Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutie Backup pentru Server Linux

Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa
 Reciclare hard disk-uri defecte v...

Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...
 Probleme martorii de bord Opel Me...

Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma
 Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN

Sfaturi montaj folie antivapori l...

RDSTEL IN TG-MURES E DOWN

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

jano

jano

Member

• Grup: Members
La Targu Mures de simbata nu-mi merge telefonia. Simbata, duminica n-a ridicat nimeni telefonul la tehnic. Luni am dat telefon la numarul gratuit, care a sunat in Bucuresti, acolo mi-au spus ca n-au acces la baza de date din provincie. Azi dupa multe incercari a ridicat cineva telefonul la tehnic din Targu-Mures si mi-a spus sa stau linistit ca nu merge telefonia c-am la 85 % din abonatii din oras, si se lucreaza la remedierea defectiunii. Deja au trecut 72 de ore de la aparitia defectiunii.(interesant e ca internetul merge ) .RDS din punct de vedere a mentenantei lasa de dorit. Am prieteni care au renuntat la Romtelecom, si acum au ramas fara telefon. (Noroc ca exista telefonie mobila). M-am uitat in contract, pentru perioada cind n-am ton nu trebuie sa platesc abonamentul. (acel;e 3 $, care promotional nu trebuie sa platesc), dar alta responsabilitate RDS-ul nu are. Deci cind merge sa fim multumuti, cind nu functioneaza...ghinion. :worthy:  ANRC-ul cum reglementeaza calitatea serviciilor oferita de operatori de telefonie fixa ?

holmes

holmes

Active Member

Oricum poti sa incepi sa te obisnuiesti cu reactia asta prompta de la tehnic de la RDS.Unii nu sunt pregatiti,altii nici atat,iar aceia dintre ei care sunt pregatiti se ocupa de persoane juridice si de clientii mari.

jano

jano

Member

holmes, on Feb 8 2005, 12:05, said:

Oricum poti sa incepi sa te obisnuiesti cu reactia asta prompta de la tehnic de la RDS.Unii nu sunt pregatiti,altii nici atat,iar aceia dintre ei care sunt pregatiti se ocupa de persoane juridice si de clientii mari.

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt persoana juridica...(Bine , nu am flux de la ei...dar totusi). Acum aduc aminte ca acum un an am luat o cartela RDS pentru internet dial-up, si n-am mers, din 100 de incercari am reusit sa ma cuplez c-am de cinci ori.Dupa aceea am luat cartela Artelecom, si mergea perfect. M-am dus la ei, au zis ca nu depinde de tehnicul de aici din Tg.Mures, ci in Bucuresti trebuie sa modifice niste protocoale, si din Bucuresti nus e face. Am dus manualul modemului, mi-au dat n sfaturi sa modific string-ul, fel de fel de idei, dar n-a mers. Si ciudatenie, la Artelecom fara nici o setare ciudata a mers din prima. Pe urma am ramas cu cartela nefolosita, si a aparut  RDSlink-ul, dar atitudinea fata de client, calitatea serviciilor, mentenanta serviciilor a ramas la acelas nivel. Pentru RDS e important instalariile noi. Raportul pret/calitate in telecom  ramine constant.

Arpi

Arpi

Senior Member

• Grup: Senior Members

jano, on Feb 8 2005, 10:19, said:

ANRC-ul cum reglementeaza calitatea serviciilor oferita de operatori de telefonie fixa ?

<{POST_SNAPBACK}>

Nota 10 pentru intrebare!  :OK:

jano

jano

Member

Azi (marti ) dupa masa a venit tonul la rds, si parca e mai curat, nu am ecou.  :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate