Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce receiver recomandati? MPEG2+MPEG4/DVB-S+T

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
vladdygo

vladdygo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 02.06.2004
Ma intereseaza sa achizitionez un receiver care sa suporte noile programe HD, inclusiv sa aiba un tuner pt DVB-T.
In prezent am focus+dolce unde calitatea imaginii lasa de dorit...
(Am vazut oferta celui romanesc dar mi se pare cam scump, mai ales pt ceva nou si...romanesc)

#2
dreamquest

dreamquest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.11.2008

 vladdygo, on Dec 21 2008, 09:44, said:

Ma intereseaza sa achizitionez un receiver care sa suporte noile programe HD, inclusiv sa aiba un tuner pt DVB-T.
In prezent am focus+dolce unde calitatea imaginii lasa de dorit...
(Am vazut oferta celui romanesc dar mi se pare cam scump, mai ales pt ceva nou si...romanesc)

Iti recomand TECHNOMATE 6900 HD COMBO , are DVB-S , DVB-S2 , DVB-T ,un smartcard reader 2 CI. , inregistreaza atat SD cat si HD, usor de folosit , atat pt sistem fix cat si motorizat, capacitate de memorare 10000 canale radio si tv.
- HDMI
- COMPONENT
- SCART
- USB in fata.

- update prin usb.

#3
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008
Daca vrei ceva de calitate si intradevar sa te poti bucura de programele HD si nu numai iti recomand ;DREAMBOX 800HD,o adevarata bijuterie pe linux un adevarat deschizator de vise! [ cei ce sunt in bransa stiu despre ce vorbesc]

#4
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,623
  • Înscris: 28.11.2001
Gresesc cumva sau tu aveai de vanzare in rate asa ceva?

Edited by badmania98, 21 December 2008 - 20:23.


#5
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

 badmania98, on Dec 21 2008, 21:23, said:

Gresesc cumva sau tu aveai de vanzare in rate asa ceva?
Nu gresesti,uite oferta aici;
http://forum.softped...howtopic=454847

#6
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

 spany, on Dec 21 2008, 22:35, said:

Nu gresesti,uite oferta aici;
http://forum.softped...howtopic=454847
http://www.antenacen...o/Receptoare_HD

#7
vladdygo

vladdygo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 02.06.2004

 spany, on Dec 21 2008, 15:58, said:

Daca vrei ceva de calitate si intradevar sa te poti bucura de programele HD si nu numai iti recomand ;DREAMBOX 800HD,o adevarata bijuterie pe linux un adevarat deschizator de vise! [ cei ce sunt in bransa stiu despre ce vorbesc]

Da, ma gandeam la asa ceva, insa pare cam scump. Ma gandeam la un Kaon KTSC-850HD, insa nu gasesc specificatiile complete si nici nu l-am vazut prin romania (deci nu stiu ce pret ar avea...)

#8
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Daca nu vrei sa urmezi "fenomenul de turma",  ia in considerare si acest model: Vantage 7100TS. (modelul 8000 este ceva mai scump). Vei fi surprins de cum se comporta si ce stie "scula" asta.

Edited by fabian23, 23 December 2008 - 16:51.


#9
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

 vladdygo, on Dec 23 2008, 10:26, said:

Da, ma gandeam la asa ceva, insa pare cam scump. Ma gandeam la un Kaon KTSC-850HD, insa nu gasesc specificatiile complete si nici nu l-am vazut prin romania (deci nu stiu ce pret ar avea...)
Atunci asta;
http://www.elstar.ro...876b3f47f33fb48

Trebuie sa iei in considerare faptul ca o data ce ai cumparat un receiver cum vrei tu[de KK,ex KAON] ramai cu el,in ziua de azi foarte putine programe se deschid cu ajutorul keylor,nu cred ca vrei un receiver HD doar pentru programele FTA,intotdeauna trebuie sa privesti spre viitor sa sti ce iti doresti,diferenta intre kathy si dream 800 este prea mica,dar se merita din plin luat dream 800HD! si kathy face treaba buna dar e de munca la setarile de configurare!

#10
gigibamse

gigibamse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2009
Salutare tuturor.Am citit parerile voastre despre receiverele HD.Am cump un receiver TECHNOMATE 6900 HD COMBO ....(DE LA REPREZENTANTA din OXFORD)in IULIE 2008 din ANGLIA,sunt incantat, foarte tare... stie multe am incercat, dar nu ma pot bucura prea mult de el pt ca nu am tv pe masura lui ma refer la HD.As vrea sa-l vand contra sumei de 1500.00 lei, stiti ca un astfel de receiver nu este ieftin.Pentru contact las un nr.de tel 0761028964.As dori sa se bucure de el cineva ce are TV HD.

#11
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

 gigibamse, on Jan 28 2009, 21:02, said:

Salutare tuturor.Am citit parerile voastre despre receiverele HD.Am cump un receiver TECHNOMATE 6900 HD COMBO ....(DE LA REPREZENTANTA din OXFORD)in IULIE 2008 din ANGLIA,sunt incantat, foarte tare... stie multe am incercat, dar nu ma pot bucura prea mult de el pt ca nu am tv pe masura lui ma refer la HD.As vrea sa-l vand contra sumei de 1500.00 lei, stiti ca un astfel de receiver nu este ieftin.Pentru contact las un nr.de tel 0761028964.As dori sa se bucure de el cineva ce are TV HD.

Costa 298Lire adica la un curs de 4,43=1350 ron,avand in vedere ca este deja folosit iar garantie 000 merita cam 800 ron!

#12
gigibamse

gigibamse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2009

 spany, on Jan 28 2009, 20:15, said:

Costa 298Lire adica la un curs de 4,43=1350 ron,avand in vedere ca este deja folosit iar garantie 000 merita cam 800 ron!
De acord cu tine dar unde gasesti un asemenea CHILIPIR 800 ron ? eu stiu ce am vis-a-vis de GARANTIE.Te poti doc ce poate sau mai bine postez eu:Technomate TM-6900 HD Combo

Technomate introduce un excelent nou hi-def Combo receptor digital. This high definition product allows programes to be recorded on to an external stand-alone hard drive or memory stick via its front USB-2 connection. Acest produs de înaltă definiție permite programe pe care trebuie să fie înregistrate la un stand-alone extern pe hard disk sau Memory Stick prin intermediul USB-2 față de conectare. This unit sports both a high quality built-in 'Freeview' terrestrial and satellite tuners with upscaling. This receiver also has a built-in multicam card reader and two cam slots. Această unitate de sport atât o înaltă calitate, built-in "Freeview" terestre și prin satelit tunere cu upscaling. Acest receptor are de asemenea un built-in multicam cititor de card și două sloturi cam.

Key Features: Caracteristici cheie:

High definition digital satellite & terrestrial receiver, 10,000 channel memory, USB 2.0 with: PVR ready for timeshift, record & playback of channels, MP3/J-Peg & software download, 1 card reader, 2 common interface (2CI), HDMI & component with upscaler, dolby digital output. Digital de înaltă definiție receptor de satelit si terestru, 10000 canal de memorie, USB 2.0 cu: PVR gata pentru timeshift, record & redarea de canale, MP3/J-Peg & software download, 1 card reader, 2 interfețe comune (2CI), HDMI & componentă cu upscaler, Dolby Digital ieșiri.    Specificații:

2 High Definition Tuners: DVB-S/DVB-S2 Satellite & DVB-T Terrestrial Compliant (MPEG-II/ MPEG-IV/ H.264) 2 de înaltă definiție Tunere: DVB-S/DVB-S2 prin satelit & DVB-T Compliant Terestru (MPEG-II / MPEG-IV / H.264)
Output Resolution: 576p & 576i, 720p & 1080i Rezultat Rezolutie: 576p & 576i, 720p și 1080i
1 Smart Card Reader & 2 Common Interface Slots (2CI) 1 Smart Card Reader & 2 interfețe comune Slots (2CI)
HDMI & Component Output (YPbPr) with Upscaler to Improve Picture Quality Iesire HDMI & Component (YPbPr), cu Upscaler să îmbunătățească calitatea imaginii
10,000 TV & Radio Channels 10000 TV & canale radio
USB2.0 PVR Ready via external HDD or USB USB2.0 PVR Ready prin USB sau HDD extern
Flash Drive (memory stick) with Timeshift, Record & Playback functions Flash Drive (memory stick), cu Timeshift, Record & Playback funcții
MP3 player and JPEG viewer via external HDD or USB Flash Drive (memory stick) MP3 player si JPEG Viewer prin externe HDD sau USB Flash Drive (memory stick)
Software & Channel List download via USB 2.0 Software & descărca lista de canale, prin intermediul USB 2.0
Fully Featured VFD text Front Panel Display Fully Featured VFD text panoul frontal de afișare
Sensitive Tuner Sensibil Tuner
Less than 1 second channel change Mai puțin de 1 secundă schimba canalul
Dolby Digital Optical S/PDIF Dolby Digital optica S / PDIF
DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 & 1.3 (USALS) compatible DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 & 1.3 (USALS) compatibil
Auto Navigation system – select as many satellites as you want to search Auto sistem de navigare - selectați cât mai mulți sateliți, astfel cum doriți să căutați
On-screen display with true full color resolution On-Screen Display cu adevărat full color rezoluție
Enhanced 16 Favorite channel groups Enhanced 16 canal grupurile favorite
Channel control by: Favorites, Lock, Skip, Move & Delete Canalul de control de către: Favoritele, Lock, Skip, Move & Ștergeți
Channel sort by: All, Alphabet, Transponder & CAS Canal fel de: Toate, alfabet, Transponder & CAS
Multilingual OSD Menu: English, Spanish, Portuguese, French, Dutch, German, Italian, Turkish, Arabic, Russian, Persian Multilingual OSD Meniu: engleză, spaniolă, portugheză, franceză, olandeză, germană, italiană, turcă, arabă, rusă, persană
Extended EPG and program reservation on EPG Extended EPG și programul de rezervari de pe EPG
Teletext & Subtitle by OSD and VBI Teletext si subtitrare de OSD si VBI
Last channel memory function Ultima canal funcție de memorie
Factory default channel list Fabrica de implicit lista de canale
Various games Diverse jocuri
Software & channel list upgrade via RS-232C: PC to STB, STB to PC, STB-STB and USB Software-ul si lista de canale de actualizare prin RS-232C: PC-ul pentru Receptoare, Receptoare la PC, Receptoare-Receptoare și USB
Parental, Installation & Receiver Lock Parentale, instalare & Receiver Lock
Zoom function on Pause & Live channel Mareste funcția pe Pauză & Live canal
Multipicture display Multipicture de afișare
Support for multiple language broadcasts Suport pentru multiple limbi emisiunilor
SCPC & MCPC receivable from C/Ku band satellites LNBs supported: Universal, Single, Single S & C band wideband LNBs SCPC & MCPC de primit de la C / banda Ku sateliți LNBs suportate: Universal, unice, cu un singur S & C trupa wideband LNBs
Multi TV Standards supported: PAL G, I, K, M & NTSC M with 4:3 & 16:9 Screen Formats Multi TV Standarde suportate: PAL G, I, K, M & M NTSC cu 4:3 & 16:9 Screen Formate
90-250V AC 50/60 Hz 90-250V AC 50/60 Hz
LNB Short Circuit protection onboard LNB scurt-circuit de protecție la bord
2 Scarts, (RGB, CVBS) & S-Video 2 Scarts, (RGB, CVBS) & S-Video
Dimension 390x272x70mm Dimensiunea 390x272x70mm
Acestea sunt datele produsului.                                                                                                                                                                     Desigur tu ti-ai exprimat opinia DAR....receiverul e al meu ...TE RESPECT si RESPECT OPINIILE TUTUROR MEMBRILOR.                                                                                                                                                                   CU STIMA gigibamse,>>0761028964.

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
Au aici http://www.alfastar..../receptoare.php   la ~1600 ron nou, nout si garantie, dar parca e mai bun un dm800 vezi mai multe programe in HD cu el, unii stiu de ce. B)

#14
smekerulde

smekerulde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2011
Salut, am si eu un HD CAR DVB-T RECEIVER PORTABLE. unde si cum gasesc si eu prima versiune de software versiunea la care sia facut update-ul pe care la facut ultima oara nu pot sa-l mai folosesc pe intrarea video rca/ multumesc. astept un raspuns dee se poate pe [email protected] sau 0763957087

#15
twinkly_red

twinkly_red

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 18.06.2014
Salut, poate cineva sa-mi recomnde un receiver ?  Nu am nevoie de mare academie, vreau doar sa inregistreze emisiuni si daca se poate sa fie si programat pentru anume intervale de timp cand anume sa inregistreze (daca eu lipsesc de acasa). Nu prea ma intereseaza daca are stocare incorporata sau daca vrea stick usb.

Multumesc !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate