Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

radio online cu sunet 5.1 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
pssst

pssst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 02.09.2007
Salut!

A găsit cineva ceva canale radio online care să fie cu sunet 5.1 ?

Multumesc anticipat!

#2
macelarul

macelarul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.09.2007
Am deschis si eu un tread despre subiectul asta acum citeva luni,singurul care l-am gasit ar fi asta http://www.nrk.no/ka...kanal/1.4654231 , cu toate ca nu ar fi complicat de facut numai ca tre sa ai teava tapana de net.

#3
pssst

pssst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 02.09.2007
Multumesc de răspuns.

Nu știu de ce mă așteptam să fie mult mai multe, mai ales că cei de la Fraunhofer IIS au lansat mp3 surround.

#4
duni

duni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2005
Muzica clasica HD 192 kbps: url (adaugati url-ul la programul Fraunhofer IIS MP3 Surround).
Mai este Sveriges Radio.
Surround plugin de la Fraunhofer IIS pentru Mozilla Firefox si Internet Explorer la surround plugin pentru browser.

#5
duni

duni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2005
Alt site cu posturi de radio 5.1 (verificati cu MP3 Surround Player de la Fraunhofer IIS - sa ruleze 5.1 sau cu SRS Audio Sandbox - la input sa va arate semnal 5.1, deoarece unele emit stereo) este la ANTENNE BAYERN Webradio. Pentru calitatea mai buna a sunetului cautati canalele care emit la 128 Kbps (majoritatea emit la 96 Kbpb).

#6
duni

duni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2005
Am mai dat peste o adresă pentru radio online cu sunet de intrare 5.1 : Orban Opticodec-PC - World's First 5.1 aacPlus Stream la 160 kbps pe aac+. Audiție plăcută!

#7
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
Cei de la http://www.radiofreecolorado.net/ s-ar lauda cu 5.1.

Edited by bobdan, 13 September 2009 - 00:31.


#8
duni

duni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2005

 bobdan, on 13th September 2009, 00:26, said:

Cei de la http://www.radiofreecolorado.net/ s-ar lauda cu 5.1.
Cu playerul din browser merge doar stereo, dar adresa URL încărcată în Windows Media Player (cofigurat astfel: Tools > Options > Plug-ins > Audio DSP > activați CSII Decoder ... ) aveți sunet 5.1.  :)

#9
duni

duni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2005
Un nou post de radio german in mp3 5.1 surround-sound la 128 kBit/s : DASDING in 5.1   :thumbup:

#10
duni

duni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2005

 duni, on 21st November 2010, 17:27, said:

Un nou post de radio german in mp3 5.1 surround-sound la 128 kBit/s : DASDING in 5.1   :thumbup:
Am uitat sa completez. Introduceti link-ul "http://swr.ic.llnwd....mps_m_dasdinga" (fara ghilimele) in MP3 Surround Player de la Fraunhofer IIS sau in alt player ce reda mp3 surround. Auditie placuta!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate