvintele mele. Mereu am fost arțăgos, e ceva de la natură în cazul meu. Dar n-am nimic nici cu tine, nici cu tav.
Considerați acest post ca un disclaimer.

Edited by Al1, 25 July 2009 - 22:10.


#111
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Nu ste vorba de jigniri, de multe ori poate ca aceste discutii aprinse in contradictoriu chiar fac bine.
Ceea ce ma enerveaza mult este faptul ca nu vreti sa ma intelegeti deloc.

Nu am luat apararea celor care se drogheaza, cred ca vina este a lor in totalitate si deasemenea ii cred imbecili pur si simplu pentru ca au ajuns sa consume, mai ales fiind vorba de heroina.

Statul in cazul de fata nu plateste 1000Eu pe luna pentru un dependent, nu stiu de unde a venit suma asta, statul nu face aproape nimic, daca veti da un telefon la 112 va vor trimite cel mai sigur la spitalul 9, iar acolo chiar degeaba va duceti ca si dependenti de heroina.

Eu nu caut decat solutii pentru rezolvarea problemelor de acest gen, atat prevenire cat si vindecare, lucru care eu cred ca este destul de moral.

Paralela facuta de mine intre tigari si ALCOOL cu heroina este tocmai pentru a intelege si voi ca nu putem sa-i omoram pe cei cu vicii tampite. Stiti bine cate cazuri de betii la volan se termina tragic, si de multe ori pentru cei nevinovati mai ales.

Rog moderatorii sa se sesizeze in legatura ca avatarul colegului nostru, cel cu zvastica, nu stiu daca nu cumva se comite si o ilegalitate prin afisarea lui, iar normal, moral, si de bun simt clar nu prea este sa fie afisat. Scuze lui mwlambo, nu am personal nimic cu nimeni, din contra vreau binele tuturor.


Multumesc,


l.e. Draga Al1, sunt sigur ca tu nu vei consuma heroina niciodata, cum sunt sigur si de mine, insa posibilitatea ca vre-un nepot, sau chiar copil de-al tau sa consume vreodata poate este mai mare, Doamne fereste, insa tocmai de aceea trebuie sa prevenim si sa vindecam, pentru a proteja pe cei mai slabi, vulnerabili si totodata dragi noua.
:peacefingers:

Edited by tavktm, 26 July 2009 - 10:23.


#112
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Posttavktm, on 26th July 2009, 11:18, said:

Rog moderatorii sa se sesizeze in legatura ca avatarul colegului nostru, cel cu zvastica, nu stiu daca nu cumva se comite si o ilegalitate prin afisarea lui, iar normal, moral, si de bun simt clar nu prea este sa fie afisat. Scuze lui mwlambo, nu am personal nimic cu nimeni, din contra vreau binele tuturor.
Rezuma-te la subiectul topicului si anume heroina. Lasa tigarile, alcoolul si avatarele  :nonobad:

#113
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Posttavktm, on 26th July 2009, 11:18, said:

Eu nu caut decat solutii pentru rezolvarea problemelor de acest gen, atat prevenire cat si vindecare, lucru care eu cred ca este destul de moral.

Da. Și eu am susținut că trebuie să existe priorități în rezolvarea problemelor sociale. Nu suntem o țară pusă la punct, avem multe probleme, unele chiar foarte serioase. Nu se pot face toate deodată, n-avem nici capacitatea și nici bunăvoința pentru așa ceva. Drept urmare, trebuiesc rezolvate pe rând, pe cât posibil, în ordinea lor funcție de modul în care afectează o majoritate.

View Posttavktm, on 26th July 2009, 11:18, said:

Paralela facuta de mine intre tigari si ALCOOL cu heroina este tocmai pentru a intelege si voi ca nu putem sa-i omoram pe cei cu vicii tampite. Stiti bine cate cazuri de betii la volan se termina tragic, si de multe ori pentru cei nevinovati mai ales.

Țigările nu au ce căuta în comparația asta. Alcoolul da, dar și aici există o discuție. Într-adevăr, sunt mulți oameni nesănătoși care se urcă beți la volan și comit tot felul de accidente. Mai sunt și ăia de-i mai vezi pe la televizor că se îmbată și-și bagă cuțitul în spate. E regretabil și condamnabil, așa este. Dar totuși, alcoolul nu creează chiar atâtea probleme pe cât drogurile.

View Posttavktm, on 26th July 2009, 11:18, said:

l.e. Draga Al1, sunt sigur ca tu nu vei consuma heroina niciodata, cum sunt sigur si de mine, insa posibilitatea ca vre-un nepot, sau chiar copil de-al tau sa consume vreodata poate este mai mare, Doamne fereste, insa tocmai de aceea trebuie sa prevenim si sa vindecam, pentru a proteja pe cei mai slabi, vulnerabili si totodata dragi noua.
:peacefingers:

Sunt foarte conștient de acest lucru. Da-s conștient și de faptul că eu, ca părinte, am să încerc probabil să evit din fașă acest lucru. Dacă însă se va întâmpla, cu toată durerea în suflet care probabil va exista la acel moment, vina tot a lui / a ei va fi, nu a mea. N-ai cum să controlezi viața cuiva 100% și nici nu e normal să faci așa ceva. Înțeleg cum ar trebui să arate o relația familială sănătoasă, dar, de asemenea, mai înțeleg și faptul că fiecare își alege singur viața.

#114
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View PostMosotti, on 21st July 2009, 02:14, said:

ma cac pe toti drogatii si pe cei care le iau apararea. uciza-i toaca
Stai la rand!  <_<

View Postmwlambo, on 22nd July 2009, 19:12, said:

Eu chiar nu va inteleg pe voi, astia care ii compatimiti pe drogati. :huh:
Isi trag si ei in vena sau cu paiul, stai linistit.

N-o sa vezi om care NU A PUS GURA IN VIATA LUI PE DROGURI sa le ia apararea.



View PostPrincipessa85, on 24th July 2009, 17:12, said:

Amsterdam...
Fuga mars toti acolo.
Sa nu va mai vedem  <_<

#115
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View PostMaresalul, on 26th July 2009, 14:52, said:

N-o sa vezi om care NU A PUS GURA IN VIATA LUI PE DROGURI sa le ia apararea.
Buna gluma. -_-

#116
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
Rili? :huh:





Later:

E posibil sa ai dreptate totusi.
Mai exista o categorie care-i sprijina, desi probabil nu s-au atins in viata lor de droguri: aceia care scot bani de pe urma acestor viitori/semi/pro/ultra ratati.

#117
Principessa85

Principessa85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.07.2009

View PostMaresalul, on 26th July 2009, 14:55, said:

Isi trag si ei in vena sau cu paiul, stai linistit.

N-o sa vezi om care NU A PUS GURA IN VIATA LUI PE DROGURI sa le ia apararea.


Fuga mars toti acolo.
Sa nu va mai vedem  <_<


Nici nu ma asteptam la altceva din partea ta.  :disgust:  Si inca o data ma conving de faptul ca nu doar un scuter poate fi limitat.

Edited by Principessa85, 26 July 2009 - 15:22.


#118
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View PostPrincipessa85, on 26th July 2009, 16:20, said:

:disgust:
Stai la coada. :D

#119
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostPrincipessa85, on 25th July 2009, 03:31, said:

Si inca ceva, toti declarati ca daca nu ar exista cerere nu ar fi oferta si nu invers, stiati ca prin 91', 92' au inceput turcii sau arabii nu mai stiu sa "piarda" cate putina heroina si pe pamant romanesc, pe aici avand ruta de tranzit si atunci nu stia nimeni de pe la noi ce inseamna acest drog, poate doar vreo 3 medici si 2 farmacisti.
Dar deh, vrajeala a tinut pentru noi, tocmai iesiseram de sub povara comunismului si aveam impresia ca tot ce se facea in afara era super marfa si trebuia sa incercam neaparat si noi.
Asa au aparut primii dependenti care dupa un timp au simtit pe pielea lor ce inseamna heroina, rau si sevraj si bineinteles ca cererea a continuat, nu au putut sa se limiteze la stadiul de distractie pentru ca nu aveau cum, raul te distruge, bani la inceput probabil ca au fost, pe atunci cumparau o doza cu banii de pe 2 pachete de tigari, dar probabil ca a devenit din ce in ce mai greu sa faca rost de ei in fiecare zi si atunci au inceput sa-i corupa si pe altii.
De ce? Pentru ca aveau de castigat, era ceva de genul la inceput iti dau gratis pentru ca stiu ca o sa-ti placa si deja dupa a 5-a oara o sa devii dependent si o sa iti fie rau si atunci o sa vi tu cu bani sa te rogi de mine sa iti dau, eu iti cumpar si in felul asta trag si eu pe langa tine, si asa mai departe, fiecare mintea si atragea pe altcineva pentru a face mereu si mereu rost de bani si de marfa...
Tragic, nu? Mai ales ca la inceput informatiile despre droguri erau inexistente, nu stia nimeni ce inseamna, toti credeau ca e distractie, sau ca e super marfa dom'le, afara e la moda!
La prima criza de heroina (a existat si asa ceva daca va vine sa credeti, nu mai stiu prin ce an) spitalele au devenit neincapatoare, extrem de multi tineri ingenunchiati de acest drog, la tv oamenii erau avertizati si sfatuiti sa se fereasca de drogati pentru ca erau capabili de orice din cauza sevrajului, a fost primul semnal de alarma ca fenomenul luase amploare... In 2004 doar in Bucuresti erau peste 40.000 de dependenti de heroina injectabila, asta doar din ce se stia, dar se estima un numar de 3 ori mai mare... Acum numarul a crescut, si cu toate ca informatia exista acum la tot pasul si oricine are acces la ea, zi de zi cineva face cunostinta cu heroina...
Si acum ma intreb, daca nu apareau nenorocitii aia de turci cu oferta, oare ar fi existat cererea cand romanii nostrii nici macar nu stiau ce inseamna?
Sau mai are rost sa spun ca pentru Uniunea Europeana, la nivelul anului 2008, Romania era considerata in continuare doar o tara de tranzit?!
Sper ca sunt destule aliniate...  :bye:

Papușa, EU ieșisem de sub povara comunismului, că tu și prietenii tăi aveați cel mai probabil 4 ani. În loc să apreciați faptul că puteți alege între lapte la pungă, lapte la cutie și lapte la sticlă, v-ați căcat pe ea de libertate și vi s-a rupt de fraierii care au murit ca să nu mergeți voi la școală cu sandwich cu zacuscă și ca să puteți posta cretinități și văicăreli pe net. Să mă ierți că nu vă plâng de milă, mai ales în condițiile în care habar n-ai ce vorbești. Așa, ai avut un prieten care s-a aruncat de pe bloc. Am avut și eu, shit happens. Am lucrat cu drogați și cu părinții lor. Am văzut o femeie de 60 de ani care umbla de nebună în jurul clinicii ca să nu cumva să-i sară podoaba internată gardul. Am văzut oameni făcând crize de isterie cu tăvălit pe jos cu tot, de durere - erau în sevraj. Am chemat poliția și salvarea pentru ei. Pentru noi n-a ținut vrăjeala, și știi de ce? Noi ne foloseam capul ca să gândim, nu ca să ne plângem de milă. Așa-i, nu erau informații despre droguri. Nici nu era nevoie de ele: puteam gândi singuri, nu trebuia să ne spună polițaiu' că e nașpa. Noi ne-am folosit de libertate ca să ascultăm Doors, Janis Joplin și Jimmi Hendrix, ca să aflăm mai multe despre ei: am aflat că au murit la 28 de ani, de supradoză, și ne-a fost destul.

cât despre poveștile cu "poate copiii voștri", mă lași? Copiii sunt așa cum îi crești - dacă îi crești să fie puternici, vor fi. Dacă le sufli în cur, să nu te aștepți să se descurce singuri.

Edited by adadoi, 27 July 2009 - 09:01.


#120
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Iti racesti gura de pomana, pisi. Astia mici si emo cand n-au de ce boci ei sau pretenarii lor isi trag vreo dependenta si gata lacrimile inodate in barba.

#121
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
sincer, eu tot sper că dacă le dai destule palme până la urmă se trezesc. Nu de alta, dar nu-mi place lumea în care vor crește copiii mei, e prea plină de luzări.

Edited by adadoi, 27 July 2009 - 09:10.


#122
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postadadoi, on 27th July 2009, 10:10, said:

sincer, eu tot sper că dacă le dai destule palme până la urmă se trezesc.
Slabe sperante.

P.S.:
Vezi ca sta aplecata de o juma de ora.
Lecturare placuta. :lol:



Later: a renuntat. :(

Edited by Maresalul, 27 July 2009 - 15:42.


#123
Principessa85

Principessa85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.07.2009

View Postadadoi, on 27th July 2009, 09:58, said:

Papușa, EU ieșisem de sub povara comunismului, că tu și prietenii tăi aveați cel mai probabil 4 ani. În loc să apreciați faptul că puteți alege între lapte la pungă, lapte la cutie și lapte la sticlă, v-ați căcat pe ea de libertate și vi s-a rupt de fraierii care au murit ca să nu mergeți voi la școală cu sandwich cu zacuscă și ca să puteți posta cretinități și văicăreli pe net. Să mă ierți că nu vă plâng de milă, mai ales în condițiile în care habar n-ai ce vorbești. Așa, ai avut un prieten care s-a aruncat de pe bloc. Am avut și eu, shit happens. Am lucrat cu drogați și cu părinții lor. Am văzut o femeie de 60 de ani care umbla de nebună în jurul clinicii ca să nu cumva să-i sară podoaba internată gardul. Am văzut oameni făcând crize de isterie cu tăvălit pe jos cu tot, de durere - erau în sevraj. Am chemat poliția și salvarea pentru ei. Pentru noi n-a ținut vrăjeala, și știi de ce? Noi ne foloseam capul ca să gândim, nu ca să ne plângem de milă. Așa-i, nu erau informații despre droguri. Nici nu era nevoie de ele: puteam gândi singuri, nu trebuia să ne spună polițaiu' că e nașpa. Noi ne-am folosit de libertate ca să ascultăm Doors, Janis Joplin și Jimmi Hendrix, ca să aflăm mai multe despre ei: am aflat că au murit la 28 de ani, de supradoză, și ne-a fost destul.

Foarte bine spus. Dar nu inteleg care e treaba cu 'noi si 'voi' si de ce ma bagi la un loc cu cei care habar nu au avut de capul lor? Daca nu as fi stiut sa aleg intre bine si rau, in loc sa scriu acum pe forum eram pe undeva cu o seringa in mana sau poate nu mai eram deloc la fel ca multe cunostinte de ale mele, la fel ca multe cunostinte de ale tale. Ma tot repet de vreo 10 zile pe topicul asta, cred si sustin ca trebuie eliminati traficantii, cei care profita de pe urma slabiciunii altora. Atat, nu plang de mila nimanui, e treaba fiecaruia ce face cu viata lui. Dar de ce sa ma prefac ca nu vad cine e de vina pentru toate astea? Daca nu gandim la fel nu inseamna ca tu ai dreptate si eu nu sau invers. Fiecare e liber sa creada ce are chef, pana la proba contrarie. Daca habar nu aveam ce vorbesc nu ma bagam aiurea in discutie, nu obisnuiesc sa vorbesc despre ce nu cunosc.

Edited by Principessa85, 27 July 2009 - 15:46.


#124
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
Ma elimin singur daca-mi deschid taraba si vand merele cu doua milioane kilu'.

Niciodata nu o sa poti stopa traficul de stupefiante atata timp cat au clientela. Nici chiar China nu a reusit, unde traficul cu droguri se pedepseste cu un glont in scafarlie, dupa o judecata sumara.

Traficantii vor prospera atata timp cat au la dispozitie o intreaga armata de dobitoci ratati, ce se cred mai cul daca trag pe nas sau isi baga in vena.

Edited by Maresalul, 27 July 2009 - 15:56.


#125
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostPrincipessa85, on 27th July 2009, 16:44, said:

Foarte bine spus. Dar nu inteleg care e treaba cu 'noi si 'voi' si de ce ma bagi la un loc cu cei care habar nu au avut de capul lor? Daca nu as fi stiut sa aleg intre bine si rau, in loc sa scriu acum pe forum eram pe undeva cu o seringa in mana sau poate nu mai eram deloc la fel ca multe cunostinte de ale mele, la fel ca multe cunostinte de ale tale. Ma tot repet de vreo 10 zile pe topicul asta, cred si sustin ca trebuie eliminati traficantii, cei care profita de pe urma slabiciunii altora. Atat, nu plang de mila nimanui, e treaba fiecaruia ce face cu viata lui. Dar de ce sa ma prefac ca nu vad cine e de vina pentru toate astea? Daca nu gandim la fel nu inseamna ca tu ai dreptate si eu nu sau invers. Fiecare e liber sa creada ce are chef, pana la proba contrarie. Daca habar nu aveam ce vorbesc nu ma bagam aiurea in discutie, nu obisnuiesc sa vorbesc despre ce nu cunosc.

E vorba de gândirea diferită a generației noastre față de a generației voastre, de acolo "noi" și "voi", nu despre "noi care nu ne drogăm" și "voi care vă drogați", te rog concentrează-te puțin. Crezi prost, nu traficanții sunt de vină, faptul că ei profită de pe urma vulnerabilităților unora nu-i face pricipalii vinovați, așa cum nici cei care vând bilete la suprapreț nu-s de vină că fotbaliștii joacă prost. Și în acest caz, chiar nu ai cum să dai vina pe o perioadă despre care nu știi nimic concret - adică vorbești fără să ai habar despre ce. Ai putea, la fel de bine, să ai vina pe Decebal că s-a sinucis ca prostu' în loc să organizeze trupe de guerilă și să-i alunge pe romani, sau pe Traian că l-a mâncat undeva să vină în Dacia și să ne romanizeze, pe Dumnezeu că a făcut macii sau pe Darth Vader că nu există de-adevăratelea. De vină că se droghează sunt numai și numai cei care se drogheză, termină cu prostiile, cască ochii și uită-te pe ce lume trăiești. Crezi că dacă traficanții ar fi putut face așa ceva, să ne aducă pe toți la dependență, erau cretini să ne lase în pace?

#126
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008

View Postadadoi, on 27th July 2009, 10:10, said:

sincer, eu tot sper că dacă le dai destule palme până la urmă se trezesc. Nu de alta, dar nu-mi place lumea în care vor crește copiii mei, e prea plină de luzări.


De ce simti nevoia sa faci copii atunci? Eu sunt catalogat in diverse feluri de oamenii care aud ca eu nu vreau sa fac copii.

Si apropo, cu textul ala de martira de mai sus ne mai dovedesti inca odata cat de batrana esti. Multe femei se feresc sa arunce cu varsta pe toate gardurile ;)

Iar cei care se dau zmei ca au ales bine si ca nu au ajuns cu seringa in mana pentru ca mari alegatori ce-s ei, eu le spun ca nu au fost suficient de bine imbroboditi, cineva nu a pus ochii pe ei sa ii invete la droguri. Ca altfel nu scapau.

Eu recunosc ca am scapat pentru ca mi-a fost groaza de cati bani cheltuiau prietenii mei pe droguri. Si cand ii vedeam ca se cearta pe bani, care a pus mai mult si care mai putin pentru bilute, mi-a fost tarsala si sa incerc ca sa nu cumva sa imi ceara bani aia, pentru ca eram mult prea sarac. Deci da, am avut un bulan fenomenal ca nu m-am apucat de droguri. Anturaj de drogati aveam din belsug.

Edited by SPF, 27 July 2009 - 17:03.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate