Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Vaccin antiacneic personalizat

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Unde as putea face un asemenea vaccin ? Sa-mi ia din secretie, s-o analizeze, sa-mi faca vaccin pt ce imi gaseste mie...

Din ce am cautat pe net cica in Bucuresti la Cantacuzino...dar e prea departe de Oradea, altundeva unde s-ar mai face ?

#2
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Am facut si eu acum vreo 20 de ani si a fost exact apa de ploaie. Trece cu varsta incearca sa vezi care te ajuta din Zineryt, Isotrexin gel, Brevoxyl etc.. sunt si niste creme excelente de la Ducray - Keracnyl, la medic ai fost ?

#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Am vazut topicul tau si ma pregateam sa iti zic de Cantacuzino... Trimite un mail la ei si intreaba, nu te costa nimic!

#4
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postgamezcdr, on Dec 27 2008, 17:41, said:

Am facut si eu acum vreo 20 de ani si a fost exact apa de ploaie. Trece cu varsta incearca sa vezi care te ajuta din Zineryt, Isotrexin gel, Brevoxyl etc.. sunt si niste creme excelente de la Ducray - Keracnyl, la medic ai fost ?
eu zic ca depinde de caz,poate la unele persoane functioneaza acest vacccin poate nu.de exemplu in cazul meu am folosit toate cremele posibile,pana am ajuns la concluzia sa fac acest vaccin.
eu il fac la un salon,am motivele mele,nu este un simplu salon cosmetic,au medic,am facut analize.
eu zic sa suni la cantacuno,dar inainte de asta,sa iti faci analizele,suni la un centru medical,se face exudat nazal si iti recolteaza dintr-un cos,scuze nu imi vine denumirea acum.
eu saptamana asta,incep tratamentul injectabil,sper sa nu uit de topicul asta,te tin la curent.
vezi ca poate ai o infectie sau nu,te rog sa iti faci analize,asa cum te gandesti,inainte sa mai incerci o gramada de creme,acum depinde ce varsta ai.

#5
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postmoschino, on Jan 6 2009, 18:41, said:

eu zic ca depinde de caz,poate la unele persoane functioneaza acest vacccin poate nu.de exemplu in cazul meu am folosit toate cremele posibile,pana am ajuns la concluzia sa fac acest vaccin.

Daca am citit eu bine pe alt topic , tu mai ai si ovar polichistic si cred ca de acolo ti se trage acneea. Nu ti s-a ameliorat acneea dupa anticonceptionalele luate?

#6
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
da ai retinut ceva,am mai povestit acolo,nici nu stiu care sunt probleme mele,stiu ca am diabet tip 1<destul de bine sub control>;atunci au inceput problemele.
am fost la o gramada,endocrinologi,diabetologi,dermatolgi,inca sunt satula....
pana la urma am gasit un medic endocrinolog,mi-a facut analize,si mi-a recomandat alte anticonceptionale,cu un continut scazut de hormoni,restul imi recomandau diane 35 si cand auzeam ,sa imi zica ca exista o problema cu ovare polichistice,in fine.
sa nu incep iar povestirea scrisa acolo,am aflat ca am un stafoloccocus aureus,si apoi mi-au mai gasit si epiderminus....deci de acolo este acneea....dupa 3 ani...in sfarsit am descoperit cauza...
am renuntat la anticonceptionalele alea...doarece a zis sa dna doctor sa vin la control abia dupa 6 luni...hmmm si era si clinica particulara...in fine...sper sa rezolv cu acest vaccin...
inca nu stiu daca ovare polichistice sau nu...

Edited by moschino, 08 January 2009 - 04:54.


#7
Foxie5

Foxie5

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.08.2015
Pe mine m-a ajutat dieta fara gluten(fara grau, secara, orz, ovaz) dupa 2 luni mi-a trecut.;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate